Презентація на тему «Сучасний поглад на простір і час»

Учитель: Роїк Леся Василівна
Виконала: учениця 10-А класу Збаранська Софія
Сучасний поглад на простір і час

Сучасна фізика
Сучасна фізика ґрунтується переважно на двох теоретичних узагальненнях:

СТВ
Спеціальна теорія відносності переглянула насамперед спрощені класичні уявлення про простір і час. Вона дала більш глибоке, узагальнене їх тлумачення, об'єднавши в єдиний континуум — простір—час. Завдяки цьому в СТВ інакше характеризується одночасність події: дві події, що відбуваються в різних точках простору і є одночасними в одній системі відліку, не будуть одночасними в інших.

Простір і час
Буття матерії характеризується системністю, рухом та формами її існування - простором і часом. У чому ж суть простору і часу?
Простір і час нерозривно зв'язані між собою. їх єдність проявляється у русі і розвитку матерії.

Два основні підходи

Теорія відносності
Теорія відносності складається з двох зв'язаних між собою теорій:
Спеціальна теорія відносності
Загальна теорія відносності
Спеціальна теорія відносності довела, що численні просторово-часові властивості, що вважалися незмінними, у дійсності виступають відносними, тобто релятивними. Положення про те, що кожне фізичне явище та кожний фізичний процес розглядається як система, яка формує свої просторово-часові відносини, стало досягненням теорії.

Сам Альберт Ейнштейн на питання про суть теорії відносності відповів: «Суть така: раніше вважали, що коли, яким-небудь чудом усі матеріальні речі раптом зникли, то простір і час залишились би. Згідно теорії відносності разом з речами зникли б і простір і час».

Властивості простору і часу
Основні властивості простору: протяжність, однорідність, ізотропність, тривимірність.
Час характеризується тривалістю, одно-мірністю, незворотністю, однорідністю.
І простір і час всезагальні і об'єктивні.
Специфічна властивість часу - незворотність, тобто неможливість повернення в минуле. Час тече з минулого через теперішнє в майбутнє. Деякі філософи обґрунтовують зв'язок незворотності часу з незворотністю термодинамічних процесів і з дією закону зростання ентропії (перетворення).

Інформаційне джерело
http://uad.exdat.com

Дякую за увагу!