Презентація на тему «Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»»


Рейтинг презентації 4 на основі 2 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»» - Слайд #1

Монументальна скульптура«Батьківщина-Мати»


Слайд #2
Презентація на тему «Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»» - Слайд #2

Батьківщина-Мати — монументальна скульптура в Києві, розташована на високому правому березіДніпра на території Національного музею історії Великої Вітчизняної війни. Відкрита в 1981 році.


Слайд #3
Презентація на тему «Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»» - Слайд #3

Спочатку пам'ятник замислювався як символ не Батьківщини, а Перемоги, проте назва «Батьківщина-мати» увійшла до ужитку майже відразу ж після зведення.


Слайд #4
Презентація на тему «Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»» - Слайд #4

Перший проект «Батьківщина-Мати» розробив ще в 1970-х скульптор Євгеній Вучетич, але спорудженя почалося набагато пізніше. Коли в 1974-му році Євгеній Вучетич помер, проект взяв на себе український скульптор Василь Бородай. Український архітектор змінив проект скульптури і почав його будівництво.Спочатку передбачалося, що на постаменті підноситиметься 80-метрова бронзова з позолотою фігура жінки. Біля підніжжя статуї з 30-метрової висоти повинен був текти до Дніпра водоспад, з обох боків якого воїни форсували річку.


Слайд #5
Презентація на тему «Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»» - Слайд #5

Металевий каркас виготовлений із сталі, виплавленої в Запоріжжі.Скульптуру збирали стометровим краном, який був виготовлений спеціально для цього. Пізніше цей кран демонтували.З неіржавіючої сталі окремими блоками-секціями вагою 25-30 тонн скульптура була зварена на Київському заводі імені Паризької Комуни з урахуванням рекомендацій інституту електрозварювання імені Е.О. Патона. Частини скульптури перевозили вночі, щоб не привертати увагу людей.


Слайд #6
Презентація на тему «Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»» - Слайд #6

Щоб перевірити стійкість скульптури, 10-ти метрову копію випробовували на міцність у Москві, в набільшій у СРСР турбіні.Протестували проти будівництва «Батьківщина-Мати» священники Києво-Печерської Лаври, вони казали, що висота монументу повинна бути менша Великої Лаврської Дзвіниці (97 м), монумент виріс у висоту 102 м, але через те що Дзвіниця розташована на пагорбі, над рівнем моря «Мати-Батьківщини» на 12 метрів нижча Великої Лаврської Дзвіниці.Меч споруди зменшили на 6 метрів, оскільки архітектори вирішили, що жінка не здатна підняти такий великий меч."Випробування стійкості монументу"Після закінчення будівництва скульптури в «Батьківщини-мати» збільшили ніс. Також при огляді зауважили, що груди різні (права менша лівої), але архітектор відповів, що при піднятті руки грудь зменшується.Відкриття монументу планувалось на 9 травня 1980 року, але відзначилось тільки за рік по тому.


Слайд #7
Презентація на тему «Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»» - Слайд #7

9 травня 1981 року відбулося гучне відкриття монументу, Леонід Брежнєв приїхав на відкриття стометрової киянки. «Батьківщина-Мати» стала новим символом Києва.В 1987 році над Києвом пронісся сильний ураган, але статуя залишилася неушкодженою.Влітку 2002 року був дозволений підйом екскурсантів на майданчики відмітки 36 метрів і 92 метри. Проте після того, як в квітні 2003 року молодий чоловік впав з верхнього майданчика і розбився, доступ туристів був обмежений.В 2009 році почата реставрація споруди.


Слайд #8
Презентація на тему «Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»» - Слайд #8

Загальна висота монументу з постаментом — 102 метри.Висота скульптури «Батьківщина-Мати» (від п'єдесталу до кінчика меча) — 62 метри.В одній руці статуя тримає 16-метровий меч вагою в 9 тонн,а в іншій — щит розміром 13 на 8 метрів з гербом СРСР (вагою в 13 тонн).Вся споруда — суцільнозварна і важить 450 тонн.Сам каркас починається на глибині 17,8 метра (від входу в музей). На цю глибину йде бетонний колодязь діаметром 34 метри.На щиті «Батьківщина-Мати» має оглядовий майданчик.В середині скульптури знаходяться два ліфти: Один з ліфтів піднімається з дев'ятьма зупинками до самої "голови" «Матері-Батьківщини», в якій є люки і технічні майданчики. Можна піднятися в "руку" з щитом і в іншу - з мечем. Там теж є монтажні майданчики.На найвищій точці меча є спеціальний пристрій для гасіння коливань вітрового навантаження.


Слайд #9
Презентація на тему «Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»» - Слайд #9

Київсьа статуя “Батькиіщина мати” найвища монументальна статуя у світі!