Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #1

Сальвадор Далі
1
Учениця 11-А класу
Оксаніч Дарина


Слайд #2
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #2

Сальвадор Далі— один з найвідоміших людей XX століття, що став знаменитістю не просто за життя, а в досить молодому віці. Далі відомий як графік, скульптор, режисер і письменник, але в першу чергу як живописець.
2


Слайд #3
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #3

3
Твори Сальвадора Далі вражають уяву парадоксальністю образного світосприйняття, своєї геніальною неперевершеністю. Описувати картини Сальвадора Далі можна годинами, але краще побачити їх своїми очима і скласти про них свою думку.


Слайд #4
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #4

Відомі картини
4


Слайд #5
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #5

«Автопортрет з рафаелівською шиєю» - картина написана в 1921 році, коли померла його мати, що, за визнанням художника, було одним з найважчих переживань його життя. Це одна з перших робіт Сальвадора, яка виконана в імпресіоністському стилі.
5


Слайд #6
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #6

6
«Обличчя війни» — картина написана у 1940—1941 роках, коли Далі жив в Каліфорнії .
На фоні пустелі зображене спотворене жахом обличчя, яке кусають змії. В картині використаний ефект оптичної ілюзії — образи множаться: у обличчя замість очей і рота черепи, у яких також замість очей і рота черепи.


Слайд #7
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #7

7
«Метаморфози Нарциса» — картина написана у 1937 році за мотивами міфу про Нарциса.
За грецькою міфологією, Нарсис закохався в своє власне віддзеркалення у воді. Не маючи змоги пізнати водяний образ, він зачах, і боги перетворили його на квітку. Далі показує це перетворення подвійним образом фігури, що сидить навприсядки на березі озера і руки, яка тримає яйце з якого проростає квітка нарциса.


Слайд #8
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #8

8
«Слони» — картина написана у 1948 році. Зберігається у приватній колекції.
Як згадував друг і довірена особа Сальвадора Далі, Пітер Мур, Далі вважав слона своєю тотемною твариною. На картині слони зображені із подовженими ногами.


Слайд #9
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #9

9
«М'яка конструкція з вареними бобами: передчуття громадянської війни» —картина в стилі сюрреалізму, написана у 1936 році напередодні початку громадянської війни в Іспанії.
На картині зображені дві велетенські істоти, що нагадують деформовані частини людського тіла, які випадково зрослися. Одна утворена із спотвореного болем обличчя, жіночих грудей і ноги, інша — із двох деформованих рук і подібної до тазостегнової частини тіла форми. Боротьба цих істот-мутантів зображена на фоні пейзажу, який написаний у витонченій реалістичній манері.


Слайд #10
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #10

10
« Сон » - картина написана у 1937 році. Вона вважається однією з найуспішніших . Сон був дуже важливий для Далі , через нього він описував свої парадоксальні фантазії.
На цій картині Далі зобразив велику і м'яку голову з відсутнім тілом. Сплячому , втіленому сну , необхідно безліч підпорок , які підтримують голову і зберігають риси обличчя. Підпорки говорять про крихкість реальності , - навіть собаці , намальованої в лівому нижньому кутку картини , необхідна підпора , щоб не впасти на землю. Блакитний колір картини посилює відособленість від раціонального світу .


Слайд #11
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #11

« Галатея зі сферами »  — картина написана у 1952 році.
Одна з найяскравіших робіт ядерно-містичного періоду. Це плід пристрасті Далі до науки й теорії атомного розпаду. Обличчя формується з преривчастого, фрагментованого середовища, заповненого сферами, котрі на осі симетрії живописного полотна набувають дивного тривимірного вигляду й перспективи.
11


Слайд #12
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #12

«Постійність пам'яті»  — картина написана у 1931 році. Є однією із найвідоміших робіт художника.
Три циферблати годинників ніби плавляться, стають м'якими і обтікають об'єкти, на які вони ніби накинуті. Один циферблат завис на гілці сухого обламаного дерева; другий, з мухою, що повзе по ньому, охоплює край прямокутного подіуму; третій циферблат огортає дещо, схоже на деформовану чоловічу голову із заплющеними очима.
12


Слайд #13
Презентація на тему «Сальвадор Далі» (варіант 2) - Слайд #13

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!
13