Презентація на тему «Ніколо Паганіні»


Рейтинг презентації 4.33 на основі 3 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #1

(27.10.1782 – 27.05.1840)
«Скрипка до рук Паганіні - знаряддя психіки, інструмент душі»
М. Мохнацький
Ніколо Паганіні


Слайд #2
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #2

(27.10.1782 – 27.05.1840)
«Скрипка до рук Паганіні - знаряддя психіки, інструмент душі»
М. Мохнацький
Ніколо Паганіні


Слайд #3
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #3

Ніколо Паганіні народився 27 жовтня 1789 у Генуї, Італія. Він народився дуже маленьким і в дитинстві багато хворів. Одного разу уві сні, його мати, Тереза побачила ангела, який повідомив їй, що її сина чекає велике майбутнє, що він стане найвідомішим музикантом.
З малоліття батько змушує Ніколо багато годин підряд грати на скрипці. Він навіть замикає дитини в темному сараї, щоб той не втік від занять. Антоніо Паганіні, не сумніваючись у правдивості сну своєї дружини, мріє зробити з молодшого сина великого скрипаля, тим більше, що старший син не радує батька успіхами на цій ниві. У результаті постійні заняття остаточно підривають і без того поганий здоров'я Ніколо, і періоди невпинної гри на скрипці чергуються тепер з хворобами. Багатогодинні заняття доводять дитину до каталепсії - стану між життям і смертю. Ніколо не подає ознак життя, і батьки збираються його поховати, але раптово хлопчик ворухнувся в труні.
Як тільки Ніколо підріс, до нього починають запрошувати вчителів. Першим стає генуезький скрипаль і композитор Франческо Ньекко. Слава про надзвичайно обдарованого хлопчика розноситься по місту. Займатися з Ніколо раз на тиждень починає перший скрипаль капели собору Сан-Лоренцо Джакомо Коста.
Біографія


Слайд #4
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #4

Перші музичні твори й концерти
Свій перший концерт Нікколо Паганіні дает1794 рік. Хлопчик потрапляє в коло професійних музикантів, він захоплюється ними, а вони ним. Аристократ, маркіз Джанкарло ді Негро, бере на себе турботи про хлопчика і його освіту.
Восьмирічний Нікколо Паганіні складає свій перший музичний твір - скрипкову сонату в1797 році. Відразу за нею послідували ще декілька варіацій.
Завдяки маркізу ді Негро Нікколо продовжує освіту. Тепер він займається з віолончелістом Гаспар Гіретті. Новий вчитель змушує свого вихованця складати музику без інструменту, керуючись лише внутрішнім слухом. За невеликий період Паганіні складає 24 фуги для фортепіано в чотири руки, два скрипкових концерти і кілька п'єс. Жодне з цих творів не дійшло до нашого часу.
Початок 1800-х років - перші гастролі. Спочатку Нікколо виступає в Пармі, і виступи проходять з величезним тріумфом. Після Парми молода людина отримує запрошення виступити при дворі герцога Фердинанда Бурбонського. Батько Нікколо розуміє, що нарешті-то прийшла пора заробляти на таланті сина гроші і бере на себе організацію гастролей по всій Північній Італії. Паганіні з великим успіхом виступає у Флоренції, в Пізі, Болоньї, Ліворно, Мілані. Але активна гастрольна діяльність не скасовує навчання і продовження занять, і Нікколо під керівництвом батька продовжує навчання грі на скрипці.
У цей період Нікколо Паганіні складає 24 каприси.


Слайд #5
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #5

Перше кохання. Протягом трьох років Паганіні не гастролює, він, за його власним висловом, лише «із задоволенням щипає струни гітари». Музою музиканта стає якась «синьйора Діде». Паганіні пише музику, і за цей період на світ з'являються 12 сонат для скрипки і гітари.
У 1805 році у Луцці Нікколо закохується в Елізу, сестру Наполеона і дружину правителя герцогства Феліче Бачоккі. Елізі присвячується «Любовна сцена», написана для струн «Мі» і «Ля». У відповідь примхлива княгиня вимагає твори для однієї струни. Паганіні «приймає виклик» і через кілька тижнів з'являється соната «Наполеон» для струни «Сіль». І в першому, і в другому випадку інші струни зі скрипки під час виконання знімаються.
Кінець 1814 - Паганіні приїжджає до Генуї з концертами. На батьківщині він знайомиться з дочкою місцевого кравця Анджеліною Кавана. Між ними спалахує сильне почуття, і Нікколо продовжує свої концертні подорожі вже не один. Незабаром з'ясовується, що Анджеліна вагітна. Паганіні, побоюючись скандалу, відправляє дівчину до своїх родичів, що живуть недалеко від Генуї.
Відбувається скандал. Анджеліну знаходить батько і тут же подає на музиканта до суду за викрадання і згвалтування його дочки. Дочка народжує дитину, але та невдовзі вмирає. Справа отримує широкий розголос, і суспільство відвертається від Паганіні. Суд засуджує його до штрафу в розмірі трьох тисяч лір на користь Анджеліни. Судовий процес зриває гастролі Нікколо Паганіні в Європі, для яких вже написаний новий концерт Ре-мажор (відомий нам як Перший концерт).
В кінеці 1816 - Паганіні їде виступати до Венеції. Тут він знайомиться зі співачкою хору Антонію Бьянкі. Композитор береться навчати дівчину співу і в результаті забирає її з собою. Паганіні працює у Римі та Неаполі. Зв'язок Паганіні і Антонії Бьянкі (що стала на той час відомою співачкою) відновлюється. У них народжується син Ахілл.
Кохання Ніколо Паганіні


Слайд #6
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #6

Ніколо Паганіні 1808 - 1812 року працює у Флоренції. З 1812 рік фактично втікши з Флоренції, Паганіні переїжджає до Мілана і регулярно відвідує театр «Ла Скала». Літо 1813 - в «Ла Скала» Ніколо дивиться балет Зюсмайера «Весілля Беневенто». Особливе враження на музиканта справляє танець відьом. У той же вечір Паганіні береться за роботу, і через кілька місяців у «Ла Скала» представляє свої Варіації для скрипки з оркестром на тему цього танцю. Так як композитор задіяв у своїй музиці ніким не використовувані раніше виразні скрипкові засоби, успіх був феєричним.
Це була видатна людина, невіддільна від скрипки.
Праця відомого скрипаля


Слайд #7
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #7

Під кінець 1810-х років збирає для видання свої 24 каприси. 11 жовтня 1821 - останній виступ в Неаполі. Наприкінці1821 р. стан здоров'я Ніколо різко погіршується. У нього ревматизм, кашель, туберкульоз, лихоманка ... Музикант викликає до себе мати і разом вони переїжджають в Павію, до одного з кращих докторів того часу Сіро Борда. По Італії ходять чутки, що композитор помер. Більш-менш відновивши здоров'я, Паганіні не грає - у нього слабкі руки. Музикант викладає гру на скрипці маленькому синові одного з купців Генуї. З квітня 1824 - знову концерти, спочатку в Мілані, після чого в Павії і в Генуї. Паганіні майже здоровий, але від болісного кашлю йому не вдається позбутися протягом усього життя.
Нікколо Паганіні складає «Військову сонату», «Польські варіації» і три скрипкових концерту. 1828 - 1836 роки - останній концертний тур Паганіні. Спочатку він вирушає до Відня разом з Антонією і сином. У Відні Нікколо складає «Варіації на австрійський гімн» і задумує «Венеціанський карнавал».
Наприкінці життя...


Слайд #8
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #8

Серпень 1829 - лютий 1831 року, Німеччина.
Весна 1830 року - в Вестфалії Паганіні купує собі титул барона. Ніколо робить це заради сина, так як титул перейде йому в спадок. Після цієї події Паганіні відпочиває від концертів протягом півроку. Він завершує Четвертий концерт, майже закінчує П'ятий, складає” Любовну галантну сонату “.
Виступи Ніколо Паганіні у Франції проходять з приголомшуючим успіхом. Все частіше на своїх концертах музикант грає з гітарним супроводом.
Грудень 1836 - Ніцца, де Паганіні виступає з трьома концертами. Стан його здоров'я різко погіршується.
Паганіні в останній раз у жовтні 1839 відвідує Геную. Він дуже слабкий.
Помирає Ніколо Паганіні 27 травня 1840 в Ніцці.


Слайд #9
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #9

З юних років Паганіні був надзвичайно забобонний і боявся диявола.
Якось скрипаль зайшов разом з приятелем в гральний будинок. Пристрасть до азартних ігор дісталася йому по спадку - отець Паганіні любив гострі відчуття і неодноразово програвався до нитки. Не везло в грі і Паганіні. Але програші не могли його зупинити.
Проте того вечора, зайшовши в гральний будинок з декількома лірами в кишені, скрипаль покинув його ранком з цілим станом. Але замість того щоб радіти, Паганіні дуже злякався.
- Це він! - сказав він другу жахливим шепотом.
- Хто?
- Диявол!
- З чого ти узяв?
- Але я ж завжди вигравав!
- А може, сьогодні Бог тобі допоміг...
- Навряд чи Бог піклується про те, щоб людина отримала купу незароблених грошей. Ні, це диявол, це його підступи!
І з цього дня забобонний музикант більше ніколи не відвідував подібних закладів.
Цікаві події та факти з життя Ніколо Паганіні


Слайд #10
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #10

На мало досвідчених в музиці слухачів Паганіні впливав багатьма трюками на зразок наслідування співу птиць, муканню корів, дзижчанню бджіл і інших комах і тому подібне За подібні номери заздрісники називали Паганіні шарлатаном. Одного дня на концерті він виконав композицію тільки на двох струнах, яку назвав "Дуетом закоханих". Одна його шанувальниця захоплено сказала маестро:
- Ви абсолютно нестерпна людина, нічого не залишаєте іншим... Хто зможе вас перевершити? Тільки той, хто зіграє на одній струні, але це ж абсолютно неможливо.
Ця ідея вельми сподобалася Паганіні, і через декілька тижнів в концертах він вже грав сонату на одній струні...
Перевершив самого себе


Слайд #11
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #11

Паганіні спізнювався на концерт і найняв візника, щоб якнайскоріше дістатися до театру. Той виявився любителем скрипкової музики і дізнався великий маестро, а дізнавшись, запитав з нього плату, звичайну, що вдесятеро перевищує.
- Десять франків? - здивувався Паганіні. - Ви жартуєте!
- Зовсім немає, - відгукнувся візник. - Візьмете ж ви по десять франків з кожного, хто слухатиме сьогодні в концерті вашу гру всього на одній струні!
- Добре, я заплачу вам десять франків, - погодився Паганіні, - але тільки в тому випадку, якщо ви довезете мене до театру на одному колесі!
Ну, якщо ви теж віртуоз..


Слайд #12
Презентація на тему «Ніколо Паганіні» - Слайд #12

Любителями чи знавцями музики не народжуються, а стають ... Щоб полюбити музику, треба перш за все її слухати. Дмитро Шостакович