Презентація на тему «Музеї Гуцульщини» (варіант 1)
Музеї Гуцульщини.
Вступ
Тому що завдяки ним ми можемо дізнаватись багато цікавого, нового.
Музеї відіграють важливу роль в житті людей.
Регіональний історико-краєзнавчий МУЗЕЙ ГУЦУЛЬЩИНИ
Музей Гуцульщини знаходиться у двоповерховому дерев'яному будинку. Був відкритий 1938 року.
Цікавою для відвідувачів буде виставка народного одягу та вишивки, а також вироби з дерева та глини.
Експозиція музею привертає увагу своїм багатством та різноманітністю. Тут представлені предмети побуту, витвори місцевого живопису.
Цікавою для відвідувачів буде виставка народного одягу та вишивки, а також вироби з дерева та глини.
Експозиція музею привертає увагу своїм багатством та різноманітністю. Тут представлені предмети побуту, витвори місцевого живопису.
Окремий відділ музею присвячений історії Верховини: тут представлені різноманітні документи, фотоматеріали, книжки та особисті речі місцевих жителів.
Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини
Косівський музей, як відділ Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, був відкритий у 1969 році.
Колекція музею нараховує близько п'яти тисяч експонатів. У ній представлено одні з кращих збірок виробів з дерева, кераміки, шкіри та металу, гуцульського одягу та вишивки.
Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини справедливо вважають центром культурного надбання Гуцульщини.
Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття
Один із найстаріших і найвідоміших в Україні музей, колекція якого має понад 22 000 експонатів від періоду трипільської культури й по сьогодення. У 18-ти експозиційних залах представлені найрізноманітніші види народного мистецтва, якими здавна славиться цей край.
Широко демонструються художні вироби з металу та рогу, виготовлені в різні часи майстрами Гуцульщини технікою гравірування, інкрустації, гарячого та холодного кування, плетіння. У музеї представлені також художні вироби зі шкіри: кептарі, кожухи, чоловічі торбини, пояси-череси, святкові пояси та постоли.
Особливо цікаві зразки різьби на дереві, якими прикрашали житлові і культові споруди, меблі, сільськогосподарські знаряддя, предмети побуту, музичні інструменти тощо.
Літературно-меморіальний музей ІВАНА ФРАНКА
Перебуваючи в Криворівні в 1901-1914 рр., І. Франко зупинявся в цьому будинку, який належав у той час Василю Якіб'юку, місцевому різьбяру.
У 1953 р. будинок було віддано під музей. Зараз експозиція знаходиться в трьох кімнатах. В одній представлено робочу кімнату письменника, де його відвідували О. Кобилянська, С. Грушевський.
Музе́й «Пи́санка»
Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України. За результатами акції Сім чудес України музей опинився на восьмому місці.
В колекції музею понад 6000 писанок з різних регіонів України та країн світу.
Приміщення музею виготовлене повністю з кольорового скла, а загальна площа утвореного таким чином вітражу більша за 600 квадратних метрів.
Музей було створено на основі колекції писанок у Коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського.
Висновок
Отже, ми дізнались багато про музеї Гуцульщини. У кожного з них є своя історія.