Презентація на тему «Мистецтво та живопис»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #1

Мистецтво та живопис


Слайд #2
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #2

Основні ідеї та напрямки мистецтва у першій половина XX ст.
Найточніше неспокійну атмосферу післявоєнного життя відображали авангардистські течії модернізму. Також був популярним абстракціонізм, але вже наставала епоха нових стилів: супрематизму, раціоналізму, функціоналізму.


Слайд #3
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #3

Супрематизм – напрям авангардного мистецтва, безпредметність, абстрактний геометризм, що виник на початку XX століття. Зачинателем вважається К. Малевич.


Слайд #4
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #4

Раціоналізм  (від лат. ratio — розум) — філософська точка зору, яка наголошує першість і компетентність розуму (логічного ходу міркування) в пошуках правди.


Слайд #5
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #5

Функціоналізм – напрям в архітектурі 20-х рр. XX ст. – підпорядку-вання архітектурних форм їхньому практичному призначенню, нехтування національною своєрідністю, уникання надмірностей і переважання строгості ліній, зручності й комфортності приміщень.


Слайд #6
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #6

Модерністську естетику в архітектурі визначала заснована німецьким архітектором Вальтером Гроппіусом художня школа ремесел, мистецтва та архітектури “Баухаус”. У 1925 р. за його проектом було завершено будівлю з однойменною назвою, яка на наступне п'ятнадцятиріччя стала символом довершеності нового стилю – функціоналізму.


Слайд #7
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #7

Іншими відомими представниками функціоналізму були французький архітектор Шарль Ле Корбюзьє – майстер проектування сучасних міст, засновник органічної архітектури американець Ф. Райт.


Слайд #8
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #8

Живопис В образотворчому мистецтві творчість російського художника В.Кандинського започаткувала абстрактний живопис, француз Поль Сезан з його експери-ментами на полотнах картин з простором і часом став одним із засновників постмодернізму, з ім'ям Пабло Пікассо пов'язаний кубізм.


Слайд #9
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #9

Найзнаменитішою картиною П. Пікассо стала написана в 1937 р. “Герніка” – своєрідний живописний пам'ятник іспанському місту Герніці, що стало жертвою бомбардувань в період громадянської війни в Іспанії.


Слайд #10
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #10

Невдовзі написана російським художником В. Малевичем картина “Чорний квадрат” стала символом нового, протилежного кубізмові, напрямку – супрематизму.


Слайд #11
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #11

Модерністський живопис А. Матісса був спробою дати нове бачення людини й природи за допомогою поєднання різних кольорів.


Слайд #12
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #12

Латинська Америка, насамперед Мексика, стала батьківщиною регіонального “іспанського напряму” в живописі, представленого у творчості Д. Сікейроса, Д. Рівери, Х. Ороско.


Слайд #13
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #13

Одним із найвидатніших і водночас найскандальніших митців світового рівні був іспанський художник-сюрреаліст Сальвадор Далі.


Слайд #14
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #14

Багатоликість і непередбачуваність С. Далі була, за його зізнанням, породжена тим, що при народженні йому було дано ім'я померлого три роки до того семимісячного його старшого брата. Лише в 60-х рр., написавши “Портрет мого померлого брата”, художник позбувся марева присутності поруч з собою “двійника”, якого він ніколи не бачив …


Слайд #15
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #15

Славу С. Далі в 30-х рр. принесли картини антивоєнного й антифашистського спрямування: “Передчуття громадянської війни”


Слайд #16
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #16

“Осінній канібалізм”


Слайд #17
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #17

“Загадка Гітлера”.


Слайд #18
Презентація на тему «Мистецтво та живопис» - Слайд #18

Дякую за увагу


Завантажити презентацію