Презентація на тему «Синтоїзм»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #1

Автор: Степенко Бодік
Синтоїзм


Слайд #2
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #2

Зміст:
Введення
Японські божества
«Синто»
Людина і Бог
Обряди синтоїзму
Священослужителі
Храми
Країна Мороку
Синто – частина життя
Синто в сучасній Японії
Священні книги синто
Міфи синтоїзму
Висновок


Слайд #3
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #3

Введення
Я хочу розповісти про синтоїзм, так як це не просто релігія. Синтоїзм - невід'ємна частина життя японської нації. Синто проявляється не тільки як релігія, але і як частина повсякденного життя: свята, обряди, міфи, традиції. По-цьому знайомство з синтоїзмом дозволяє нам наблизитися до культури японського побуту.


Слайд #4
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #4

Японскі божества
Кажуть, що в Японії вісім мільйонів божеств. Це майже відповідає дійсності. У японській релігії синто, або синтоїзму, до числа божеств, іменованих ками, відносяться божественні предки японського народу; духи гір, річок, каменів, дерев, вогню, вітру; божества-покровителі окремих місцевостей і ремесел; божества, уособлюють людські чесноти; духи померлих . Камі незримо присутні скрізь і всюди, беруть участь у всьому, що відбувається. Вони буквально пронизують навколишній світ.


Слайд #5
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #5

«Синто»
Сама назва релігії "синто" складається з двох ієрогліфів: "син" і "то". Перший перекладається як "божество" і має ще інше прочитання - "камі", а другий означає "шлях". Таким чином, дослівний переклад "синто" - "шлях богів". Сінто - національна релігія, адресована не всьому людству, а тільки японцям. Вона виникла в результаті об'єднання поширених в Японії вірувань навколо культу предків імператорського будинку.


Слайд #6
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #6

Людина і Бог
У синто збереглися і продовжують жити найдавніші форми вірувань, такі, як магія, тотемізм, фетишизм. Синто не може назвати свого конкретного засновника - людини чи божество. У цій релігії взагалі відсутні будь чіткі відмінності між людьми і ками. Тому релігія вважає ідеалом гармонійне існування людини з навколишнім світом, в духовній єдності.


Слайд #7
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #7

Обряди синтоїзму
Ще однією особливістю синто є безліч ритуалів, що збереглися практично без змін протягом століть. Водночас догматика синто займає в порівнянні з ритуалом вельми незначне місце. Вона сформувалася під впливом запозичених з континенту релігійних навчань і була лише синтезом буддійських, даоських і конфуціанських ідей. Догми існували незалежно від релігії, основним змістом якої до теперішнього часу залишаються обряди.


Слайд #8
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #8

Священослужителі
Священики синто іменуються каннуси. У наш час все каннуси поділяються на три розряди: священнослужителі вищого рангу - головні священики храмів, - називаються Гудзь, священики другого і третього рангів, відповідно, негі і гонегі. В давнину рангів і звань священиків було істотно більше, крім того, оскільки знання і посаду каннуси передавалися у спадок, існувало безліч кланів священнослужителів. Крім каннуси, в ритуалах синто можуть брати участь помічниці каннуси - мико.


Слайд #9
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #9

Храми
Храм, або святилище сінто - місце, де відправляють ритуали на честь богів. Існують храми, присвячені кільком богам, храми, в яких шануються духи померлих певного клану, а в храмі Ясукуні шануються японські військові, що загинули за Японію і імператора. Але більшість святилищ присвячуються одному певному ками.
Храм Ясукуні


Слайд #10
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #10

На відміну від більшості світових релігій , в яких намагаються по можливості зберігати старі ритуальні споруди в незмінному вигляді і будувати нові у відповідності зі старими канонами , в синтоїзму , відповідно до принципу загального оновлення, яке і є життя , існує традиція постійного оновлення храмів. Святилища богів синто регулярно оновлюються і перебудовуються , в їх архітектуру вносяться зміни . Так , храми Ісе , раніше імператорські , реконструюються кожні 20 років. Тому зараз складно сказати , якими саме були синтоїстські святилища давнину , відомо лише , що традиція спорудження таких святилищ виникла не пізніше VI століття.
Храмовий комплекс Исе


Слайд #11
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #11

Країна Мороку
На відміну від інших релігій синто не містить моральних установок. Місце уявлення про добро і зло тут займають поняття чистого і нечистого. Якщо людина скоїла щось неналежне, він повинен пройти через ритуал очищення. За дійсний гріх (порушення світового порядку) людині доведеться платити і після смерті. Він відправляється в Країну Мороку і там веде тяжке існування в оточенні злих духів.


Слайд #12
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #12

Синто – частина життя
Від прихильника цієї релігії не потрібно щоденних молитов і частих відвідувань храмів. Цілком достатньо участі в храмових святах і виконаннях традиційних обрядів , пов'язаних з важливими подіями в житті. Тому самі японці нерідко сприймають синто як сукупність національних подій і традицій. Ніщо не заважає синтоїстам сповідувати будь-яку іншу релігію , навіть вважати себе атеїстом. І все-таки виконання обрядів синто невіддільне від повсякденного життя японця з моменту його народження до самої смерті , просто в більшості своїй обряди не розглядаються як прояв релігійності.


Слайд #13
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #13

Синто в сучасній Японії
Синто є глибоко національної японської релігією і в якомусь сенсі уособлює японську націю , її звичаї , характер і культуру. Вікове культивування синто в якості основної ідеологічної системи і джерела ритуалів призвело до того , що в даний час значна частина японців сприймає ритуали , свята , традиції , життєві установки , правила синто в якості не елементів релігійного культу , а культурних традицій свого народу. Такий стан породжує парадоксальну ситуацію: з одного боку , буквально все життя Японії , всі її традиції пронизані синтоїзмом , з іншого - лише деякі з японців вважають себе прихильниками синто .


Слайд #14
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #14

Священні книги Синто
Головними священними книгами синто вважаються "Кодзікі" ("Записи про справи давнини", 712 року) "Ніхонгі" ("Японські хроніки", 720 року). Вони являють собою літописно-міфологічні склепіння. В них вперше були зібрані й записані збереглися усні японські оповіді і легенди. Саме вони лежать в основі ритуалу синто. "Кодзікі" і "Ніхонгі" з невеликими відмінностями передають одні й ті ж події.


Слайд #15
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #15

Міфи синтоїзму
Обидва міфологічних зводи синтоїзму починаються з виникнення світу . Спочатку був хаос: всі елементи світу перебували в змішаному стані. Потім Небо відокремилося від Землі - з'явилася Рівнина Високого Неба і острови Акіцусіма . Саме тоді виникли три божества: Аменомінаканусі (бог - Господар центру Неба) , Такамимусуби і Камимусуби - Сполучні божества. Вони як би " плели " тканину світу з різних елементів . Потім виникли божественні пари братів і сестер. Всі вони уособлюють різні природні явища. Усього таких пар налічується вісім . Останньою парою були Идзанаги і Ідзанамі ( Вірний Чоловік і Вірна Дружина ) .


Слайд #16
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #16

По наказу раніше прийшли в світ божеств Идзанаги і Ідзанамі опустили в море дорогоцінний спис і стали розмішувати його. Коли спис вийняли, краплі, що стікали з його вістря, утворили острів Онногоро. Идзанаги і Ідзанамі зробили його Серединним Столпом Всією Землі. Вони вийшли на щойно острів і уклали шлюб. Від їхнього союзу народилися японські острови і безліч нових божеств, що стали першими жителями архіпелагу.


Слайд #17
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #17

Зробивши на світ бога Вогню, Идзанами захворіла і померла, але за час хвороби вона встигла породити чимало нових божеств. Идзанаги дуже страждав з-за смерті своєї дружини-сестри: він плакав, і з його сліз також з'являлися нові божества. У пориві відчаю Идзанаги схопив свій меч шириною в десять долонь і відсік голову власному сину - богу Вогню, кров якого дала життя цілій низці нових божеств.


Слайд #18
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #18

Після смерті Ідзанамі вирушила до Країни Мороку . Идзанаги пішов за нею , щоб повернути назад у верхній світ . Однак він знайшов Идзанами в стані розкладу , покриту хробаками , і в жаху кинувся навтіки . Розгнівана Идзанами послала слідом за ним відьом. Идзанаги вдалося позбутися від переслідувачів , після чого він закрив великий скелею прохід з Країни Світу в Країну Мороку . Повернувшись в Країну Світла , Идзанаги очистився , зробивши обмивання в річці. Коли він скинув одяг , з його сукні і прикрас з'явилося близько дюжини божеств. З родимих ​​плям на тілі також виникли божества. Зрештою , з його лівого ока з'явилася богиня Сонця Аматтерасу , з правого - бог Місяця Цукіемі , з носа - бог Бурі і Вітру Сусаноо . Идзанаги віддав у владу Аматерасу Рівнину Високого Неба , а Сусаноо - Рівнину Моря .


Слайд #19
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #19

Одного разу Сусаноо попрямував в Небесне царство до своєї сестри Аматерасу. Перебуваючи в царстві богині Аматерасу, Сусаноо заподіяв їй різного роду неприємності: засипав землею зрошувальні канали і межі на рисових полях, осквернив її оселі і образив її помічниць. Подібні дії в Стародавній Японії розцінювалися як важкий образа. Розсерджена Аматерасу віддалилася в небесний грот, і на всій Рівнині Високого Неба настала темрява.


Слайд #20
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #20

Божества зібралися на дні Небесної ріки, щоб придумати, як виманити Аматерасу з грота. Спочатку вони посадили перед входом в грот птахів і змусили їх співати, потім повісили на дерево намисто з різьблених яшм, дзеркало і підношення у вигляді білих одягів та хором почали кликати її. Аматерасу визирнула з грота. Побачивши своє відображення в дзеркалі, вона нарешті вийшла назовні. Позаду неї божества протягнули мотузку, прегородила їй шлях назад. Відразу ж сонячне світло повернувся в світ. Сусаноо вигнали з Рівнини Високого Неба.


Слайд #21
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #21

Отже, більшість сказань, зібраних в "Кодзікі" і "Ніхонгі", являють собою історію боротьби того чи іншого персонажа за встановлення влади над будь-якою територією з обов'язковим включенням любовного сюжету. Ці легенди відбивають боротьбу між групами племен стародавньої Японії.


Слайд #22
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #22

Серед оповідань виділяється міф про похід нащадка Аматерасу Дзімму на острів Хонсю, щоб підпорядкувати нескорені центральні області Японії. Цей міф дав початок офіційному святу імперії. Він називається Кігенсецу і відзначається в Японії 11 лютого. Початок правління Дзімму є першим датованим подією (660г. до н.е.) в "Кодзікі" і "Ніхонгі" і знаменує собою перехід від "ери богів" до історії царювання земних імператорів.


Слайд #23
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #23

Усі наступні імператори, про які оповідають літописно-міфологічні склепіння, продовжували родовід лінію, висхідну безпосередньо до богині Аматерасу. В "Кодзікі" і "Ніхонгі" відображений спосіб сприйняття світу, характерний для язичництва і в той же час має ряд особливостей.


Слайд #24
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #24

Творення світу в японській міфології відбувається спонтанно , без впливу будь-якої зовнішньої сили . Відсутній окремий міф про створення людини , мається на увазі , що люди є прямими нащадками богів. Немає непереборних перешкод між трьома основними міфологічними світами - Рівниною Неба , Країною очеретяні зарості і Країною Мороку ; всі вони мисляться як реально існуючі та сполучені між собою. Міфи пронизані почуттям гармонії людини і його природного оточення - немає жодного опису боротьби з силами природи.


Слайд #25
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #25

Висновок
Познайомившись з синтоїзмом ми ближче дізналися культуру та історію Японії. Ця релігія цікава своїми міфами та традиціями. Але, на жаль, всього відразу розповісти не можливо. Тому ніколи не пізно цікавитися і дізнаватися більше про таких значущих і цікавих речах.


Слайд #26
Презентація на тему «Синтоїзм» - Слайд #26

Дякую за увагу!