Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2)Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #1

Тема “В'язання гачком”
Підготувала учениця
9-А класу
НВО№32
м. Кіровограда
Кардач Яніта


Слайд #2
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #2

В'язання гачком є не менш популярним видом рукоділля, ніж в'язання на спицях.
За допомогою гачка можна зв'язати багато виробів і елементів виробів, які не вийде зв'язати на спицях або на в'язальної машині.
В'язання гачком - вид рукоділля, який захоплює багатьох рукодільниць.
Різноманітність переплетень при в'язанні гачком забезпечує зміну кількості, форми і розмірів петлі, а так само їх з'єднання.


Слайд #3
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #3

Зразки в'язання гачком


Слайд #4
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #4

Історія виникнення в'язання гачком
Хто і коли придумав першу петельку, ніхто не знає, але вже давно відомо, що народилася ця чудо-петелька задовго до нашої ери. У Єгипті в одній з гробниць знайдена дитяча в'язана туфелька, археологи встановили, що їй більше чотирьох тисяч років. А вже на початку нашої ери техніка та принципи в'язання знаходилися на дуже високому рівні.
В'язання спочатку було чоловічим ремеслом, і чоловіки боролися з жіночою конкуренцією спеціальними договорами.
Лише пізніше, коли в'язання широко поширилося, їм стали займатися жінки. І все одно чоловіки не втратили інтересу до в'язання. У 1946 році національний американський конкурс з в'язання гачком виграв чоловік, а приз - Золотий гачок - йому вручала особисто Есте Лаудер.


Слайд #5
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #5

Певний час існувала думка, що машинне в'язання витіснить ручне, однак чим більше випускалося виробів масового виробництва, тим більш цінними ставали речі, пов'язані вручну. Тому що в'язання гачком завжди очевидна унікальність, одиничність вироби.
З ХІХ століття це мистецтво стало дійсно ювелірним.
Маючи гачок та нитки можна зв'язати все що завгодно: скатертини, серветки, постільна білизна, одяг, взуття та іграшки, фіранки на вікна і рушники, килимки, сумки, капелюхи і рукавиці, ковдри, покривала і подушки, навіть деякі предмети меблів та ювелірні прикраси.


Слайд #6
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #6

Інструменти і матеріали для в'язання гачком
Почнемо саме з вибору гачка. Гачки бувають металеві, дерев'яні, кістяні, пластмасові, причому різної товщини (від 0,5 до 15,0 мм) і довжини: короткі - для звичайного в'язання і довгі - для туніського в'язання. Для в'язання тасьми використовують різні прилади - "вилки" з гачком, палички. 
В'язати можна будь-якими нитками, але завжди потрібно мати відповідний до них за розміром гачок. Товщина нитки повинна збігатися з товщиною гачка в його самому тонкому місці, тобто "на шийці". Для в'язання гачком використовують вовняну, напівшерстяну, бавовняну і синтетичну пряжу.


Слайд #7
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #7

Санітарно-гігієнічні вимоги і правила безпечної роботи під час в'язання
Кожні 40-50 хвилин роботи необхідно робити перерву на 10-15 хвилин.
Світло повинне падати безпосередньо на робоче місце.
Гачки слід зберігати у спеціальній шкатулці чи пеналі (в горизонтальному положенні).
Гачком не можна гратися.
Під час в'язання слід сидіти вільно, злегка нахиливши голову, лікті повинні бути притиснуті до тулуба.


Слайд #8
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #8

Основні елементи
Кожен виріб при в'язанні гачком починається з першої петлі. Нитку від клубка кладуть на вказівний палець лівої руки, кінцем до себе, притримуючи її великим пальцем. Гачок вводять під нитку на пальці справа наліво і повертають його зліва направо, не виймаючи гачок з кільця, що утворилося, підхоплюють нитку від клубка і протягають її через кільце. На гачку виходить перша повітряна петля, петля під гачком повинна бути затягнута. Не виймаючи гачка з петлі, знову підхоплюють нитку з пальця лівої руки і протягають її через петлю на гачку. Другу повітряну петлю і всі наступні петлі ланцюжка в'яжуть так само. В'язання будь-якого зразка або виробу починається ланцюжком з повітряних петель.
Увага: нитка, що йде від клубка, називається робочою ниткою!


Слайд #9
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #9

Ланцюжок з повітряних петель
Ланцюжок з повітряних петель утворює початок будь-якого в'язання гачком. При виконанні ланцюжка вводити в петлі гачок так, щоб він проходив між двома нитками однієї петлі і частина петлі була б під гачком (рис.1 і 2). Вив'язувати петлі намагатися рівномірно (рис.3).


Слайд #10
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #10

Стовпчик без накиду
Введіть гачок в другу повітряну петлю від гачка, підхопіть робочу нитку і витягніть петлю (рис.1). Знову підхопіть гачком нитку і протягніть її через дві петлі, що знаходяться на гачку (рис.2). Ведіть гачок у наступну повітряну петлю (рис.3).


Слайд #11
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #11

Стовпчик з накидом
Після початку в'язання зробити накид, ввести гачок у четверту від кінця петлю (рис.1). Витягнути петлю, знову підхопити нитку і протягнути її через дві перші петлі (рис.2). Тепер на гачку знаходяться дві петлі. Ще раз підхопити гачком нитку і протягнути її через петлі, що залишилися на гачку. Зробити накид і ввести гачок у наступну повітряну петлю. Починаючи з другого ряду, гачок вводять за обидві стінки петлі (рис.3).


Слайд #12
Презентація на тему «В’язання гачком» (варіант 2) - Слайд #12

Список використаних джерел
Волшебный клубок. – М.: АСТ, Астрель, 2001.
Золушка вяжет. – № 2 (103). – 2003.
Прикрась свій дім / Л.П.Гура, Л.Є. Жоголь, Н.М.Ісупова. – К.: Техніка, 1990.
Інтернет-посилання
//rukodelie.by/_inc/zoom_image.php?img


Завантажити презентацію