Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3)


Рейтинг презентації 5 на основі 3 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #1

Сюрреалізм
Розмаїтий Дмитро, 9-Б клас


Слайд #2
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #2

План
Введення 
Загальна характеристика
Історія сюрреалізму
Спадкоємці сюрреалізму
Сучасний сюрреалізм


Слайд #3
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #3

Сюрреалізм - напрям у мистецтві, який сформувався на початок 1920 року у Франції. Відрізняється використанням алюзій і парадоксальних поєднань форм.
Введення


Слайд #4
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #4

Засновником та ідеологом сюрреалізму вважається письменник і поет Андре Бретон. Під заголовком "сюрреалістична драма" позначив у 1917 одну зі своїх п'єс Гійом Аполлінер.


Слайд #5
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #5

Одними з найбільших представників сюрреалізму  у живописі стали Сальвадор Далі, Макс Ернст і Рене Магрітт. Найбільш яскравими представниками сюрреалізму в кінематографі вважаються Луїс Бунюель, Жан Кокто, Ян Шванкмайер і Девід Лінч. Сюрреалізм у фотографії отримав визнання завдяки піонерським роботам Філіпа Халсмана.


Слайд #6
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #6

Загальна характеристика
Основне поняття сюрреалізму, сюрреальності - суміщення сну і реальності. Для цього сюрреалісти пропонували абсурдне, суперечливе поєднання натуралістичних образів за допомогою колажу та технології " ready-made ".
Фонтан


Слайд #7
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #7

Сюрреалісти були натхненні радикальної лівою ідеологією, проте революцію вони пропонували почати зі свого свідомості. Мистецтво мислилося ними основним інструментом звільнення.


Слайд #8
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #8

Цей напрямок склалося під великим впливом теорії психоаналізу Фрейда (правда, не всі сюрреалісти захоплювалися психоаналізом, наприклад, Рене Магрітт ставився до нього досить скептично).


Слайд #9
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #9

Найпершою метою сюрреалістів було духовне піднесення і відділення духу від матеріального. Одними з найважливіших цінностей були свобода, а також ірраціональність.


Слайд #10
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #10

Сюрреалізм коренився в символізмі і спочатку був схильний до впливу таких художників-символістів, як Гюстав Моро і Одилон Редон.


Слайд #11
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #11

Сюрреалісти виконували свої роботи без оглядки на раціональну естетику, використовуючи фантасмагоричні форми. Вони працювали з такими тематиками, як еротика, іронія, магія і підсвідомість.


Слайд #12
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #12

Нерідко сюрреалісти виконували свої роботи під впливом гіпнозу, алкоголю, наркотиків або голоду, заради того, щоб досягти глибин свого підсвідомості. Вони проголошували неконтрольоване створення текстів - автоматичне письмо. Однією з технік сюрреалізму була, винайдена Вольфгангом Пааленом , фьюмаж.


Слайд #13
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #13

Однак хаотичність образів часом поступалася місцем їх більшої продуманості, і сюрреальності ставала не просто самоціллю, але обдуманим методом висловлювання ідей, які прагнуть розірвати буденні уявлення (приклад тому - зрілі роботи класика сюрреалізму Рене Магрітта).


Слайд #14
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #14

Така ситуація добре видно в кінематографі, продовжив традиції сюрреалізму, що втратили з часом свіжість в живопису й літературі. Приклади - картини Луїса Бунюеля, Девіда Лінча, Яна Шванкмайера.


Слайд #15
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #15

Історія сюрреалізму
Навесні 1917 Гійом Аполлінер придумав і вперше вжив термін "сюрреалізм" у своєму маніфесті "Новий дух", написаному до скандально гучній балету " Парад".


Слайд #16
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #16

Цей балет був спільною роботою композитора Еріка Саті, художника Пабло Пікассо, сценариста Жана Кокто, і балетмейстера Леоніда Мясіна : "У цьому новому союзі нині створюються декорації та костюми, з одного боку, і хореографія - c інший, і ніяких фіктивних накладень не відбувається.


Слайд #17
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #17

Gedicht aus den Calligrammes


Слайд #18
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #18

"Це не трубка" Магрітта.


Слайд #19
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #19

Хоча центром сюрреалізму був Париж, з 1920 по 60-і роки він поширився по всій Європі, Північній та Південній Америці (включаючи країни Карибського басейну), за Африці, Азії, а в 80-х роках і по Австралії.


Слайд #20
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #20

Найбільш значним внеском у Золотий вік сюрреалізму є перший Маніфест сюрреалізму 1924 року, створений Андре Бретоном. П'ятьма роками раніше Бретон і Філіп Супо написали перший "автоматичний" текст, книгу "Магнітні поля".


Слайд #21
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #21

До грудня 1924 року почалося видання "Сюрреалістична революція" під редакцією П'єра Навіля, Бенжамен Пере і, пізніше, Бретона. Крім того, у Парижі розпочав роботу Бюро сюрреалістичних досліджень.


Слайд #22
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #22

В 1926 Луї Арагон написав книгу "Паризький селянин". Багато хто з популярних художників в Парижі в 20-е і 30-і роки були сюрреалістами, у тому числі Рене Магрітт, Макс Ернст, Сальвадор Далі, Альберто Джакометті, Валентина Гюго, Мерет Оппенгейм, Ман Рей, Туай, Ів Тангі, Віктор Браунер, Роберто Матта і багато інших.


Слайд #23
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #23

Хоча Бретон щиро захоплюється Пабло Пікассо і Марселем Дюшаном і закликає їх приєднатися до руху, вони тримаються від сюрреалістів на деякій відстані, хоча і не уникають їх впливу.


Слайд #24
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #24

Спадкоємці сюрреалізму
Сальвадор Далі, Арно Брекер і Ернст Фукс складали "Золотий трикутник", і всі троє були членами Ордена Олександра Великого.


Слайд #25
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #25

Якось Далі сказав: "Сюрреалізм - це я!", А також призначив Ернста Фукса своїм "наступником на Землі", тим самим неформально передавши лінію наступності фантастичного реалізму й рухи виникаючою від нього, таким як, наприклад, Віженарі арт.


Слайд #26
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #26

Сучасний сюрреалізм
В даний час напрямок помітно комерціалізувалося. Продовжуючи традицію Далі, Тангі, Дельво, Ернста, художники запозичили у них головним чином зовнішню сторону напрямки - фантасмагоричность сюжету.


Слайд #27
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #27

Глибинно-психологічна сторона сюрреалізму, експресія, вираз своїх несвідомих фантазій, сексуальних страхів і комплексів, передача мовою іносказань елементів власного дитинства, особистого життя - цей внутрішній аспект, що вважався в 1920-30-х рр.. титульним, визначальною якістю сюрреалізму, найчастіше ігнорується.


Слайд #28
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #28

Джим Уоррен наповнює полотна барвистими, життєствердними сюжетами, вважаючи головною метою підняти настрій кожного окремого глядача, вселити йому інтерес до життя і благоговіння перед природою.


Слайд #29
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #29

Картини Любові Зубової можна розділити на "теплі" і "холодні": вона насичує їх то приємними, ласкавими квітами заходу і золотистого моря, то прохолодними фарбами ночі або раннього ранку.


Слайд #30
Презентація на тему «Сюрреалізм» (варіант 3) - Слайд #30

Деякі полотна поєднують в собі і тепло і холод. Картини немов спонукають глядача просто милуватися красою, кришталево повітря, безтурботністю моря, не опосередковуючи все це будь-якими смислами. Таким чином, сюрреалізм еволюціонував, і в даний час важко говорити про нього як про чистий напрямку: він відчув сильний вплив фентезі-арт та класичного мистецтва.


Завантажити презентацію