Презентація на тему «Ринок землі та його особливості»


Рейтинг презентації 4.67 на основі 3 голосів




Слайд #1
Презентація на тему «Ринок землі та його особливості» - Слайд #1

Юрків Ольга
11-В
Ринок землі та його особливості


Слайд #2
Презентація на тему «Ринок землі та його особливості» - Слайд #2

Зміст
Введення
Земельний ринок та його особливості
Правовий режим земельних ділянок
Процедура оцінки земельних ділянок
Методи оцінки земельних ділянок
Висновок
Список використаної літератури


Слайд #3
Презентація на тему «Ринок землі та його особливості» - Слайд #3

Введення
Земля - одна з основних сфер пріоритетних вкладень коштів. Її можна купувати, продавати, здавати в оренду. Оцінка землі - це область оцінки нерухомості, де оцінюваним об'єктом є тільки земельна ділянка - частина поверхні, межі якої описані і засвідчені в установленому порядку уповноваженим державним органом.
Ринкова вартість землі, в першу чергу, залежить від її місця розташування й впливу зовнішніх факторів, від попиту і пропозиції на існуючому ринку. Також ринкова оцінка вартості землі залежить від очікуваної величини, терміну та ймовірності одержання доходу від його експлуатації за певний період часу при найбільш ефективному його використанні земельної ділянки без урахування доходів від інших факторів виробництва, приваблюваних до об'єкта для підприємницької діяльності.


Слайд #4
Презентація на тему «Ринок землі та його особливості» - Слайд #4

Земельний ринок та його особливості
Оцінювачі розглядають вартість у контексті ринків нерухомості, тому дослідження ринку є важливою частиною процедури оцінки. Ринки нерухомості відрізняються від ринків інших товарів і послуг економічними характеристиками та поведінкою покупців і продавців, а також характеристиками знаходяться в обігу товарів. Ринки нерухомості поділяються на сегменти виходячи з відмінностей між типами нерухомості та їх привабливості для різних учасників ринку.
У процесі визначення вартості землі (зокрема, ринкової вартості) знання оцінювачем земельного ринку дозволяє йому виробити критерії для вивчення, відбору та інтерпретації порівнянності інших земельних ділянок. Щоб визначити ринкову вартість, оцінювачу необхідно ідентифікувати та проаналізувати земельний ринок або ринок нерухомості в цілому, мають вплив на вартість оцінюваного земельної ділянки.
Ринок землі є частиною ринку нерухомості і включає об'єкти, суб'єкти, а також правові норми, що регулюють земельні відносини.


Слайд #5
Презентація на тему «Ринок землі та його особливості» - Слайд #5

об'єкти на ринку землі складно стандартизувати, сортувати і купувати за зразками, оскільки кожну земельну ділянку має конкретне місце розташування і фізичні характеристики.
пропозиція і попит, як правило, не збалансовані, і можливості приведення їх в рівновагу за допомогою цін обмежені;
на ринку землі в якості товару виступають права на об'єкти. Самі земельні ділянки мають фіксоване положення. Операції на ринку землі пов'язані зі значними витратами на перевірку прав власності і реєстрацію;
ринок землі відрізняється високим ступенем державного регулювання законодавчими нормами і зонуванням територій. Ефективне місцеве управління підвищує інвестиційну привабливість територій.
При оцінці вартості земельних ділянок необхідно враховувати такі особливості земельного ринку:


Слайд #6
Презентація на тему «Ринок землі та його особливості» - Слайд #6

Правовий режим земельних ділянок
Невід'ємним елементом будь-якого об'єкта нерухомості, його природним базисом виступає земельна ділянка. Земля в першу чергу має право на дохід, принесений всіх об'єктах нерухомості, оскільки вартість будівель і споруд на земельній ділянці носить вторинний характер і виступає як додатковий внесок у вартість земельної ділянки. Крім того, вигоди від використання земельної ділянки реалізуються протягом необмеженого часу, в той час як поліпшення мають певний термін служби.
Для встановлення оцінюваних прав на земельну ділянку в процесі оцінки необхідно чітко визначити зміст понять «земельні відносини» і «правовий режим земельної ділянки».


Слайд #7
Презентація на тему «Ринок землі та його особливості» - Слайд #7

Земельні відносини
Земельні відносини - відносини між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними особами, громадянами з приводу володіння, користування і розпорядження землями, а також з приводу державного управління земельними ресурсами. Земельні відносини мають особливий юридичний статус і регулюються конституційними нормами і цивільним законодавством, а також земельним, лісовим, екологічним та іншими кодексами.
Земельні відносини включають встановлені земельним законодавством:
А) порядок надання або вилучення земельної ділянки;
Б) права та обов'язки землекористувача, права за розпорядженням земельною ділянкою, купе-продажу, застави;
В) плата за землю, оподаткування;
Г) санкції за порушення земельного законодавства.
Міжнародні нормативно-правові акти:
а) договори;
б) конвенції;
в) декларації.


Слайд #8
Презентація на тему «Ринок землі та його особливості» - Слайд #8

Процедура оцінки земельних ділянок
Процедура оцінки ринкової вартості земельної ділянки включає п'ять етапів:
1. визначення основних питань оцінки;
2. збір, перевірка та аналіз інформації;
3. аналіз найбільш ефективного використання земельної ділянки;
4. розрахунок ринкової вартості на основі трьох підходів до оцінки - витратного, порівняльного, дохідного - та узгодження отриманих результатів;
5. підготовка звіту про оцінку.


Слайд #9
Презентація на тему «Ринок землі та його особливості» - Слайд #9

Висновок
Земля, як об'єкт ринкових відносин, займає унікальне положення у всій системі підприємницької діяльності людей і суспільства в цілому, що обумовлено її не відтворюваним характером і багатофункціональним призначенням.
Земельні відносини мають особливий юридичний статус і регулюються конституційними нормами і цивільним законодавством, а також земельним, лісовим, екологічним та іншими кодексами. Крім цього, правові норми, що регулюють відносини власності на землю, поділяються на загальні, властиві всім земельним відносинам, і спеціальні, характерні для певних категорій земель та умов їх використання.
При оцінці землі керуються наступними трьома підходами: прибутковим (капіталізація чистого доходу від використання земельної ділянки), порівняльним (зіставлення і порівняння вартості подібних земельних ділянок) і витратний підхід (підрахунок витрат на земельні поліпшення).


Слайд #10
Презентація на тему «Ринок землі та його особливості» - Слайд #10

Список використаної літератури
http://ua-referat.com
http://pidruchniki.ws/