Презентація на тему «Сунь Ятсен»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #1

Сунь Ятсен
Підготував Венцеславський Данило


Слайд #2
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #2

Сунь Ятсен (* 12 листопада 1866 — † 12 березня 1925) — китайський лікар, революціонер та політичний діяч. Як найвизначнішого засновника Китайської Республіки, Сунь Ятсена часто називають «Батьком нації», в чому сходяться як Китайська Народна Республіка так і Республіка Китай. Він відіграв важливу роль у поваленні династії Цін під час Синьхайської революції.


Слайд #3
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #3

Сунь Ятсен був першим тимчасовим президентом Республіки Китай, після її заснування у 1912 році, а згодом став одним із засновників та лідером партії Гоміньдан.Сунь Ятсен був об'єднуючою фігурою в постімперському Китаї і залишається унікальним серед китайських політиків 20 століття, оскільки є популярним в народі по обидві сторони Тайваньської протоки.


Слайд #4
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #4

Хоча Сунь Ятсен вважається одним із найвизначніших лідерів сучасного Китаю, його політичне життя було постійною боротьбою, яка часто завершувалася вигнанням. Сунь Ятсен не дожив до часу коли його партії вдалося консолідувати свою владу над країною в ході Північного походу. Головна спадщина Сунь Ятсена полягає в розробленій ним політичній філософії, відомій як три принципи народу: націоналізм, народовладдя, народний добробут.


Слайд #5
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #5

Сунь Ятсен народився 12 листопада 1866 року у сім'ї Хакка в селі Цуйхен, повіту Сяншань (пізніше Чжуншань), префектури Гуанчжоу, провінції Гуандун в Імперії Цін. Він був третім сином у сім'ї селянина, і вже у віці шести років, поряд з іншими сільськогосподарським обов'язками, пас корів.
В 10 років, Сунь Ятсен почав шукати можливість отримати освіту. В цей час він зустрів свого друга дитинства Лу Хао-дун. У віці 13 років у 1878 році після декількох років у місцевій школі, Сунь Ятсен переїхав жити до свого старшого брата , Сунь Мей в Гонолулу.


Слайд #6
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #6

У 1886 році Сунь Ятсен вивчав медицину у шпиталі Гуанчжоу Боцзи під керівництвом християнського місіонера Джона Г. Кера. Зрештою у 1892 році він закінчив Гонконгський медичний коледж для китайців (попередник Університету Гонконга). Примітно, що в своєму класі з 12 студентів, тільки два здобули вищу освіту, Сунь Ятсен був один з них.


Слайд #7
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #7

У 1894 році заснував антиманьчжурську революційну організацію «Союз відродження Китаю». Після невдалої спроби повстання Сунь Ятсен емігрував за кордон, подорожував Європою, США, Канадою і Японією, збираючи гроші на революційну боротьбу. У 1905 році в Токіо очолив об'єднання китайських революційних організацій — Китайський революційний об'єднаний союз, «Тунменхой».


Слайд #8
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #8

Після перемоги Учанського повстання в жовтні 1911 року Сунь Ятсен повернувся до Китаю і був вибраний тимчасовим президентом Китайської республіки, але незабаром був змушений залишити цей пост командувачу імператорської армії Юань Шикаю. У 1912 Сунь Ятсен створив партію Гоміньдан, а у 1913 році проголосив початок другої революції, але зазнав фіаско і втік до Японії.


Слайд #9
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #9

У 1922 відбулося зіткнення між ним і Чень Цзюнмінем. У 1923 році Сунь Ятсен оголосив про створення Кантонального уряду і, щоб відбити японську агресію і об'єднати Китай, пішов на співпрацю з комуністами, з надією на військову фінансову підтримку Комінтерну. Він вважав вищою метою створити могутню державу, яка зможе зайняти місце серед наддержав, що належить їй по праву.


Слайд #10
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #10

Сунь Ятсен помер від раку печінки 12 березня 1925 року в Пекіні й був похований у Нанкіні.


Слайд #11
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #11

В історію світової політичної думки Сунь Ятсен увійшов своїм вченням про три принципи народу і конституцію п'яти гілок влади. Ідея про три принципи народу ґрунтувалась на таких поняттях як націоналізм, народовладдя, народний добробут. Ідея ж про п'ять гілок влади полягала в необхідності ідеального демократичної держави, що керується наступними гілками: законодавчою, судовою, виконавчою, селективною і контрольною.


Слайд #12
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #12

Дружина
Лю Мушен (1885—1915)Каору Оцукі (1903–1906)Сун Цінлін (1915–1925)Чен Чуфен
Діти
Сунь ФоСунь ЯнСунь ВанФуміко Міягава
Професія
МедикПолітикРеволюціонерПисьменник


Слайд #13
Презентація на тему «Сунь Ятсен» - Слайд #13

Час на посаді:
1 січня 1912 — 10 березня 1912


Завантажити презентацію