Презентація на тему «Живопис 19 століття»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #1

Живопис 19 століття


Слайд #2
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #2

Хоча у XIX столітті головним центром освіти в Російській імперії і далі була Академія мистецтв у Петербурзі, багатьох художників приваблює Україна — «нова Італія», як її тоді називали.
Порт Одеси на Чорному морі


Слайд #3
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #3

Перехід до реалізму ініціював учень Боровиковського, українець з грецьким корінням з Ніжина Олекса Венеціанов (1779 — 1847). Він мав у своїй майстерні у Петербурзької академії мистецтв значну групу учнів. Але авторитет та блискуча художня манера Карла Брюллова вразила учнів Венеціанова більше й вони перейшли до модного метра.


Слайд #4
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #4

Карл Брюллов "Итальянское утро"


Слайд #5
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #5

Серед учнів Брюллова були й останні українські майстри класичного малярства — Іван Сошенко, Тарас Шевченко, Дмитро Безперчий та ін. Тарас Шевченко, геній українського слова, був за фахом художник. Його творчість охопила декілька галузей малярства: портретну, жанрову, пейзажну, релігійну.


Слайд #6
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #6

Портрет П. Куліша 1843-1847
Портрет дівчини з собакою. 1838.


Слайд #7
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #7

Інший представник класицизму, російський художник Василь Тропінін говорив, що Україна замінила йому Академію. Він багато років жив і працював на Поділлі і присвятив українській темі чимало портретів: «Дівчина з Поділля», «Хлопчик із сокирою», «Весілля в селі Кукавці», «Українець», «Портрет подільського селянина».


Слайд #8
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #8

Дівчина з Поділля. 1816
Хлопчик з топірцем


Слайд #9
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #9

Тісно пов'язаною з Україною була доля художника-мариніста Івана Айвазовського, який значну частину життя провів у рідній Феодосії і заповів цьому місту свою картинну галерею. Українська тема звучить у його роботах «Очерети на Дніпрі поблизу містечка Алешки» та унікальній для художника жанровій картині «Весілля на Україні».


Слайд #10
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #10

Чумаки в Малоросії


Слайд #11
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #11

Весілля в Україні


Слайд #12
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #12

Новаторською для пейзажу стала творчість Архипа Куїнджі, який народився поблизу Маріуполя. Перша ж виставлена ним картина — «Ніч на Дніпрі» — стала сенсацією в Петербурзі. Художник володів неймовірним талантом писати краєвиди та гру світла на хмарах, деревах, скелях.


Слайд #13
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #13

«Місячна ніч на Дніпрі»


Слайд #14
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #14

Родом з-під Чугуєва був художник-реаліст Ілля Рєпін. Навіть після від'їзду до Росії, скучав за Батьківщиною та повертався до неї. Він часто гостював у маєтку «Качанівка» українських меценатів поміщиків Тарновських. В їх родинній садибі «Качанівці» Рєпін створив перші етюди до знаменитої картини «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Таким чином, в його творчості та житті Україна посідала значне місце.


Слайд #15
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #15

«Запорожці пишуть листа турецькому султану» (1880)


Слайд #16
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #16

Видатним майстром побутового жанру був Микола Пимоненко. Більшість його робіт, написаних на теми селянського життя, відрізняються щирістю, емоційністю, високою живописною майстерністю: «Святочні ворожіння», «Весілля в Київській губернії», «Проводи рекрутів», «Свати», «Жнива», «По воду», «Ярмарок», інші. Пимоненко — автор близько 715 картин і малюнків. Він один з перших у вітчизняному малярстві поєднав побутовий жанр і поетичний український пейзаж, заснував у Києві художню школу.


Слайд #17
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #17

Різдвяні ворожіння
Встреча с земляком


Слайд #18
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #18

Свати


Слайд #19
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #19

«Шукачем сонця» називали Володимира Орловського, одного з засновників нового українського реалістичного пейзажу. Найкращим українським портретистом кінця 19 — початку 20 століть вважається Олександр Мурашко — учень Іллі Рєпіна, автор уславленої «Каруселі», «Дівчини в червоному капелюшку», «Старого вчителя», «Парижанок біля кафе».


Слайд #20
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #20

Поєднання мистецтва з усвідомленням національної ідеї вперше відбувається в творчості Сергія Васильківського. Свою майстерність він повністю віддає Україні: пише пейзажі Подніпров'я, Поділля, Слобожанщини, архітектурні пам'ятники, жанрові картини, історичні полотна (зокрема «Козаки в степу», «Козача левада»,). Одночасно вивчає і збирає пам'ятки старовинного українського мистецтва.


Слайд #21
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #21

Тип запорожця.Акварель. 1900.
Козача левада


Слайд #22
Презентація на тему «Живопис 19 століття» - Слайд #22

Український пейзаж.


Завантажити презентацію