Презентація на тему «Розвиток науки» (варіант 1)
Розвиток науки
Підготувала
учениця 10-А класу
Кошина Анна
Джозеф Томсон
– англійський фізик, який 1897 відкрив електрон, за що в 1906 році був удостоєний Нобелівської премії з фізики з формулюванням «за дослідження проходження електрики через гази».
Фізика
Макс Планк
– німецький фізик-теоретик, який встано-вив, що енергія випромінюється не рівно-мірно, як припускали раніше, а частинами - квантами.
Фізика
Альберт Ейнштейн
на цій основі у 1905 році розвинув квантову теорію фотоефекту.
Фізика
Альберт Ейнштейн
– один з найвизначніших фізиків XX століття, який 1916 році розробив загальну теорію відносності, відповідно до якої, гравітація - це не процес взаємодії полів і тіл у просторі, а результат викривлення простору-часу.
Датський фізик Нільс Бор та англійський вчений Ернест Резерфорд запропонували модель будови атома, де електрони обертаються по орбітах навколо ядра атома, наче планети навколо Сонця.
Фізика
Нільс
Бор
Ернест Резерфорд
Фізика
Енріко Фермі
– італійський фізик, відомий своїми роботами в області ядерної, квантової і статистичної фізики. Він відкрив ядерні реакції, що відбуваються при бомбардуванні речовини нейтронами, в результаті яких народжуються нові радіоактивні елементи.
Фізика
Фредерік та Ірен Жоліо-Кюрі
– французькі фізики, лауреати Нобелівської премії з хімії 1935 року. Разом здійснили відкриття в явищі радіоактивності, що знайшло практичне застосування в медицині та біології.
Фізика
Джеймс Чедвік
– англійський фізик, лауреат Нобелівської премії (1935). Великою заслугою Чедвіка є відкриття ним в 1932 році нейтрона при опромінюванні берилієвої мішені потоком альфа-часток.
Біологія
Дмитро Івановський
– російський фізіолог рослин і мікробіолог, основоположник вірусології. У 1892 році відкрив неклітинні форми життя - віруси.
Біологія
Олександр Флемінг і Говард Флорей
– британські біологи, що винайшли пеніцилін 1928 р. в Англії.
Біологія
Карл Ландштейнер
– австрійський лікар, імунолог, хімік, інфекціоніст. Йому разом з іншими дослідниками вдалося відкрити наявність різних груп крові, резус-фактора, а також інфекційний характер тяжкого захворювання на поліомієліт.
Біологія
Гуго де Фріз
Карл Еріх Корренс
Еріх Чермак
Філософія
Освальд Шпенґлер
– німецький історик і філософ, славу якому принесла двотомна праця «Занепад Європи: начерк морфології світової історії», за якою історія є «живим організмом» і розвивається циклічно, переживаючи «весну», «літо», «осінь» і «зиму».
Бертран Рассел
– англійський філософ, займався
питаннями захисту прав жінок;
поширення соціальної свободи tта великої власності;
боротьбою проти війни;
реформуванням освіти.
Філософія
Зиґмунд Фрейд
– австрійський психоаналітик і філософ, за теорією про якого головні проблеми людства, зокрема притаманна окремим людям агресивність, пов'язані з його сексуальними потягами.
Люди, на його думку, є ледачими, нерозумними і не схильними до самозречення.
Філософія
Еміль Дюркгайм
– французький соціолог і етнолог. На його думку, не потрібно було створювати нове суспільство замість старого, а слід пристосувати його до нового часу, врівноваживши прагнення кожної окремої людини з потребами суспільства в цілому.
Соціологія
Макс Вебер
– німецький соціолог, економіст і правознавець. Один із засновників соціології як науки. Вважав, що:
прагнення людей до прибутку є наслідком виняткової людської риси постійно накопичувати зверх того, що людині потрібно для особистого споживання.
серйозною небезпекою для суспільної гармонії вважав бюрократію, яку потрібно постійно тримати під політичним контролем.
Соціологія