Презентація на тему «Новий Рік» (варіант 3)
Новий Рік
Підготувала
Учениця 10 класу
Хустського НВК №1
Вакарова Валентина
- свято, яке відзначають багато народів відповідно до прийнятого календаря.
Новий Рік
Свято наступає в момент переходу останнього дня року в перший день наступного року.
При всьому розмаїтті, новорічні свята в різних країнах мають спільні риси: це прощання зі старим роком, сподівання, що неприємності залишаться в минулому, а в новому році все зміниться на краще. Але, незважаючи на це, кожна країна дотримується своїх традицій.
Італійці часом зустрічають новий рік надто емоційно: з вікон 31 грудня може летіти одяг, посуд і навіть меблі. Зате обновка в новому році забезпечена!
Італія
Ще жителі Італії опівночі з'їдають по декілька виноградин. Ця ягода – символ багатства і благополуччя, тому, хто більше встигне з'їсти виноградин під бій курантів – той більше запрацює в наступному році.
У цій країні теж шанують виноградну лозу, але поводяться з нею інакше. Рівно о 12 годині, поки б'ють годинники, кожен з'їдає 12 виноградин – рівно стільки заповітних бажань потрібно встигнути загадати в цей момент. Вони будуть виконуватися цілий рік: кожне бажання – кожен місяць.
Португалія
У цих країнах жителі печуть свої особливі новорічні вафлі або печиво. А в Нідерландах роблять напій з молока, цедри лимона, кориці та інших приправ, п'ють «слем» тільки в Новий рік.
Бельгія і Нідерланди
Манерні англійці люблять позначити «рубіж» нового і старого року, тобто «впускати» новонародженого в будинок. Здійснюється це так: коли лунає 12 ударів, відкриваються задні двері
будинку (старий рік іде) і відкриваються вхідні парадні двері – щоб встиг увійти Новий рік.
Великобританія
- Казковий персонаж святкування Нового року спочатку в СРСР, згодом у пострадянських державах , який вручає дітям подарунки особисто або кладе їх під ялинку.
Дід Мороз
- різдвяний персонаж в західних країнах. Слово походить від імені Святого Миколая (сейнт Ніколас). До Америки його занесли переселенці-голандці, котрі на батьківщині відзначають свято Сінтер Клаас (6 грудня).
Санта Клаус
- Традиційно припадає на перший молодик першого місяця року, між 12 січня і 19 лютого.
Китайський Новий рік
Згідно з традиційними китайськими традиціями, роки об'єднуються в 12-річні цикли, причому кожен з років символізує певна тварина.
Мавпа 1992, 2004
Півень 1993, 2005
Собака 1994, 2006
Свиня 1995, 2007
Щур 1996,
2008
Бик 1997,
2009
Тигр 1998,
2010
Заєць 1999,
2011
Дракон 2000, 2012
Змія 2001,
2013
Кінь 2002,
2014
Коза 2003,
2015
2014 – Рік Коня
Кінь характеризується як «ян». Тому яскраво виражені «янські» якості є фундаментом характеру Коня. Вони допомагають йому без особливих втрат переживати життєві бурі, асоціюється з елементом «вогонь», символізує такі якості, як активність, радість, незалежність, витривалість, сприйнятливість, життєлюбство, але, з іншого боку, нетерплячість, марнославство і егоїзм. Час доби під управлінням Коня: 11.00-13.00.Відповідний знак Зодіаку: Близнюки.
Новий рік, Новий рік
Вже ступає на поріг.
Бути танцям круг ялинки,
Бути пісням, бути грі.
Новий рік, Новий рік,
Ти з яких прийшов доріг?
Розкажи нам, що ти бачив,
Що у пам'яті зберіг?
- Я – веселий Новий рік,
З дальніх я прийшов доріг,
А тепер в гостях у вас
В гарний день, у добрий час.
Новий рік, Новий рік,
Подаруй нам білий сніг,
На ялинці угорі
Ясну зірку запали.