Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #1

Рафаель Санті.
Грані таланту.


Слайд #2
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #2

Рафаель Санті
італійський живописець, графік, скульптор і архітектор епохи Відродження. Втілив у своїх творах гуманістичні ідеали високого Відродження.


Слайд #3
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #3

Ранні роки:
Рафаель народився у містечку Урбіно в області Марке, що належав тоді герцогам Монтефельтро.
Був сином Джованні Санті — придворного художника урбінського герцога. До того ж батько займався поезією. Збережені картини батька мають невелику мистецьку вартість. Але перші навички син отримав у майстерні батька, що прищепив сину зацікавленість у мистецтві. Батько помер, коли сину виповнилося одинадцять років. Відтепер на виховання підлітка і зростання його майстерності матимуть вплив сторонні митці.


Слайд #4
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #4

Дитиною вчився у місцевих майстрів Тімотео Віті та Еванджеліста да П'ядімелето. У 1500 році Рафаель перебрався до Перуджі, пішов вчитися до майстерні П'єтро Перуджино — головного митця умбрійської живописної школи. В майстерні П'єтро Перуджино молодий Рафаель працював чотири роки — до 1504-го. Вплив художньої манери Перуджино відчутний у ранніх творах Рафаеля.
П'єтро Перуджино


Слайд #5
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #5

У 1504 році художник приїхав до Флоренції — центру тогочасного Відродження у мистецтві Італії.
До цього періоду належать три маленькі шедеври молодого художника:
«Мадонна Конестабіле»
«Сон лицаря» (Лицар на перетині шляхів)
«Заручини Діви Марії».


Слайд #6
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #6

Мадонна Конестабіле.
Заручини Діви Марії.
«Сон лицаря»


Слайд #7
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #7

Рафаель портретист.


Слайд #8
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #8

Твори Рафаеля зображають переважно Мадонн, яких художник малював поетично і водночас просто за своєю композицією. Ні до ні після Рафаеля жоден художник не спромігся створити стільки довершених і при цьому різноманітних картин із зображенням Мадонни з немовлям. Діва Марія на його картинах то зовсім юна і ніжна, то зображена у вигляді простої напрацьованої та стомленої селянки. Мадонна чи надійно тримає немовля Ісуса у руках чи бавиться з ним на тлі різноманітних пейзажів.


Слайд #9
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #9

Твори Рафаеля зображають переважно Мадонн, яких художник малював поетично і водночас просто за своєю композицією. Ні до ні після Рафаеля жоден художник не спромігся створити стільки довершених і при цьому різноманітних картин із зображенням Мадонни з немовлям. Діва Марія на його картинах то зовсім юна і ніжна, то зображена у вигляді простої напрацьованої та стомленої селянки. Мадонна чи надійно тримає немовля Ісуса у руках чи бавиться з ним на тлі різноманітних пейзажів.


Слайд #10
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #10

Рафаель Санті недовго, але яскраво попрацював як архітектор. Низка його художніх творів має зображення архітектурних споруд, що свідчать як про інтерес до будівництва і вивчення спадку Стародавнього Риму, як і обізнаність з архітектурною практикою своїх уславлених сучасників, серед яких Донато Браманте, Джуліано да Сангалло тощо.


Слайд #11
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #11

Збудоване крило Вілли Мадама з боку саду.
Вілла Мадама, декор склепіння лоджиї.


Слайд #12
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #12

У 1508 році Рафаель приймає запрошення свого земляка Донато Браманте та Папи Юлія II і приїжджає до Риму, щоб розписувати папський палац у Ватикані. В січні 1509 року ім'я Рафаеля вперше позначено в документах Ватикана.


Слайд #13
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #13

Фреска «Афінська школа»


Слайд #14
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #14

По смерті Рафаеля залишилось доволі малюнків, як доби учнівства, так і повного розквіту його здібностей. Це і автопортрети, і анатомічні та мистецькі штудії, наполегливі пошуки композицій, окремих груп майбутніх картин чи фресок, фігури в ракурсі тощо. Лінії цих малюнків — навіть несміливих — досить легкі, досить точні, виразні, заокруглені. Кінчик пера стрімко рухався по поверхні паперу, залишаючи тонкі силуети фігур, вуаль штрихувань, обличчя персонажів в різному психологічному стані. Частина малюнків — перші шкіци, начерки, частина — доволі пророблені і майстерні композиції, здатні бути самостійними творами мистецтва (картон до «Афінської школи», Амброзіана, Мілан.)


Слайд #15
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #15

Рафаель прожив коротке життя, але залишив величезну кількість шедеврів. Він помер 6 квітня 1520 року у Римі (несподівано захворів і кілька останніх тижнів життя промучився від гарячки) та похований у римському Пантеоні. Могилу Рафаеля прикрашає статуя мадонни, виготовлена із мармуру, яку виконав учень митця — скульптор Лоренцо Лоренцетто.
Епітафія на надгробку написана латиною. Її можна перекласти так: «Тут покоїться той Рафаель, при житті якого велика природа боялась залишитись переможеною, а після його смерті вона боялася вмерти».


Слайд #16
Презентація на тему «Рафаель Санті» (варіант 5) - Слайд #16

Дякую за увагу:)