Презентація на тему «Види кінематографу»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #1

Види Кінематографу


Слайд #2
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #2

Кінематограф
(від грец. κινεματος — рух та грец. γραφο — писати, зображати) — це галузь культури та економіки, що об'єднує всі види професійної діяльності, пов'язаної з виробництвом, розповсюдженням, зберіганням та демонструванням фільмів, а також навчально-наукову роботу.


Слайд #3
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #3

Агітфільм -
короткометражний художній чи документальний фільм публіцистичного характеру, що використовується з метою політичної агітації.
Було 80 агітфільмів. Серед них в Україні - "Червона зірка" (1919, оператор Є. Капітта), "Все для фронту" (1920, режисер М. Вернер); у Росії - "На червоному фронті" (1920, режисер Л. Кулешов), "Серп і молот" (1921, режисер В. Гардін).


Слайд #4
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #4

ВЕСТЕРН —
 жанр американського кіно, що набув широкого поширення; присвячений, як правило, героїзації перших поселенців Заходу. Достоїнствами вестерну є гострота сюжету, цікавість і динамізм дії.
Вести звіт можна з 1903 року - «Велике пограбування поїзда». Це був німий фільм режисера Е. С. Портера з Бронко Біллі Андерсоном у головній ролі. Популярність фільму дала можливість Андерсону стати першим ковбоєм-кінозіркою і знятися в декількох сотнях короткометражних вестернів.


Слайд #5
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #5

ДОКУМЕНТАЛЬНЕ КІНО (хронікально, монтажне і пр.) -
вид кіномистецтва, як правило, грунтується на зйомках справжніх життєвих фактів і явищ. Термін «документальний» (англ. documentary) стосовно до такого жанру кіно був вперше запропонований Джоном Грірсон в 1920-х роках. Перші документальні зйомки були зроблені ще при зародженні кінематографа. Темою для документальних фільмів найчастіше стають цікаві події, культурні явища, наукові факти й гіпотези, а також знамениті персони й співтовариства.


Слайд #6
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #6

ІСТОРИЧНИЙ ХУДОЖНІЙ ФІЛЬМ -
жанр кіномистецтва; кінотвір, в якому в ігровій формі відтворюються історичні події. Розрізняють історико-біографічні фільми про реальних історичних діячів, що ілюструють їх життєвий шлях («Спартак», «Олександр Невський)», і історико-пригодницькі фільми про вигаданих персонажів минулих років, найчастіше з гостросюжетної інтригою («Граф Монте-Крісто», фільми про Індіану Джонса). Історичні фільми нерідко є екранізаціями історичних романів.


Слайд #7
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #7

Кіножурнал -
вид кінохроніки, що містить коротку інформацію про життя країни, внутрішні та міжнародні політичних події і др. Кіножурнал складається з окремих епізодів, які прийнято називати сюжетами.
«Єралаш» - дитячий гумористичний кіножурнал. Виходить з 1975 року.


Слайд #8
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #8

Кінокомедії -
жанр кіномистецтва, головною особливістю якого є зображення характерів, конфліктів і ситуацій, що викликають сміх глядачів. До цього жанру кіномистецтва відносяться фільми, які ставлять за мету розсмішити глядача, викликати посмішку, поліпшити настрій. Кінокомедія з'явилася майже одночасно з виникненням кінематографу. Перші комедійні фільми були німі, але попри це вони користувалися великою популярністю у глядачів навіть після появи звуку. Самим відомим коміком з епохи німого кіно був Чарлі Чаплін.


Слайд #9
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #9

Кіномюзикл -
жанр, який поєднує в собі ознаки музичного і драматичного твору (наприклад, оперета), іноді оперу або балет. Актори фільму не тільки беруть участь у діалогах, але й виконують пісні, зміст яких доповнює сюжет.
Першим в історії музичним фільмом був фільм «Співак джазу» («The Jazz Singer», 1927); в Європі - «Під дахами Парижа» (1930) Рене Клера.


Слайд #10
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #10

Мультиплікаційного кіно -
вид кіномистецтва, твори якого створюються шляхом зйомки послідовних фаз руху мальованих (графічна мультиплікація) або об'ємних (об'ємна мультиплікація) об'єктів. Розвивається в різних жанрах. Улюблений жанр мультиплікації - казка. Історія мультиплікації починається 20 липня 1877 у Франції, коли інженер-самоучка Еміль Рейно створив і представив публіці перший праксиноскоп.


Слайд #11
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #11

Науково-фантастичне кіно -
вид кіномистецтва; основний прийом - уявний експеримент, показ можливостей і небезпек наукового прогресу, постановка перед глядачами найважливіших проблем сучасного світу (моральних, філософських, соціальних). Примушує задуматися про майбутнє людської цивілізації.


Слайд #12
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #12

Пригодницький фільм (трилер) -
фільм пригодницького жанру, для якого характерна гостра, напружена фабула, заснована на пригоді, тобто подію несподіваному, порушує звичний хід подій, заключающем в собі потенційну небезпеку і спонукає героя до дії. На відміну від бойовика, у пригодницьких фільмах акцент зміщений з грубого насильства на кмітливість персонажів, уміння перехитрити, обдурити лиходія. У пригодницьких фільмах героям належить оригінально виплутатися зі складних ситуацій.


Слайд #13
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #13

Стереокіно -
вид кінематографа, технічні засоби якого (окуляри та ін) дозволяють створювати у глядача ілюзію об'ємності зображуваних на екрані об'єктів. Стереокінематограф - демонстраційна система, що імітує наявність третього виміру, або викликає у глядача ілюзію глибини. В основі лежить феномен бінокулярного зору людини.


Слайд #14
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #14

ПАНОРАМНІ КІНО -
вид кінематографа, В якому фільм зазвичай знімають одночасно на три кіноплівки, причому на кожній виходить третину зображення об'єкта; проектування здійснюється трьома проекторами на сильніше прогнути екран великих розмірів. Невелика кількість фільмів, знятих панорамними технологіями, як у нас, так і за кордоном, найчастіше передруковувалися на широкі формати кіноплівки для демонстрації в звичайних кінотеатрах.


Слайд #15
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #15

ХУДОЖНЄ (ІГРОВЕ) КІНО -
вид кіномистецтва, що включає фільми епічного, ліричного і драматичного жанрів. Зображує дійсність в образах, створених з'єднаними зусиллями сценариста режисера, оператора, актора.


Слайд #16
Презентація на тему «Види кінематографу» - Слайд #16

Дякую за увагу!


Завантажити презентацію