Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #1

Олександр Петрович Довженко
(1894-1956) 


Слайд #2
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #2

Народився Олександр Довженко 10 вересня 1894 року в селянській родині на Чернігівщині, в мальовничому містечку Сосниця. 
Дім-музей О.Довженка


Слайд #3
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #3

У Сосниці Сашко, як звали його рідні, здобуває початкову освіту. З сімнадцяти років він — студент Глухівського учительського інституту, закінчивши який у 1914 році, отримує направлення до Житомира. 
Глухівський університет


Слайд #4
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #4

Згодом він переїздить на роботу до Києва. Тут він вчителює і вчиться в Київському комерційному інституті на економічному факультеті. Коли ж у Києві відкрилася Академія мистецтв, Довженко стає її слухачем.
Київський комерційний інститут
Академія мистецтв в Києві


Слайд #5
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #5

Згодом було направлено на роботу за кордон — спочатку до консульства у Варшаву, а потім у Берлін. Там він продовжує малювати й студіювати малярство. У 1923 році О.Довженко повертається в Україну. Доля заносить його до Харкова, на той час столиці України, де він влаштовується на роботу в газету «Вісті», працюючи там карикатуристом та художником-ілюстратором. 


Слайд #6
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #6

Він приїжджає до Одеси, де починає працювати режисером на кіностудії. Першою пробою став фільм «Ягідка кохання», що мав комедійний характер, але Олександр Петрович ніколи не зараховував його до свого творчого доробку. 
Кадр з фільму «Ягідка кохання»


Слайд #7
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #7

Точкою відліку свого кінематографічного життя він справедливо розпочинав зі стрічки «Сумка дипкур'єра», в якій окрім всього ще знявся і в ролі кочегара.


Слайд #8
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #8

Мрією О.Довженка було національне кіно, наближення його естетики до народного мистецтва. У 1928 році він за сто днів знімає фільм «Звенигора» — історію українського народу від сивої давнини до сучасності. «Картину я не зробив, а проспівав, як птах», — казав митець. 


Слайд #9
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #9

На початку 1933 року залишає Київську кінофабрику і переїздить до Москви. Згодом разом з дружиною Ю.Солнцевою та письменником О.Фадєєвим вирушає на Далекий Схід. Мета поїздки — створення сценарію про східні рубежі країни. Результатом творчого відрядження став фільм «Аероград». 


Слайд #10
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #10

Напередодні війни працює над фільмом «Щорс», з основною темою — народ у війні. За цю роботу митець був удостоєний Державної премії СРСР. З початком війни змінюється і життя О.Довженка. Він добровольцем іде на фронт захищати рідну землю.


Слайд #11
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #11

У травні 1945 року з'являється ще одна стрічка «Перемога на Правобережній Україні».


Слайд #12
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #12

На початку п'ятдесятих років великий режисер в основному займається педагогічною та викладацькою роботою в Інституті кінематографії. Пише сценарії та кіноповісті: «Відкриття Антарктиди», «Поема про море», «Повість полум'яних літ», «Зачарована Десна». 


Слайд #13
Презентація на тему «Олександр Петрович Довженко» (варіант 1) - Слайд #13

Сповнений творчих планів, О.Довженко раптово помирає 25 листопада 1956 року. Йому йшов шістдесят третій рік... Уже після його смерті виходить вибране О.П.Довженка, дознімаються дружиною Ю.Солнцевою «Поема про море», «Повість полум'яних літ», «Зачарована Десна». У 1959 році за сценарій фільму «Поема про море» О.П.Довженку посмертно присуджується Ленінська премія.