Презентація на тему «Театр «Березіль»» (варіант 1)


Рейтинг презентації 4 на основі 3 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Театр «Березіль»» (варіант 1) - Слайд #1

Театр «Березіль»


Слайд #2
Презентація на тему «Театр «Березіль»» (варіант 1) - Слайд #2

«Березіль» — український театр-студія, заснований Лесем Курбасом у 1922 році в Києві.


Слайд #3
Презентація на тему «Театр «Березіль»» (варіант 1) - Слайд #3

Один із перших українських радянських театрів. Назва театру походить від назви першого весняного місяця — березня. Датою народження театру прийнято вважати 31 березня 1922 року. Першу виставу «Березілю» було представлено 7 листопада того ж року. Вона називалася «Жовтень» і була створена за текстом творчого постановчого колективу.


Слайд #4
Презентація на тему «Театр «Березіль»» (варіант 1) - Слайд #4

У час свого розквіту театр «Березіль» налічував 6 акторських студій, близько 400 акторів і співробітників, режисерську лабораторію (режлаб), музей театру та десять комітетів, у тому числі й так званий «психологічно-технічний» комітет, який застосовував методи прикладної психології для розробки нових методів навчання акторів та режисерів.
Режисерська лабораторія театру «Березіль»


Слайд #5
Презентація на тему «Театр «Березіль»» (варіант 1) - Слайд #5

В 1926 році його було переміщено до Харкова, де він зайняв приміщення, яке до цього належало театру імені І.Франка під керівництвом Гната Юри.


Слайд #6
Презентація на тему «Театр «Березіль»» (варіант 1) - Слайд #6

Кожна майстерня, крім постійного репертуару, мала своє особливе завдання і займалася пошуковою роботою в різних галузях театрального мистецтва. У театрі діяв мюзик-хол (спектаклі «Шпана», «Алло на хвилі 477», «Чотири Чемберлени»), агітпроп. Було підготовлено серію «Костюмовані історії» (спектаклі «Жакерія», «Сава Чалий», «Король бавиться», «Змова Фієско»). Театр також видавав журнал «Барикади театру». «Березіль» був сміливим і міцним експериментальним колективом, у якому променіли молоді таланти — Амвросій Бучма, Мар'ян Крушельницький, Наталія Ужвій, Йосип Гірняк, Валентина Чистякова, Олександр Сердюк, Данило Антонович, Іван Мар'яненко, Федір Радчук та інші.


Слайд #7
Презентація на тему «Театр «Березіль»» (варіант 1) - Слайд #7

Зараз назву «Березіль» носить мала сцена Харківського Українського академічного Драматичного Театру імені Т. Г. Шевченка.