Презентація на тему «Расизм . Ксенофобія»


Рейтинг презентації 4.2 на основі 5 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Расизм . Ксенофобія» - Слайд #1

Расизм . Ксенофобія.


Слайд #2
Презентація на тему «Расизм . Ксенофобія» - Слайд #2

Расизм - світогляд, а також політичні теорії і практичні дії, що ґрунтуються на расовій дискримінації, на уявленні про поділ людей на біологічно різні групи на основі видимих особливостей зовнішнього вигляду і різному ставленні до людей та їхніх спільнот залежно від приналежності до цих груп (рас).
світогляд, а також політичні теорії і практичні дії, що ґрунтуються на расовій дискримінації, на уявленні про поділ людей на біологічно різні групи на основі видимих особливостей зовнішнього вигляду, як-от колір шкіри, структура та колір волосся, риси обличчя, будова тіла тощо, тобто на раси, і різному ставленні до людей та їхніх спільнот залежно від приналежності до цих груп (рас).


Слайд #3
Презентація на тему «Расизм . Ксенофобія» - Слайд #3

Причиною расизму як явища є ксенофобія. Власне расизм значною мірою і є ксенофобією за ознакою видимої різниці у зовнішності. Як різновид ксенофобії расизм є ірраціональною реакцією людей на чуже та невідоме. Однак лише ксенофобією расизм аж ніяк не вичерпується. Іншою причиною расизму може бути, наприклад, релігія або людське мислення , зміна хибних уявлень ,що протягом багатьох століть було джерелом концепцій про переваги чи низьке становище різних груп людства.
світогляд, а також політичні теорії і практичні дії, що ґрунтуються на расовій дискримінації, на уявленні про поділ людей на біологічно різні групи на основі видимих особливостей зовнішнього вигляду, як-от колір шкіри, структура та колір волосся, риси обличчя, будова тіла тощо, тобто на раси, і різному ставленні до людей та їхніх спільнот залежно від приналежності до цих груп (рас).


Слайд #4
Презентація на тему «Расизм . Ксенофобія» - Слайд #4

Походження сучасного расизму.
Расизм ( сучасний ) як ідеологія виник у добу колоніалізму, коли європейські держави захопили значні території, населені людьми різко відмінних від європейців антропологічних типів. Сучасний расизм у різних країнах має свої форми , оскільки на нього вплинули специфічні історичні , культурні , соціальні та інші особливості. Сучасні расисти стверджують , що всі раси і культури мають жити окремо одна від одної , що вони не мають змішуватися , аби не втратити ідентичність і самобутність. Але наукового підтвердження існуванню різних рас не існує. Існує тільки одна раса – людська.  Поширення расистських ідей у сучасному світі відбулося завдяки поширенню праць французького письменника який у своїй праці «Нарис про нерівність людських рас» сформулював расову теорію, оголосивши ” вищою ” расою білявих блакитнооких арійців.


Слайд #5
Презентація на тему «Расизм . Ксенофобія» - Слайд #5

Прояви політики расизму
Расизм як політика – це дискримінація окремих осіб, суспільних груп , частини населення , або груп людей.
У найстрашніших своїх виявах – це політика переслідувань , принижень , ганьби , завдання шкоди за ознакою раси чи етнічного походження.


Слайд #6
Презентація на тему «Расизм . Ксенофобія» - Слайд #6

Расизм у різних країнах світу
Ізраїль
Расизм в Ізраїлі найчастіше спостерігається між арабами і євреями Ізраїлю. Попри те, що законодавство Ізраїлю забороняє дискримінацію за расовими, релігійними та політичними поглядами, зазначається, що в Ізраїлі досить велике число «расистських інцидентів», причому об'єктами расизму та дискримінації є не тільки араби, але також іноземні робітники, біженці з Африки, і навіть євреї, які приїжджають з інших країн, у тому числі Росії, Ефіопії, а також різні релігійні громади.
США
Расизм у США існував з самого заснування держави. Суспільство, засноване білими людьми, які відрізняються за своїми національними і релігійними ознаками, сильно відрізнялося своїм ставленням до інших груп. Жертвами расизму стали небілі корінні жителі — індіанці — і негри-раби.
Італія
19 квітня 1937 рік— декрет про заборону змішання з ефіопами.
30 грудня 1937 рік  — декрет про заборону змішання з арабами.
17 листопада 1938 рік — декрет про заборону змішання з євреями і заборону євреям перебувати на державній та військовій службі
Скасовано після падіння фашизму в 1943 році. .


Слайд #7
Презентація на тему «Расизм . Ксенофобія» - Слайд #7

Ксенофобія
Ксенофобія – нетерпимість чи неприязне ставлення до когось чи
чогось чужого ,незнайомого та незвичного .
Поняття вперше набуло поширення
в англійській літературі на початку
20 ст. Перше загальне визначення
зустрічається у словнику Вебстера
(перше
видання в 1841 р. в США ).


Слайд #8
Презентація на тему «Расизм . Ксенофобія» - Слайд #8

Види ксенофобії
Расові та етнічні фобії (етнофобії)
Визначають упередження і дискримінацію по відношенню до осіб іншої раси чи етнічної групи.
Релігійні фобії
Визначають страх і упередження щодо прихильників різних релігійних конфесій ( наприклад , ісламофобія , кодофобія,фобія перед неорелігіями )
Фобії щодо груп
Відрізняються за соціальним , культурним , матеріальним і фізичним ознаками .


Слайд #9
Презентація на тему «Расизм . Ксенофобія» - Слайд #9

Складові кола соціальних фобій
Мігрантофобія – упередження щодо біженців, вимушених переселенців , осіб , які шукають притулку.
Гандікапізм – фобія й упередження щодо індивідів з фізичними обмеженнями .
Ейджизм – упередження і дискримінація , викликані віком людини.
Сексизм – упередженість і дискримінація на основі статевої приналежності.


Слайд #10
Презентація на тему «Расизм . Ксенофобія» - Слайд #10

Кожна людина має право на вільний розвиток своєю особистості! Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівні перед законом!