Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2)Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2) - Слайд #1

Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках, рушниках. Народні символи – це наші святині.
Народні символи України


Слайд #2
Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2) - Слайд #2

Вона своїми коренями скріплює береги, очищає воду. Коли копали криницю, то кидали шматок вербової колоди для очищення води. У відро з водою клали вербову дощечку, а на неї ставили кухлик для пиття води. Це була своєрідна народна гігієна.
Верба


Слайд #3
Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2) - Слайд #3

Завдяки своїм колючкам терен здобув собі славу доброго захисника садиб у давнину - до двору, обсадженого терном, не міг пробратися ніякий дикий звір. Пізніше стали вважати, що терен захищає від нечистої сили. Таке практичне значення цього невисокого деревця.
Терен


Слайд #4
Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2) - Слайд #4

Калина
Завжди любили люди цілющу красуню калину, яка є символом дівочої краси, ніжності. Вона росла біля кожної хати. Калиною прикрашали весільний коровай.


Слайд #5
Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2) - Слайд #5

Символом сили, могутності, довголіття є дуб. Матері своїм синам на сорочці вишивали листя дуба, щоб син був сильним, міцним. Спали на дубових меблях, які, за повір'ям, додавали під час сну сили.
Дуб


Слайд #6
Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2) - Слайд #6

Цю рослину назвали так на честь кохання юнака Бара і дівчини Вінки. Барвінком прикрашають весільний коровай, його садять біля хати. Він зеленіє навіть під снігом. Барвінок є символом кохання.
Барвінок


Слайд #7
Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2) - Слайд #7

Береза завдяки своїй білій корі стала символом чистоти, дівочої ніжності. Вона також вважалася оберегом від злих духів, тому її часто садили біля хати, щоб милувала око і захищала садибу.
Береза


Слайд #8
Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2) - Слайд #8

Улюбленим птахом є лелека. Його назвали на честь божества добра і кохання - Леля. Ну, а як відомо - від кохання народжуються діти. От і приносить їх у наші домівки лелека.
Лелека


Слайд #9
Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2) - Слайд #9

Зозуля
У вирій вона повинна відлетіти раніше, щоб відкрити його для інших птахів. Тому не встигає вона висидіти пташенят і підкидає яйця в чужі гніздечка. У народних піснях її порівнювали з матір'ю, яка побивається за своїми дітьми називали лагідно "зозуленькою-матінкою".


Слайд #10
Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2) - Слайд #10

Український народ дуже співучий. Давня легенда розповідає про пташку, пісні якої стали перекладом на пташину мову пісень нашої Батьківщини. Ця пташка - соловей.
Соловей


Слайд #11
Презентація на тему «Народні символи України» (варіант 2) - Слайд #11

Символом туги за рідним краєм є журавель. Це щемливе відчуття, яке чути у курликанні журавлів, відчуває людина, коли вона далеко від Батьківщини."Журавлі кру, кру,В чужині умру,Доки море перелечу,Крилонька зітру"
Журавель


Завантажити презентацію