Презентація на тему «Версаль» (варіант 3)
Версаль -
найкращий палацово-парковий комплекс в світі
Версаль - палацово-парковий ансамбль у Франції ,колишня резиденція французьких королів у місті Версаль, який нині є передмістям Парижа; центр туризму світового значення.
Історія
Історія Версальського палацу починається з поч. XVII ст. там, де нині розкинулось місто Версаль, була заболочена місцевість, куди їздили на полювання французькі королі і де в 1624 р. було побудовано для них мисливський будинок. Король Людовік XIII наказав спорудити невеликий палац, для своєї резиденції. Серед архітекторів королівства був оголошений конкурс на кращий проект оновлення маленького мисливського замку. Незабаром головним архітектором Версаля був призначений Луї Лево.Протягом, півстоліття більше 35 тис. чоловік споруджували у Версалі заміську резиденцію монарха. У цій роботі брали участь самі знамениті архітектори, художники, скульптори та декоратори.Після смерті Людовіка XIII цей проект продовжували розбудовувати його нащадки французкі королі :Людовік XIV, Людовік XIV, Людовік XVI.Будівництво палацу та регуляторного паркового комплексу остоточно було завершено у ХХ ст. за часи правляння Людовіка XVII
XVII ст
XXI ст
Версальськи палац
Версальський палац насамперед, грандіозний. Споруджений в епоху бароко, він позбавлений характерних рис цього стилю: пишності, афектації, плинності архітектурних форм. Королівський палац у Версалі відрізняється, в першу чергу, холодною, тверезою грандіозністю . Його зовнішнє оздоблення, скоріше, можна назвати скромним, в той час як розмах не може не вражати. Довжина палацу досягає 700 м, а ширина перевищує 400 м. Однак, незважаючи на ці гігантські розміри, його пропорції чітко витримані, і тому будівля виглядає дуже гармонійним.
Зали палацу
Парадна зала
Спальня
королеви
Спальня Людовика XIV
Салон Аполлона
Зеркальний зал
Найбільш вражаюче місце у палаці є – дзеркальна зала.
Величезна зала ,що йде в довжину на 73 метри і шириною більше 10,в якій налічується 400 дзеркал в срібних та золотих рамах . Вздовж однієї стіни розташовані вікна в арочних отворах, напроти - розташовані дзеркала, в яких до нескінченності відображаються окремі частини приміщення.Залальна сума вартості зеркальної зали складає 37 мільярдів евро.
Зеркальний зал
Стеля
Садово-парковий комплекс ВЕРСАЛЬ
Регулярний парк Версальського палацу - один з найбільших і значущих в Європі. Він складається з безлічі терас, які знижуються в міру віддалення від палацу. Клумби, газони, оранжерея, басейни, фонтани, а також численні скульптури представляють собою продовження палацової архітектури. У версальському парку також розташовані кілька невеликих палацоподібних споруд
Фонтани
Версальські фонтани надають особливої унікальності садам Версаля. У фонтанах і скульптурних групах представлена грецька міфологія як уособлення уряду Людовика. Фонтани Версаля з'явилися в той же час, як і сам Версаль. Вони будувалися з урахуванням останніх наукових досягнень того часу, і відрізнялися витонченістю виконання. На сьогоднішній день у Версалі працюють 1 400 фонтанів
Фонтан «Латона» представляє скульптурну композицію, що розкриває давньоримський міф про любов Юпітера до богині Латоні. На верхівці мармурової піраміди розташовується статуя Латони з дітьми. Цей фонтан має чотири майданчики, на яких вода б'є з пащ черепах і жаб. Фонтан «Латона» був запланований архітектором Ленотром і відкритий в 1670 році
Фонтан «Латона»
Посеред величезного басейну з-під води виїжджає колісниця Аполлона, яку супроводжують дельфіни і трубящі в ріг тритони. З-під копит коней і пащ дельфінів вириваються струмені води. Попереду б'є величезний водяний стовп-віяло. Два скромніших снопа води розташовані по краях композиції.
Фонтан «Аполлон»
Фонтани «Пори року»
«Літо»
«Весна»
«Зима»
«Осінь»
У ніші штучної скелі встановлені скульптурні групи «Службовці Аполлону німфи» і «Сонячні коні».
Фонтан "Грот Аполлона"
Мармурова колонада правильної круглої форми складається з 32 колон. Здвоєні колони підтримують арки і карниз з білого мармуру, увінчаний урнами. Простір між арками прикрашено барельєфами, на яких зображені діти з музичними інструментами в руках. Під кожною аркою поміщена мармурова гущавина, з якої б'є струмінь води. У центрі на круглому п'єдесталі підноситься скульптурна група «Плутон, який викрадає Прозерпину»
Фонтани "Колоннада"
Круглий бассеін фонтану розташований поруч з оранжереєю. З його центру б'є стовп-віяло.
Фонтан "Оранжерейний"
Скульптури
Скульптури
Скульптури
Тераси і алеї
Тераси і алеї
Тераси і алеї
Тераси і алеї
Тераси і алеї
Тераси і алеї
Тераси і алеї
Тераси і алеї
Версаль - це багатство Франції, яке з часом все зростає. Цим скарбом Франція пишається, воно складає її славу. У 1830 році версальський ансамбль був перетворений на Національний музей Франції, а в наше століття його зараховують до найкращий та найдивовижніших палацово-паркових комплексів світу.
Підготувала:
Учениця 11-а кл.
Вишнівецької ЗОШ І-ІІІ ст.
Онищук Олена