Презентація на тему «Російський живопис» (варіант 3)
Російський живопис
Найвідоміші художники століть
Іван Костянтинович Айвазовський
український та російський живописець-мариніст вірменського[6] походження. Створив понад 6 тисяч полотен, найвідоміші з котрих морські пейзажі та сцени морських баталій. Ранні твори, такі як «Морський берег» (1840), «Дев'ятий вал» (1850) та ін., написані Айвазовським під впливом романтизму. Пізніше у творчості художника оселилися реалістичні мотиви: «Чорне море» (1881), «Серед хвиль» (1898).
«Марія» в шторм
Бій брига «Меркурій»
Бриг «Меркурій»
Валка чумаків
Весілля в Україні
Дев'ятий вал
Кавказ. Вид на море
Корабель в морі
Нічна подорож
Віктор Михайлович Васнецов
російський художник, один з авторів розписів у Володимирському соборі в Києві. У творчості Васнецова яскраво представлені різні жанри, що стали етапами дуже цікавої еволюції: від побутовго малювання до казки, від станкового живопису до монументального, від приземленості сподвижників до прообразу стилю модерн. На ранньому етапі в роботах Васнецова переважали побутові сюжети. Пізніше головним напрямом стає билинно-історичне.
Богатирі
Прощання князя Олега з конем
Літаючий килим
Царевна - лягушка
«Витязь на распутье», 1878
«После побоища Игоря Святославича с половцами», 1880
Иван Николаевич Крамской
русский живописец и рисовальщик, мастер жанровой, исторической и портретной живописи; художественный критик. Одна из известнейших работ Крамского — «Христос в пустыне» (1872, Третьяковская галерея). Продолжатель гуманистических традиций Александра Иванова, Крамской создал религиозный перелом в морально-философском мышлении.
Александр ІІІ
Невідома
Л.Н. Толстой
Безутішне горе
Русалки
Д.И. Менделеев
Христос в пустыне, 1872
Ісаак Ілліч Левітан
російський художник. Він був складною людиною, легко впадав у гнів, у відчай, у страшну нудьгу, у каяття, це була не перша в його долі спроба кінчати життя самогубством. “Захандрив без міри і межі, захандрив до дурі, до жаху”, - писав він в одному з листів того часу. Тим часом слава Левітана росла. Його картини справно купував П. Третьяков.
Березень
Весна в Італії
Березовий гай
Вечірні звони
Водяні лілеї
Золота осінь
Захід
За вічним спокоєм
Тиша
Плес
Савинська слобода біля Звенигороду. 1884
Міст Савинська слобода
Ілля Юхимович Рєпін
російський художник-реаліст українського походження. Ілля Рєпін залишив багату й різноманітну мистецьку спадщину, його ранні розписи церков в Україні знищені під час війни, численні жанрові, побутові картини, портрети і твори на історичні теми зберігаються в музеях Росії, України та у приватних колекціях. Рєпін — типовий реаліст.
Бурлаки на Волзі
«Іов та його друзі», Державний Російський музей, Санкт-Петербург
«Запорожці пишуть листа турецькому султану» (1880)
«Іван Грозний і син його Іван» (1870–1873)
«Українська хата», 1880
«Христос у Гетсиманському саду». Кінець 1880-х рр.
Автопортрет з Нордман-Северовою, 1903, Атенеум, Гельсінки, Фінляндія
«Воскресіння доньки Іаіра», 1871 р., Державний Російський музей