Презентація на тему «Театр» (варіант 2)Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #1

«Театр»
Підготувала
Учениця 9-Б классу
Брикова Ганна


Слайд #2
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #2

Театр -вид сценічного мистецтва, що відображає життя в сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами, а також установа, що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів і приміщення, будинок, у якому відбуваються вистави.


Слайд #3
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #3

Театр -вид сценічного мистецтва, що відображає життя в сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами, а також установа, що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів і приміщення, будинок, у якому відбуваються вистави.


Слайд #4
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #4

Театр як мистецтво називають також театральним мистецтвом, а науку, що вивчає теорію та практику театрального мистецтва вивчає театрознавство.


Слайд #5
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #5

Специфіка театрального мистецтва
Театральне мистецтво є синтетичним за своєю природою. Його твори містять у собі практично всі інші мистецтва: літературу, музику, образотворче мистецтво, хореографію й ін.; а також використають численні досягнення найрізноманітніших наук й областей техніки.


Слайд #6
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #6

Так, наприклад, наукові розробки психології лягли в основу акторської й режисерської творчості, так само, як і дослідження в області семіотики, історії, соціології, фізіології.


Слайд #7
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #7

Основою театральної вистави є Драма, що визначає художні можливості й ідейний напрямок театру. При цьому літературний твір театр переводить в область сценічної дії й специфічної театральної образності — характери, конфлікти драми втілюються в живих особах, вчинках.


Слайд #8
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #8

Театр - мистецтво колективне. Спектакль -твір, що володіє художньою єдністю, гармонією всіх елементів. Він створюється під керівництвом режисера й відповідно до режисерського задуму спільними зусиллями акторів, художника-сценографа, композитора, хореографа й багатьох інших працівників театру. В основі спектаклю лежить режисерська інтерпретація п'єси, її жанрове, стилістичне рішення. Дія спектаклю організована в часі і в просторі.


Слайд #9
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #9

Зоровий образ спектаклю створюється художником-декоратором засобами живопису, театральної конструкції, костюмів, висвітлення, театральної техніки. Декорація може нести як образотворчі, так і виразні функції, відтворювати обстановку дії або ж метафорично розкривати в зоровому образі задум режисера, бути реальної або умовної залежно від художніх завдань постановки, напрямку, стилю.


Слайд #10
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #10

Головним носієм театральної дії є актор, у творчості якого втілена суть театру: здатність захоплювати глядачів художнім видовищем безпосередньо, що протікає в них на очах життя, творчим процесом її втілення. Акторський образ створюється на основі п'єси і її тлумачення режисером — постановником спектаклю. Проте актор залишається самостійним художником, здатним лише йому одному доступними засобами відтворити на сцені живий людський образ, передати складність і багатство людської психології.


Слайд #11
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #11

Гримерка актора


Слайд #12
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #12

Характерною особливістю театрального мистецтва є його неповторність у часі: кожен спектакль існує тільки в момент його відтворення. Якщо виконавське мистецтво з розвитком техніки аудіозапису одержало можливість фіксації й подальшого багаторазового відтворення, ідентичного первісному, то адекватний відеозапис театрального спектаклю в принципі неможливий: дія нерідко розгортається одномоментно в різних частинах сцени, що надає об'єм дії, що відбувається й формує гаму тонів і півтонів сценічної атмосфери. При великих планах зйомки нюанси загального сценічного життя залишаються за кадром; загальні ж плани занадто дрібні й не можуть передати всіх деталей.


Слайд #13
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #13

Весь світ - театр, в нім жінки, чоловіки - всі актори.
У. Шекспір


Слайд #14
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #14

Структура театру (споруди)
Сцена
Найперші види театральних сцен зустрічаються в античному давньогрецькому театрі і вони поєднували у собі обидва типи сцени: круглу і квадратну, що стала модифікацією орхестри, тобто її закінчення — прямокутний майданчик перед проскенієм . Спочатку вона була трохи піднятою над рівнем орхестри, мала невелику глибину і служила для появи з дверей персонажів. Потім вона розширилася до 5 метрів глибини, а в епоху еллінізму піднялася на один рівень і височіла над орхестрою на 2,5 -3 метри, являючись першим ярусом скини.


Слайд #15
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #15

Театр Дельф


Слайд #16
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #16

В епоху Ренесансу сцена остаточно набула прямокутної форми. Єлизаветинська модель театру віддалено нагадувала давньогрецьку, тільки істотно трансформовану: відкритий прямокутний сценічний майданчик займав половину орхестри і ще використовувалися верхня сцена в глибині і була ще прихована від публіки нижня сцена. Така трьохступінчаста конструкція була відображенням вертикальної моделі світобудови (основна, майданчик — «земля», верхня — «небо», нижня — «пекло»), яка, несла в собі тогочасне ренесансне розуміння і втілювала шекспірівський образ: «весь світ — театр».


Слайд #17
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #17

Тоді
Нині


Слайд #18
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #18

Театр повчає так, як цього не зробити товстій книзі.
Вольтер


Слайд #19
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #19

Глядацька зала
Всі театри надають простір для їх глядацької зали. Глядацька зала, як правило, відокремлена від виконавців аркою авансцени. Глядацька зала може включати всі з перелічених або деякі з таких частин зали:
Лавки або арена — це нижній ярус рівнинної площини залу чи майданчику, як правило, розташований нижче, або на тому ж рівні, як сама сцена. Балкон або галереї — один ряд сидінь підняті на платформи із задньої частини залу. У великих театрах, кілька рівнів балконів укладені вертикально над або під кабінками. Перший рівень галерей, як правило, називають бельетаж або Ґрандколо.


Слайд #20
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #20

Наступний рівень за французькою версією — лоджія. Другий ярус, вмонтований, під основними балконами отримав назву мезонін. Найвища платформа, або верхній ярус іноді називають галерка, характерна у великих оперних театрах, де вона знаходиться дуже високо і далеко від сцени. Кабінки або ложі: зазвичай поміщаються безпосередньо перед галереями — по боках зали і трохи вище рівня сцени. Вони часто представляють окремі кімнати з відкритою площею огляду, яка розрахована, зазвичай, на сидіння п'ять або менше осіб. Ці місця, як правило, вважаються найпрестижнішими в театрі і надаються для високопоставлених осіб.


Слайд #21
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #21

Фойє
Крім того, багато театрів мають зони, спеціально призначені для зручності глядачів. До них відносяться фойє, каси, туалети та інші місцини, де глядачі можуть підготуватися або розслабитися перед, між і після виступами артистів.
Каса


Слайд #22
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #22

У кожної людини під капелюхом - свій театр, де розгортаються драми, часто складніші, ніж ті, що даються в театрах.
Т. Карлейль


Слайд #23
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #23

Стилі театру
Абсурдизм — цей стиль презентує глядачеві, що всі людські спроби та прояви мають нелогічну форму. Абсолютна правда вперемішку з хаосом, цинізмом, сутність і потреби, які управляють людством, тому всі намагання людини пізнати мету життя марні з огляду на те, що такого сенсу не існує.
Мелодрама — сентиментальна драма з музичним супроводом, з частими епізодами страждань доброго героя від руки лиходіїв, але закінчується щасливо де герой торжествує над обставинами людськими чи природніми.


Слайд #24
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #24

Експресіонізм — анти-реалістичний у своїх візіях стиль, що тримається на спотворені істиних людських проявів. Це відображення загостреного суб'єктивного світобачення через гіпертрофоване авторське «Я», напругу його переживань та емоцій, бурхливу реакцію на дегуманізацію суспільства, знеособлення в ньому людини, на розпад духовності.
Маріонетки — древня форма, де виконавці намагаються маніпулювати об'єктами. Маріонетковий стиль має багато варіацій і форм.


Слайд #25
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #25

Модернізм — це широка концепція, бачення мистецтва, включаючи театр, заснований на концепції домінування форми на противагу змісту. В образотворчому мистецтві прямими представниками є абстракціоністи;
Реалізм — зображують персонажів на сцені, які близькі до реального життя, з реалістичною режисурою і постановкою. Реалістичні доктрини були розвинуті ще античними греками та середньовіччям, головна їх філософська суть, чи вчення — предмети видимого світу існують незалежно від людського відчування і пізнання.


Слайд #26
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #26

Постмодернізм — має кілька напрямків, і в театр він перейшов через надмірну популяризацію засобами масової інформації і порушує загальноприйняті жанрові норми і практики в колись заведених театральних концепціях.
Натуралізм — зображується життя на сцені з великою увагою до деталей, стиль оснований на спостереженні за реальним життям. Характерною була направленість на фотографічно точне й неупереджене зображення дійсності, під якою насамперед розумілося матеріально-побутове довкілля, а також людського характеру, що бачився скрізь через призму фатальної зумовленості фізіологічною природою та середовищем.


Слайд #27
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #27

Якби сенс театру був лише в розважальному видовищі, мабуть, і не варто було б класти в нього стільки праці. Але театр є мистецтво відображати життя.
К. Станіславский


Слайд #28
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #28

Жанри театру
Драма
Eпічний театр
Експериментальний театр
Фентезі
Історичний театр
Імпровізаційний театр
Мейнстрім театр
Мета-театр
Музичний театр
Пантоміма


Слайд #29
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #29

11. Політичний театр
12. Народний театр
13. Маріонетки
14. Радіо драма
15. Рок-опера
16. Театр соціальних тем
17. Театр абсурду
18. Трагедія
19. Трагікомедія


Слайд #30
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #30

Я завжди відчувала, що мене не існує; єдина можливість бути для мене — це, напевно, бути кимось іншим. Тому я і захотіла стати актрисою.
Мерлін Монро


Слайд #31
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #31

Структура театру
Творчі кадри
1. Режисер
2. Автори
3. Художник-постановник
4. Композитори
5. Директор
6. Музичний директор / диригент
7. Хореографи
8. Художник-дизайнер
9. Світловик
10.Художник-костюмер


Слайд #32
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #32

11. Драматурги, літературні редактори
12. Гример
13. Актори
14. Співаки-солісти
15. Танцюристи
16. Хор: Жінки: сопрано, меццо-сопрано, альт; чоловіки: тенор, баритон, бас;
17. Оркестр з різними інструментами
18. Музичний редактор (звукорежисер)
19. Концертмейстер
20. Світло-режисер


Слайд #33
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #33

21. Суфлер
22. Масовка- статисти


Слайд #34
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #34

Театр, як і всякий великий художник, повинен відгукуватися на благородний перебіг сучасного життя. Інакше він стане мертвою установою.
В. І. Немірович-Данченко


Слайд #35
Презентація на тему «Театр» (варіант 2) - Слайд #35

Використана література
http://www.foxdesign.ru/aphorism/topic/t_theatre.html
http://www.respectme.ru/aphorism/cinema
http://ariosto.ru/o-teatre
http://uk.wikipedia.org/wiki/Театр
http://www.google.ru/search


Завантажити презентацію