Презентація на тему «Російський балет» (варіант 7)
Презентаціяз художньої культурина тему:”Російський балет”
підготували:
учениці 11-А класу
Харківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №102
Антіпова Марія і Уськіна Ольга
Балет — натхненна пластика, втілення думки в русі, духовного в тілесному.
Що таке балет?
Балет (з італ. — танцювати): Театральна вистава з певним сюжетом, який розкривається засобами танцю, міміки і музики.
Історія балету
Перші балетні вистави в Росії відбулися ще в XVII ст., а в 1736 р. у Петербурзі та в 1806 р. у Москві вже були створені постійні балетні трупи.
П.І.Чайковський
М.Петіп
Л.Іванов
О.Горський
Постанови М.Фокіна
Балет “Шопеніана”
Балет “Петрушка”
Балет “Жар-птиця”
Балетмейстер Великого театру у Москві О. Горський у своїх балетах прагнув домогтися послідовності розвитку драматичної дії, історичної достовірності, намагався підсилити роль кордебалету як масової діючої особи, перебороти розмежування пантоміми й танцю. У балетах «Дон Кіхот» та «Саламбо» він відмовився від застарілих прийомів пантоміми, зробив дію чіткішою і динамічнішою, почав активно залучати до художнього оформлення своїх спектаклів відомих художників, зокрема К. Коровіна та О. Головіна.
У постановках М. Фокіна «Єгипетські ночі», «Дафнісі Хлоя», «Петрушка» танцювали зірки російського балету Г. Павлова, В. Ніжинський, Т. Карсавіна, О. Спесивцева. Саме з іменами цих представників мистецтва хореографії і пов'язаний тріумф всесвітньо відомих «Російських сезонів» у Парижі, що були організовані видатним театральним діячем С. Дягілевим.
Експерименти з балетною технікою були позначені бездоганним відчуттям художньої довершеності. С. Дягілев координував роботу не лише танцівників, а й освітлювачів, художників, композиторів, майстрів балетного костюму. Багатоактні спектаклі, темою яких були благородні пристрасті та героїчні вчинки, виконувалися під прекрасну симфонічну музику.
Балет “Червоний мак”
Балет “Бахчисарайский фонтан”
Відомими також були вистави Малого театру опери та балету, Санкт-Петербурзького державного академічного театру балету Б. Ейфмана, Театру імені С. Кірова, Музичного театру імені К. Станіславського та В. Немировича-Данченка, Театру класичного балету.
Російський балет дав світу цілу плеяду талановитих акторів — М. Петіпа, Г. Павлову, В. Ніжинського, Г. Уланову, К. Максимову, В. Васильєва, Н. Тимофееву, Л. Семеняку, М. Цискарідзе та багатьох інших.
Дякуємо за увагу!