Презентація на тему «Театр Китаю»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #1

Театр Китаю


Слайд #2
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #2

У китайській мові ієрогліф, що означає поняття «театр» («видовище, гра»), складається з двох частин. Ліва («сюй») означає «порожнеча», що розуміється як осередок величезної внутрішньої енергії, яка є початком всього сущого на землі. Права частина («ге») - «бойова сокира»
劇院


Слайд #3
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #3

Становлення театрального мистецтва Китаю прийнято відносити до початку XII століття.


Слайд #4
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #4

Подальший розвиток пісенно- танцювальних форм уявлень відбувається Танскую епоху ( VII- IX століття н . Е. . ) . Великою популярністю користуються театралізовані танцювальні вистави на історичні сюжети Тут було поєднання розмовної мови , співу , танцю , пантоміми , акробатики. ). У уявлення включаються і п'єски - діалоги комічного характеру . Тут вперше з'являються стійкі амплуа - винахідливого вістряка ццань - цзюня і цаньгу .


Слайд #5
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #5

До XIII -XIV століть відноситься розквіт драми цзацзюй . Своєрідність театрального мистецтва Китаю будувалося на поєднанні мовних і вокальних партій , музики , танцю , акробатики. Музика підбиралася самим драматургом з традиційних китайських мелодій - вони переходили з одного спектаклю в іншій. Драматург ж давав поради по трактуванні п'єс. Найбільш важливі сцени розігрувалися в уповільненому ритмі , з численними дрібними подробицями. Вистави представлялися на порожній сцені , що давало можливість вільного переміщення дійових осіб як у часі , так і в просторі. Про цих змінах актор усно сповіщав глядачів.


Слайд #6
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #6

Для вистав цзацзюй використовувалися два типи будівель: балагани , сцена яких перебувала в центрі будівлі і нагадувала циркову арену , і прихрамової сцени , підняті над землею.Іншою великою формою юаньского театру була драма чуаньці , яка слідувала в чому традиції південної драми. Вистави , як правило , були дуже великими , йшли по кілька днів поспіль. Подальший розвиток китайського театру відноситься до XIV -XVII століть. У цей період виникають два найбільших напрямки китайського театру - іянское і куньшаньское


Слайд #7
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #7

Іянскій театр зародився в провінції Цзянси - для нього характерне звернення до народної тематики, народним мелодіям. Спочатку уявлення цього театру складалися з коротеньких п'єс на сюжети з життя ремісників і кустарів. Надалі актори іянского театру стали ставити п'єси на сюжети популярних романів.


Слайд #8
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #8

Інше велике театральне напрямок цього періоду - куньшаньськая театр - виник у місці Куньшань (провінція Цзянсі) . Це було улюблене місце відпочинку та розваги китайської аристократії.Цей театр був придворним . Вистави розігрувалися звичайно у вітальнях або в палацовому залі.На відміну від іянского театру , музика якого будувалася на різноманітних ритмічних малюнках , для куньшаньськая театру характерна велика мелодійне різноманітність. Музика до вистав створювалася композіторамі


Слайд #9
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #9

Амплуа традиційного тетра :1.Шен - позитивні чоловічі ролі.2 . Данина - жіночі ролі.3 . Амплуа цзин або дахуалянь - характерні ролі , позитивні і негативні.4.Чоу - комічні ролі.5 . Мо - другорядні ролі.


Слайд #10
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #10

Пекінська опера - одна з форм традиційного китайського театру.Виникла в кінці XVIII століття і стала повною мірою розроблена і визнана в середині XIX століття. Поєднує в собі музику, вокальне виконання, пантоміми, танці та акробатіку.


Слайд #11
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #11

Чуаньцзюй (сичуанська опера) - популярна в провінціях Сичуань, Гуйчжоу і Юньнань. Це головна форма місцевого театру в південно-західному Китаї.Її найхарактерніша риса - спів високим голосом.Ханьцзюй (хубейськая опера)-стара театральна форма, що виникла в провінції Хубей. Дуже багата у вокальному відношенні, налічує понад 400 мелодій.


Слайд #12
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #12

Театр тіней - форма візуального мистецтва, що зародилася в Азії понад 1500 років тому.Театр тіней використовує великий напівпрозорий екран і плоскі кольорові маріонетки, керовані на тонких паличках. Маріонетки туляться до екрану ззаду і стають відни.


Слайд #13
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #13

Театр ляльок - одна з різновидів лялькового виду просторово-часового мистецтва, в який входять мультиплікаційне і не мультиплікаційне анімаційне кіномистецтво, лялькове мистецтво естради та художні лялькові програми телевіденія


Слайд #14
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #14

У китайському театрі детально розроблені рухи рук актора - « заперечують » руки , « приховують » руки , « хапають » руки , « засмучені » руки , « відпочиваючі » руки і т.д. Пластика актора традиційного театру відточена в позах. Рух героя визначається не стільки обставинами п'єси , скільки показує його характер ідаже суспільне становище . У китайському театрі , наприклад , цивільний позитивний герой при ходьбі викидає не згинаються ноги в сторони і при цьому погладжує бороду ; військовий позитивний герой ходить « тигровими кроками» - як би ковзає і застигає на місці , прискорюючи темп руху під час відходу зі сцени ;


Слайд #15
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #15

Необхідно вказати і на особливий символізм традиційного китайського театру


Слайд #16
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #16

Китайська кухня 


Слайд #17
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #17

Китайська кухня поділяється на кілька основних груп, кожна з яких має свої особливості: сичуаньську, шаньдуньську, гуандунську та шанхайську. Диференціація відбулася історично за географічним принципом. Відмінності цих кухонь тісно пов'язані з традиціями і культурою кожного окремого регіону


Слайд #18
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #18

Сичуаньська кухня
Сичуаньська кухня славиться своєю гостротою. Можливо тому, що ця провінція знаходитися у Сичуаньській западині, де часті дощі й тумани, а клімат досить вологий. Вважається, що гостра їжа допомагає протистояти вологості. Набір продуктів, з яких готують сичуанські кухарі, не дуже багатий, проте з них готується велика кількість страв.Кажуть, що харчуючись тричі на день 365 днів на рік, можна не зустріти страви, що повторюється.


Слайд #19
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #19

Гуандунська кухня
Гуандунська (кантонська) кухня - здебільшого складається з прісних страв. У цій кухні найвідоміша страва - суп. Мешканці регіону надзвичайно полюбляють супи, але зазвичай для приготування справжнього супу потрібно 4-5 годин. Близькість до моря сприяє тому, що в гуандунському меню багато страв з морських продуктів. Поза як з давніх-давен Гуандун слугував "вікном Китаю у світ", саме тому гуандунці познайомилися з кухнями зарубіжних країн і дещо перейняли для себе.


Слайд #20
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #20

Шанхайська кухня
У шанхайській кухні переважають солодкі страви. Цій кухні характерні тонкість обробки продуктів, смак страв, які здатні задовольнити найвибагливішого гурмана, скрупульозний добір барв та вишукане зовнішнє оформлення.


Слайд #21
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #21

Шаньдуньска кухня
Шаньдуньска кухня - кухня північного Китаю. Від усіх інших вона відрізняється солоними і жирними стравами. Широко відома "Пекінська качка" "родом" саме з шаньдунської кухні. Страви тут вживають з великих чашок, або користуються глибокими тарілками. А все тому, що на півночі Китаю дуже холодно і людям, аби не мерзнути, потрібно більше їсти, особливо м'яса та страв, багатих на білок.


Слайд #22
Презентація на тему «Театр Китаю» - Слайд #22

Традиції та сучасність
Найцікавіші страви, звичайно, готують на святковий стіл. Особливо під час свята весни за місячним календарем, яке вважається Новим роком. На святковий стіл необхідно подавати парну кількість страв - 6, 8, 10… При цьому необхідно зважати на те, що шість страв - ознака благополуччя, а 8 – багатства
Майже в кожній родині на Новий рік господині напікають великий чан з пиріжками
Цікавою традицією Новорічного вечору є та, що родина сідає за стіл двічі.
Після першої вечері вся родина разом дивиться телевізор і обов'язково ліпить пельмені.
Пельмені ставлять варити не раніше 23:30. А рівно о 12 годині усі збираються за круглим столом.
У Китаї досить незвичайна церемонія прийому їжі. Звичайно сідають за круглий стіл. У кожного в родині є постійне місце. Старші люди займають за столом головні місця. Кожна нова страва обов'язково ставиться перед старшими. І їсти першими починають вони.


Завантажити презентацію