Презентація на тему «Вплив чинників на репродуктивне здоров’я людини»

Підготувала учениця 5(9) м-б класу
Петрухно Юлія
Вплив чинників на репродуктивне здоров'я людини

Мета:
Дослідити, які чинники впливають на репродуктивне здоров'я людини. До чого може довести нехтування великим даром природи - здоров'ям, також як ми можемо запобігти подальшому розвитку хвороб.

Мета:
Дослідити, які чинники впливають на репродуктивне здоров'я людини. До чого може довести нехтування великим даром природи - здоров'ям, також як ми можемо запобігти подальшому розвитку хвороб.

Останні десятиріччя характеризуються несприятливою демографічною ситуацією, яка набула сталого характеру. Сучасне буття населення України супроводжується глибоким порушенням механізму його відтворення, погіршенням не лише кількісних, а й якісних характеристик. Особливе занепокоєння викликає відсутність ознак демовідтворення, що створює певну небезпеку для держави . Згідно з останніми даними ВООЗ Україна займає останнє місце серед країн Євросоюзу за показником природного приросту населення . Звичайно, така ситуація зумовлена особливостями репродуктивної поведінки та репродуктивної мотивації населення (системи дій, відносин та психічного стану особи, що спонукає її до потреби в дітях), яка залежить від економічного та соціальнопсихологічного стану населення держави. Суттєве значення у виконанні дітородної функції має і стан репродуктивного здоров"я. Формування репродуктивної системи - процес тривалий і складний. Адже, за визначенням ВООЗ, репродуктивне здоров"я - це стан повного фізичного, розумового і соціального благополуччя, а не просто відсутність хвороб репродуктивної системи та її порушень. Здоров"я жінки і його невід"ємний компонент - репродуктивне здоров"я - значною мірою визначається умовами її розвитку в утробі матері, в період новонародженості, дитинстві та підлітковому віці. А нині, лише за даними офіційної статистики, майже кожна третя дитина з"являється на світ з відхиленнями в стані здоров"я, а 27 із кожної тисячі народжуються з вродженими вадами. Значне навантаження з проблем репродуктивного здоров"я припадає на дітей підліткового віку та молодь. Згідно з класифікацією ВООЗ термін "підлітки" включає осіб 10-19 років, "молодь" - 15-24 років, "молоді люди" - у віці між 10 та 24 роками.В Україні функціонує 7 центрів репродуктивного здоров"я підлітків (Автономна Республіка Крим, Донецька, Одеська, Львівська, Луганська, Запорізька області та м. Київ).

Головними чинниками, які можуть порушити стан репродуктивного здоров'я є соціально-економічне становище , умови праці та побуту , стан системи охорони здоров'я та ефективність її функціонування , спадковість , стан навколишнього середовища, тобто екологія.
У відсотковому відношенні можемо спостерігати таке

Спадкові або генетично обумовлені чинники (20-22%)
Це спадкові хвороби родичів , загальний стан здоров'я матері і захворювання , перенесені нею під час виношування дитини. Наприклад , такі інфекції , як краснуха , токсоплазмоз , грип , особливо в першому триместрі вагітності , коли відбувається закладка всіх органів і систем плода , в перспективі можуть викликати порушення його розвитку і здоров'я .

екологічні фактори (20-22%)
Даними досліджень підтверджено , що в різних містах неблагополучне навколишнє середовище винне в 20-30% ускладнень під час вагітності. Про забрудненому повітрі , воді , продуктах харчування написано дуже багато. Численні епідеміологічні дані свідчать про те , що концентрація хімічних речовин в атмосфері по

Спосіб життя (48-51%)
Далеко не останнє місце в плані впливу на репродуктивне здоров'я займають професійні фактори ризику - умови , в яких працює жінка , яка очікує дитину .
Також негативний характер впливу наркотичних речовин на репродуктивну систему підлітків та молоді. Особлива шкідливість для здоров'я сумісної дії тютюнового диму і алкоголю, та навіть наркотичних засобів.

Охорона здоров'я, медицина (8-10%)

Соціально -психологічні чинники
Почнемо з того , що стан здоров'я будь-якої людини , в тому числі і вагітної жінки , за даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я , на 50 % залежить від соціально -психологічних факторів , на 20-25 % - від факторів спадкоємних і на 20-25 % - від стану навколишнього середовища. Що з цього випливає? Важливість для репродуктивного здоров'я жінки тих речей , які ми традиційно звикли пов'язувати з приватної повсякденним життям і побутом.

Ми повинні добре, правильно харчуватися, щоб зберегти репродуктивне здоров'я

Погані чинники, але які часто зустрічаються у нашому житті

А корисно, звісно, здорове харчування, займатися спортом, насолоджуватись дружбою….

Висновок: Сучасна наука дослідним шляхом довела , що стан нашого здоров'я залежить від цілого комплексу чинників. Головні серед них - соціально-економічне становище , умови праці та побуту , стан системи охорони здоров'я та ефективність її функціонування , спадковість , стан навколишнього середовища. Це і є фактори ризику , які можуть зумовити ті чи інші порушення в стані здоров'я людини.

Дякую за увагу!