Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #1

Співдружність Незалежних Держав


Слайд #2
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #2

Заснування СНД
СНД було засновано головами Білорусії, Росії та України шляхом підписання 8 грудня 1991 року в Віскулях під Брестом (Білорусь) Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав (відомо в ЗМІ як Біловезька угода).


Слайд #3
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #3

Прапор Співдружності Незалежних Держав
Заснований:19 січня 1996
Автор прапора: Олександр Васильович Григор'єв. Композиція символізує прагнення до рівноправного партнерства, єдності, миру і стабільності.


Слайд #4
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #4

У документі, що складався з Преамбули і 14 статей, констатувалося, що Союз РСР припиняв своє існування як суб'єкт міжнародного права і геополітичної реальності. Однак, грунтуючись на історичній спільності народів, зв'язках між ними, враховуючи двосторонні договори, прагнення до демократичної правової держави, намір розвивати свої відносини на основі взаємного визнання і поваги державного суверенітету, сторони домовилися про утворення Співдружності Незалежних Держав


Слайд #5
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #5

Склад СНД
Члени СНД
Азербайджанt21 грудня 1991
Білорусьt 8 грудня 1991
Вірменіяt21 грудня 1991
Казахстанt21 грудня 1991
Киргизстанt21 грудня 1991
Молдоваt21 грудня 1991
Росіяt 11 грудня 1991
Таджикистанt21 грудня 1991
Узбекистанt21 грудня 1991
Держави-спостерігачі
1. Україна 8 грудня 1991
2.Туркменістанt26 серпня 2005
Колишні члени СНД
1.Туркменістан
21 грудня 1991-26 серпня 2005
2.Грузія
23 жовтня 1993-18 серпня 2009


Слайд #6
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #6

Основними цілями організації є:
співпраця в політичній, економічній, екологічній, гуманітарній, культурній та інших областях;   
всебічний розвиток держав-членів в рамках загального економічного простору, міждержавної кооперації та інтеграції;
забезпечення прав і свобод людини;
співпраця в забезпеченні міжнародного миру і безпеки, досягнення загального і повного роззброєння;
взаємна правова допомога;
мирне вирішення суперечок і конфліктів між державами організації.  


Слайд #7
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #7

Зона вільної торгівлі СНД
Зона вільної торгівлі СНД— угода держав СНД, що підписали в 2011 році Договір про зону вільної торгівлі. Договір, проект якого був розроблений російським міністерством економічного розвитку, передбачає «зведення до мінімуму винятків з номенклатури товарів, до яких застосовуються імпортні мита», експортні мита повинні бути зафіксовані на певному рівні, а згодом поетапно скасовані. Договір замінив більше ста двосторонніх документів, що регламентують режим вільної торгівлі на просторі співдружності.


Слайд #8
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #8

Військова співпраця
На вересневому (2004 року) саміті СНД в Астані (Казахстан) прийнято рішення реформувати структури СНД — зокрема, створити Раду безпеки СНД по боротьбі з тероризмом.
В даний час в рамках СНД існують дві паралельні колективні військові структури. Одна з них — Рада міністрів оборони СНД, створена в 1992 році для вироблення єдиної військової політики. При ній існують постійний секретаріат і Штаб з координації військового співробітництва СНД. Друга - Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ). В рамках ОДКБ створені колективні сили швидкого розгортання в складі кількох батальйонів мобільних військ, вертолітної ескадрильї, армійської авіації.
У 2002–2004 роках співпраця у військовій області розвивалася в основному в рамках ОДКБ. В ОДКБ регулярно проводяться спільні навчання. Одна з оборонних структур — це Об'єднана система ППО СНД. У 2005 році в рамках СНД затверджені фінансування на ППО в розмірі 2,3 млрд руб.


Слайд #9
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #9

Міждержавний банк
Міждержавний банк — міжнародна фінансова організація, утворена в 1993 році десятьма країнами СНД: Республікою Вірменія, Республікою Білорусь, Республікою Казахстан, Киргизькою Республікою, Республікою Молдова, Російською Федерацією, Республікою Таджикистан, Туркменістаном, Республікою Узбекистан та Україною. Основний напрямок роботи Міждержавного банку — вирішення питань, що виникають при співпраці країн Співдружності Незалежних Держав у галузі фінансів. Функції Міждержавного банку змінювалися відповідно до ситуації в економічній та фінансовій сферах Співдружності Незалежних Держав. Після розпаду рублевої зони і підписання Угоди про створення Платіжного союзу Банк став спеціалізованим інститутом цього союзу. У жовтні 1996 року шістьма державами (Вірменія, Білорусь, Киргизія, Молдова, Російська Федерація, Таджикистан) був підписаний Протокол, відповідно до якого Банк допущений на внутрішні валютні ринки цих держав з правом проводити банківські операції та угоди. Банк здійснює основні операції на території держав, що входять до Співдружності Незалежних Держав, розвиває інвестиційно-кредитну діяльність в рамках СНД.


Слайд #10
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #10

У зв'язку з наростанням відцентрових процесів в СНД , в останні роки неодноразово порушувалося питання про необхідність його реформування . При цьому відсутня єдність думок про можливі напрямки цього процесу. У липні 2006 на неформальному саміті глав держав Співдружності президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв запропонував свій варіант - він вважає , що СНД слід зосередитися на наступних областях співпраці: узгоджена міграційна політика, розвиток єдиних транспортних комунікацій, взаємодія в науково-освітній та культурно-гуманітарній сферах, співпраця при боротьбі з транскордонною злочинністю .


Слайд #11
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #11

Як відзначали деякі ЗМІ, у 2006 році скептицизм щодо життєздатності та ефективності СНД був пов'язаний ще й з торговими війнами між Росією, з одного боку, і Грузією, Молдавією, Україною - з іншого, але особливо - з різким загостренням відносин між Росією і Грузією. Останні події, на думку деяких спостерігачів, поставили СНД на грань виживання, оскільки російські санкції проти країни, яка входить до СНД, виявилися безпрецедентними.


Слайд #12
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #12

Після того як Росія перейшла на ринкові ціни на газ, що поставляється партнерам по СНД , Співдружність позбулося одного з об'єднуючих факторів - низьких цін на газ і нафту. Так з Туркменією була досягнута домовленість про експорт її газу через «Газпром». В Узбекистані російські компанії освоюють місцеві родовища енергоресурсів. У Вірменії «Газпром» отримав у власність магістральний газопровід з Ірану. З Молдовою досягнута домовленість про те, що «Молдовгаз», 50% якого належить «Газпрому», проведе додаткову емісію акцій, яку Молдавія оплатить, внісши в компанію газорозподільні мережі, а «Газпром» - грошові кошти.


Слайд #13
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #13

Після того як Росія перейшла на ринкові ціни на газ, що поставляється партнерам по СНД , Співдружність позбулося одного з об'єднуючих факторів - низьких цін на газ і нафту. Так з Туркменією була досягнута домовленість про експорт її газу через «Газпром». В Узбекистані російські компанії освоюють місцеві родовища енергоресурсів. У Вірменії «Газпром» отримав у власність магістральний газопровід з Ірану. З Молдовою досягнута домовленість про те, що «Молдовгаз», 50% якого належить «Газпрому», проведе додаткову емісію акцій, яку Молдавія оплатить, внісши в компанію газорозподільні мережі, а «Газпром» - грошові кошти.


Слайд #14
Презентація на тему «Співдружність Незалежних Держав» (варіант 1) - Слайд #14

Підготувала учениця 11-а класуХімій Богдана