Презентація на тему «Сузір’я як група зір»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Сузір’я як група зір» - Слайд #1

Сузір'я як група зір
Сузір'я — одна з 88 ділянок, на які поділена небесна сфера. У менш формальному контексті термін вживається для назви групи зір, взаємне розташування яких складає якусь фігуру чи контур.


Слайд #2
Презентація на тему «Сузір’я як група зір» - Слайд #2

За грецькими поглядами небо складалося з сузір'їв і темних місць поміж ними. До того ж, деякі обриси, що їх виділяли давні греки, могли перетинатися, і деякі зорі належали одразу до двох сузір'їв, а інші, що не складали характерних контурів, взагалі не належали ні до якого сузір'я. Інші культури виділяють на небі інші сузір'я. 
Українські назви здебільшого є перекладами грецьких або латинських назв. Поряд із ними для окремих сузір'їв в Україні вживаються народні назви. 


Слайд #3
Презентація на тему «Сузір’я як група зір» - Слайд #3

Сузір'я Пегаса


Слайд #4
Презентація на тему «Сузір’я як група зір» - Слайд #4

Пега́с (лат. Pegasus) — сузір'я північної півкулі неба. Одне з найбільших за площею сузір'їв, містить 166 зірок видимих неозброєним оком.
Найкращі умови для спостереження — ввечері протягом листопада-грудня. У вечірній час сузір'я з'являється ще влітку, над східною стороною горизонту. Зазвичай його віднаходять на небі як продовження на захід ланцюжка зірок Андромеди.


Слайд #5
Презентація на тему «Сузір’я як група зір» - Слайд #5

Сузір'я Пегаса знаходиться поруч з Андромедою, що особливо добре видно опівночі в середині жовтня. Три зірки цього сузір'я й альфа Андромеди утворюють фігуру, що одержала в астрономів назву «Великий квадрат». Його можна легко знайти на осінньому небі.
Головна визначна пам'ятка сузір'я Пегаса - яскраве кульове скупчення. У бінокль видно кругла туманна пляма, краї якого іскряться, як вогні великого міста, видимого з борту літака. Виявляється, в цьому кульовому скупченні вміщається близько шести мільйонів сонць!


Слайд #6
Презентація на тему «Сузір’я як група зір» - Слайд #6

Крилатий кінь Пегас виник з обезголовленого Персеєм тіла Медузи Горгони, але не успадкував від неї нічого поганого. Він був улюбленцем дев'яти муз - дочок Зевса й богині пам'яті Мнемозіни. На схилі гори Гелікон він вибив копитом джерело Іппокрени, вода якого приносила поетам натхнення.


Слайд #7
Презентація на тему «Сузір’я як група зір» - Слайд #7

Є також ще одна легенда, в якій згаданий Пегас.
Онук царя Сізіфа Беллерофонт повинен був убити чудовисько Химеру. Беллерофонтові вдалося убити Химеру за допомогою Пегаса.
Одного разу він побачив крилатого коня і бажання заволодіти ним охопило юнака. Уві сні до нього з'явилася богиня Афіна. Вона подарувала Беллерофонтові чудову вуздечку, з її допомогою юнак піймав Пегаса й відправився на битву з Химерою. Він кидав у чудовиська стріли, поки воно не випустило дух.
Але своєю удачею Беллерофонт не задовольнився, а наказав на крилатому коневі піднятися на небо. Зевс розгнівався, привів Пегаса в лють, і той скинув свого вершника на Землю. Пегас після цього піднявся на Олімп, де носив блискавки Зевса.


Слайд #8
Презентація на тему «Сузір’я як група зір» - Слайд #8

Сузір'я насоса


Слайд #9
Презентація на тему «Сузір’я як група зір» - Слайд #9

Насос (лат. antlia) - Сузір'я Південної півкулі неба. Площа сузір'я 238,9 квадратних градусів, містить 42 зірки, видимі неозброєним оком, з них - 20 зірок яскравіші за 6m. Три найяскравіші серед них - звичайні жовті гіганти.


Слайд #10
Презентація на тему «Сузір’я як група зір» - Слайд #10

Походження назви
Французький астроном Лакайль в 1754 виділив це маленьке і тьмяне сузір'я, давши йому назву Повітряний насос, і присвятив його фізику Роберту Бойлю. Назва латинізована в 1763.
Зірки
Найяскравіша зірка сузір'я - α Насоса,
помаранчевий гігант 4,25 m.
Примітні об'єкти
Спіральна галактика NGC 2997, диск якої схилений на 45*.
Планетарна туманність NGC 3132 (туманність Восьми спалахів або Південна кільцева туманність).
Карликова сферична галактика Антли (PGC 29194), яскравістю всього 14,8 m. Належить до Місцевої групи галактик. Назва походить від назви сузір'я.
Пошук на небі
Повністю сузір'я спостерігається в південних районах Росії, найкращий час для спостережень - лютий.
Розташоване на південь від західної частини Гідри, на схід від Компасу і на північ від Вітрил.


Слайд #11
Презентація на тему «Сузір’я як група зір» - Слайд #11

Дякую за увагу!