Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький» - Слайд #1

Юрій Оліферович Збанацький
Підготувала
Студентка 111 к групи
Лялюк Вікторія


Слайд #2
Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький» - Слайд #2

Юрій Оліферович Збанацький -український письменник, кінодраматург. Герой Радянського Союзу (1944). Лауреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1970), Літературної премії Чувашії ім. М. Сеспеля (1967), Премії ім. Лесі Українки (1975).


Слайд #3
Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький» - Слайд #3

Народився 1 січня 1914 року в селі Борсукові Чернігівської області, в родині селянина-бідняка, активного учасника громадянської війни. Закінчивши Остерську семирічну школу, Збанацький навчався в Чернігівському педагогічному технікумі, а потім учителював. У 1937 році закінчив заочно мовно-літературний факультет Ніжинського педагогічного інституту.
Життєвий шлях


Слайд #4
Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький» - Слайд #4

Учасник Другої світової війни з 1941 по 1945 роки. Після окупації району залишився на окупованій території. Розпочав підготовчу роботу по створенню підпілля, проте за доносом зрадника 6 січня 1942 року був заарештований. Після допитів направлений в концентраційний табір, в якому пробув майже 7 місяців. В вересні 1942 року здійснив втечу з табору. Повернувщись на Остерщину, Збанацький організовує партизанський загін імені Миколи Щорса.


Слайд #5
Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький» - Слайд #5

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 4 січня 1944 року за вміле командування партизанським з'єднанням, зразкове виконання бойових завдань командування в тилу німецьких військ і виявлені при цьому відвагу і мужність, Ю. О. Збанацькому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.


Слайд #6
Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький» - Слайд #6

Після війни викладав літературу в Київському педагогічному інституті імені Горького, згодом очолив філологічний факультет цього ж інституту.
Друкувався з 1944 р. Його повісті «Між добрими людьми», «Морська чайка», «Курячий бог», роман «Сеспель» були екранізовані на Київській кіностудії ім. О. П. Довженка. Написав «Поліські билиці» — короткі оповідання з життя його знайомого вчителя Каленика Переплигнигопченка.
Помер 25 квітня 1994 року в Києві. Похований в Києві на Байковому кладовищі (ділянка № 52).


Слайд #7
Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький» - Слайд #7

Писати Збанацький розпочав ще до війни і спершу заявив про себе творами для юних читачів Перші його друговані твори з'явилися в 1944р. Повість «Таємниця Соколиного бору» (1949) по праву ввійшла до скарбниці літератури для дітей та юнацтва. Писав твори для дітей і в наступні роки.
Творчість


Слайд #8
Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький» - Слайд #8

Оповідання письменника, зібрані у книжках «Крилатий гонець», «Ласунка», «Гвардії Савочка» та інших, здебільшого присвячені змалюванню партизанського життя, боротьбі з фашистами.


Слайд #9
Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький» - Слайд #9

У Ю.Збанацького, мабуть, немає твору, який не був би пройнятий турботою про становлення майбутнього громадянина. Критика не раз відзначала кровну зацікавленість письменника в розвитку освіти, удосконаленні шляхів навчання і виховання дітей різного віку.
В таких творах, як «Курячий бог», «Курилові острови», «Морська чайка», «Літо в Соколиному», «Хвилі» та багатьох інших, піднімаються важливі проблеми виховання підростаючого покоління. Його юні герої дуже різняться за характером, поведінкою, життєвими переконаннями. Крім тих, яких виховують, у творах Збанацького є і ті, хто виховує, адже процес формування людської особистості проходить в тісній взаємодії обох сторін.


Слайд #10
Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький» - Слайд #10

Твори Збанацького мають яскраве освітньо-виховне спрямування, бо вчать бути мужніми і стійкими патріотами, гуманними і чулими, правдолюбами та романтиками.


Слайд #11
Презентація на тему «Юрій Оліферович Збанацький» - Слайд #11

Дякуємо за увагу!


Завантажити презентацію