Презентація на тему «Ядерна енергетика України»


Рейтинг презентації 4.33 на основі 9 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #1

Ядерна енергетика в Україні


Слайд #2
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #2

Ядерна енергетика (атомна енергетика) — галузь енергетики, що використовує ядерну енергію для електрифікації і теплофікації; область науки і техніки, що розробляє методи і засоби перетворення ядерної енергії в електричну і теплову. 


Слайд #3
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #3

Основа ядерної енергетики — атомні електростанції, які забезпечують близько 6 % світового виробництва енергії та 13-14 % електроенергії.


Слайд #4
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #4

Виробничий цикл ядерної енергетики включає в себе видобуток урану, його збагачення, виробництво тепловидільних елементів, їх використання в ядерному реакторі, переробку відпрацьованих елементів і захоронення.
У результаті роботи АЕС утворюються радіоактивні відходи та відпрацьоване ядерне паливо. Вони є небезпечними для людини і довкілля, для знешкодження вимагають переробки та тривалого зберігання.
За час використання атомних реакторів відбулася низка техногенних катастроф, найбільшою з яких була Чорнобильська катастрофа


Слайд #5
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #5

Історія та сучасний стан
1977-й рік - рік народження української атомної енергетики. В промислову експлуатацію введено перший енергоблок Чорнобильської АЕС з реактором РБМК-1000 (1000 МВт). Зростаюча потреба в електроенергії, прагнення замінити теплові та гідроелектростанції на потужніші - атомні, сприяли їх швидкому будівництву.


Слайд #6
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #6

Чорнобильська атомна електростанція (ЧАЕС) — у м. Прип'ять; на ній у квітні 1986 року сталась одна з найбільших в історії людства техногенна катастрофа, внаслідок чого тривали і тривають досі значні трудоємні і капіталоємні аварійні роботи, заходи з реабілітації постраждалих територій і населення, яке на них проживало і проживає. Аварія на ЧАЕС спонукала людство переглянути райдужні перспективи зростання частки «мирного атому» у загальному видобутку електроенергії в світі; у більшості АЕС світу були прийняті додаткові заходи і системи захисту і безпеки, а в самій Україні до 22 жовтня 1993 року діяв мораторій
на будівництво нових АЕС.
Понад 20 років ЧАЕС лишалась
діючою АЕС, а її закриття стало
однією з вимог до України з боку
 ЄС, а також передумовою для
вступу України до СОТ. 
21 липня2007 року президент
України Віктор Ющенко підписав
указ про закриття ЧАЕС, яка,
проте, і надалі функціонує.


Слайд #7
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #7

Після розпаду СРСР Чорнобильська АЕС поступово виведена з експлуатації. Взамін закритих на ній енергоблоків, на інших електростанціях було введено в експлуатацію три нових енергоблоки. Таким чином станом на 2012 рік працює 4 АЕС на яких працює 15 реакторів, які виробляють близько 50 відсотків загальної електроенергії України.


Слайд #8
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #8

Українські АЕС
За кількістю реакторів та їх сумарною потужністю Україна посідає восьме місце у світі та п'яте в Європі.


Слайд #9
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #9

Південноукраїнська АЕС
Півде́нноукраї́нська АЕС — атомна електростанція, розташована в степовій зоні на лівому березі ріки Південний Буг, приТашлицькому водосховищі, неподалік (на схід) від міста Южноукраїнська, що в Миколаївській області. Збудована у1975—1982 роках.


Слайд #10
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #10

Хмельни́цька АЕС (ХАЕС) — розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин на електростанції працює 2 ядерних реактори ВВЕР-1000 (підключені у 1987 і 2004 роках відповідно) загальною потужністю 2000 МВт. Основне призначення станції — покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.
Хмельницька АЕС


Слайд #11
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #11

Запорізька АЕС
Запорізька АЕС (ЗАЕС) — атомна електростанція, розташована в степовій зоні на березі Каховського водосховища вЗапорізькій області України поруч із містом Енергодар. Це найбільша в Україні (і в Європі) атомна електростанція, вона складається з 6 атомних енергоблоків.
Рішення про будівництво ЗАЕС було ухвалене в 1978 році.
В 1981-му почалося поетапне спорудження блоків станції. Протягом 1984—1987 р. уведені в експлуатацію чотири енергоблоки.


Слайд #12
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #12

Рівненська АЕС
Рівненська АЕС (РАЕС) — перша в Україні атомна електростанція з енергетичним водо-водяним реактором типу ВВЕР-440(В-213), розташована біля міста Кузнецовськ, Володимирецький район, є відокремлений підрозділ НАЕК «Енергоатом».
Рівненська АЕС розташована на західному Поліссі, біля річки Стир.


Слайд #13
Презентація на тему «Ядерна енергетика України» - Слайд #13

Презентацію
підготувала
Шидловська
Юлія