Презентація на тему «Рок-музика» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Рок-музика» (варіант 1) - Слайд #1

РОК-МУЗИКА
Узагальнююча назва ряду напрямків популярної музики. Слово «rock» - качати - в даному випадку вказує на характерні для цих напрямків ритмічні відчуття, пов'язані з певною формою руху, за аналогією з «roll», «twist», «swing», «shake» і т. п.


Слайд #2
Презентація на тему «Рок-музика» (варіант 1) - Слайд #2

Британське вторгнення
Терміном «британське вторгнення» прийнято називати проникнення популярної британської музичної культури на територію США. The Beatles, з успіху синглів яких і почався новий етап рок-історії, закріпили успіх «висадкою» на американський берег в лютому 1964 року.


Слайд #3
Презентація на тему «Рок-музика» (варіант 1) - Слайд #3

«Важка» рок-музика
«Важка» музика традиційно бере початок з синглу групи The Kinks «You Really Got Me» 1964 року.Перші їх два альбоми є одними з найжорсткіших записів свого часу, а на сцені вони відрізнялися скаженою енергетикою і тим, що вперше стали крушити на сцені гітари.


Слайд #4
Презентація на тему «Рок-музика» (варіант 1) - Слайд #4

Народження фолк-року
У 1965 році The Byrds поклали початок власне фолк-року - з вокальними гармоніями на основі ідей фолкових вокальних груп і ущільненим в порівнянні з акустичними фолк-виконавцями гітарним саундом.


Слайд #5
Презентація на тему «Рок-музика» (варіант 1) - Слайд #5

Американський поп-рок
На основі фолк-рокового саунда в Америці 1965-1966 рр.. став формуватися ранній поп-рок, найважливішим представником якого став The Mamas And The Papas (вважаються однією з найвпливовіших вокальних поп-групп 60-х). Поп-рок був гармонійно і музично орієнтований на фолк-рок, але не без впливу серф-попа (в основному The Beach Boys).


Слайд #6
Презентація на тему «Рок-музика» (варіант 1) - Слайд #6

Поява психоделічного року
В кінці 1965-1966 роках в Америці став формуватися новий музичний жанр - психоделічний рок.Характернимі для жанру стали «містичні» саунд і тексти пісень і, нерідко, філософія хіппі (зокрема ідеали любові і пацифізм). Термін вперше був застосований по відношенню до фолкової групі Holy Modal Rounders


Слайд #7
Презентація на тему «Рок-музика» (варіант 1) - Слайд #7

Виникнення і розвиток хард-року
Ряд груп, які намагалися на основі блюз-року створити «важкий» гітарний саунд, вже в другій половині 1960-х заклали основи стилю, що отримав назву хард-рок. це важкий гітарний риф (коротка повторювана музична «фраза», що підтримує ритм-секцію) в основі пісні, електрогітара як основний інструмент (іноді також клавішні), довгі сольні партії, злагоджена робота ритм-секціі.Серед головних предтеч хард-року в 1960 - х роках -The Kinks, The Who.


Слайд #8
Презентація на тему «Рок-музика» (варіант 1) - Слайд #8

Краут-рок
Німецька прог-рок-сцена, що отримала назву краут-рок, стала найважливішою і своєрідною з європейських прог-рокових регіональних сцен. Грунтуючись на ускладненому психоделічному році, краут-рок взяв набагато менше елементів з класичної музики, але піддався значному впливу німецького музичного авангарду середини XX століття (Amon Düül II, Neu!, Guru Guru, Фауст)


Слайд #9
Презентація на тему «Рок-музика» (варіант 1) - Слайд #9

Поява панк-року
Вже в 1975 році в клубі CBGB стали виступати Ramones. Саме вони стали першою цієї панк-рок групою і однією з найвпливовіших груп альтернативного року вообще.Основою панк-року стала нігілістична, іноді антигромадська ідеологія, виражена (як правило) у швидкій, агресивною, невіртуозній манері гри; основою такого роду музики було не віртуозне виконавську майстерність, а бажання самовираження, драйв і енергетика


Слайд #10
Презентація на тему «Рок-музика» (варіант 1) - Слайд #10

Джаз-рок.
Паралельно з розвитком прог-року розвивався близький стиль - джаз-рок (джаз-ф'южн). Одні групи спиралися на звучання біг-бендів, інші - на фрі-джаз. Найбільш популярними групами напрямки стали Mahavishnu Orchestra, Weather Report, Return To Forever, Brand X.