Презентація на тему «Нільс Бор»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Нільс Бор» - Слайд #1

Нільс Бор (1885-1962)


Слайд #2
Презентація на тему «Нільс Бор» - Слайд #2

Нільс Бор— данський фізик-теоретик і громадський діяч, один з творців сучасної фізики. Лауреат Нобелівської премії з фізики (1922). Член Данського королівського товариства (1917) та його президент від 1939. Був членом більш ніж 20 академій наук світу.
Відомий як творець першої квантової теорії атома й активний учасник розробки основ квантової механіки. Зробив значний внесок у розвиток теорії атомного ядра та ядерних реакцій, процесів взаємодії елементарних частинок з середовищем.


Слайд #3
Презентація на тему «Нільс Бор» - Слайд #3

Нільс Бор народився в сім'ї Крістіана Бора, професора фізіології Копенгагенського Університету та Еллен Бор, що походила з впливової єврейської родини.


Слайд #4
Презентація на тему «Нільс Бор» - Слайд #4

СПОРТИВНІ ЗАХОПЛЕННЯ Нільса Бора
Весь вільний час Нільс Бор намагався віддавати спорту. Особливо футболу. Батько Бора заснував в Данії футбольний клуб, в якому грали обидва його сина. На першому етапі, молодший брат - Гарольд обігнав Нільса у футболі (Гарольда включили до складу збірної Данії на Олімпійських іграх). Нільс Бор був кандидатом до збірної команди своєї країни в якості воротаря. У Копенгагені Бора знали як футболіста ніж як знаменитого фізика.
Нильс Бор


Слайд #5
Презентація на тему «Нільс Бор» - Слайд #5

Пізніше Нільс захоплювався катанням на лижах, вітрильним спортом і альпінізмом. У 1924 році Бор купив садибу в Луннене, де разом з дружиною і дітьми любив здійснювати велосипедні прогулянки в ліс.


Слайд #6
Презентація на тему «Нільс Бор» - Слайд #6

Навчання і робота Нільса Бора
Початкову освіту Нільс отримав в Гаммельхольмской школі , яку закінчив у 1903 році. У віці двадцяти трьох років закінчив Копенгагенський Університет , де отримав репутацію незвичайного фізика- дослідника. Його дипломний проект був удостоєний золотої медалі Датської Королівської Академії Наук . Після закінчення Університету Нільс приїхав працювати в Англію , в лабораторію Резерфорда . Потім повернувся в Данію , де в 1916 році був запрошений до Університету в Копенгагені. У 1920 році Бор створив Інститут теоретичної фізики і став його директором.


Слайд #7
Презентація на тему «Нільс Бор» - Слайд #7

Інститут теоретичної фізики бора
Інститут Бора став одним з найважливіших світових наукових центрів. Вчені що виросли в цьому Інституті фізики працюють майже у всіх країнах світу. У свій інститут Бор запрошував також радянських учених, багато з яких працювали там тривалий час.


Слайд #8
Презентація на тему «Нільс Бор» - Слайд #8

НАЙВАЖЛИВІШІ ДОСЯГНЕННЯ БОРА В НАУЦІ
Першим важливим досягненням було відкриття «закону радіоактивних зсувів». Інші, більш важливі закони, стосувалися самої моделі атома. За словами Ейнштейна робота Бора за будовою атома - «вища форма музикальності в області думки».


Слайд #9
Презентація на тему «Нільс Бор» - Слайд #9

ПОЧЕСНИЙ ЧЛЕН БАГАТЬОХ АКАДЕМІЙ СВІТУ
Нільс Бор є членом Данського королівського наукового товариства з 1917 року, а також почесним членом понад 20 академій наук різних країн, лауреатом багатьох національних та міжнародних премій, включаючи медаль Макса Планка Німецького фізичного товариства і Медаль Лондонського королівського суспільства. Бор володів почесними вченими ступенями провідних університетів, включаючи Кембридж, Манчестер, Оксфорд, Едінбург, Сорбонну, Гарварда.


Слайд #10
Презентація на тему «Нільс Бор» - Слайд #10

«Нашому воротареві дали Нобелівську премію!»
1922 року Нільсу Бору була присуджена Нобелівська премія з фізики «за заслуги в дослідженні будови атомів і випромінювання, що випускається ними»