Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #1

Молодіжні субкультури
Виконала:
учениця 11-а класу
КЗО ДСЗШ №147
ім. В.Чорновола
Іващенко Ірина


Слайд #2
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #2

Поняття субкультури
Субкультура – соціальне угрупування, яке об'єднане тим, що кожен з його представників себе до нього зараховує. Члени такого угрупування можуть формувати групи безпосереднього спілкування (компанії, клуби, тусовки), але їхній зв'язок одне з одним може відбуватися і віртуально, завдяки захопленню одним героєм.
Кожен представник чи носій субкультури приймає норми, цінності, картину світу, стиль життя та інше – за зразок свого існування. Але паралельно з цим існують і зовнішні атрибути, які свідчать про приналежність до певного угрупування, як наприклад: жаргон (сленґ), зачіска, одяг, зовнішній вигляд та ін.


Слайд #3
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #3

5 головних характеристик молодіжних субкультур:
специфічний стиль життя і поведінки;
наявність власних норм, цінносте, картини світу, які відповідають вимогам певних соціальних категорій молоді;
протиставлення себе решті суспільства;
зовнішня атрибутика, яка має символічне значення;
ініціативний центр, який генерує тексти.


Слайд #4
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #4

Типологія молодіжних субкультур:
романтико-ескапітські субкультури (хіпі, толкієністи, байкери);
гедоністично-розважальні (мажори, рейвери, репери);
кримінальні (гопники, скінхеди);
анархо-нігілістичні (панки та інші).


Слайд #5
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #5

Хіпі
Сьогодні чітко виділяються два прошарки цього руху: так звана "стара система" ("олдові хіпі" від англійського old, тобто старий, "справжні хіпі", "мамонти") та "нова система". "Стара система" складається з людей старшого віку (навіть до 50-ти років), для яких "хіпізм" - це все їхнє життя. Найчастіше ці люди не мають ані постійної роботи, ані постійної сім'ї. Більшість із них деградували і стали наркоманами, бомжами чи психічно хворими особами. "Нова система" об'єднує в собі молодь віком від 14-ти до 20-ти років, які примудряються поєднувати свій "хіпізм" із навчанням у престижних закладах і не завжди дотримуються найважливішої заповіді, яку визначили ідеологи руху - незалежність від соціуму. Натомість молодь робить основний акцент на атрибутиці, перебираючи на себе сленг, манеру одягатися, прикраси та ін.


Слайд #6
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #6

Американські хіпі перейняли низку аспектів буддизму,індуїзму й індіанських вірувань Америки заперечували грабіжницький і споживацький капіталізм, закликаючи жити в єдності з природою, без насильства, виступали проти війни у В'єтнамі, пропагували вільне кохання та життя в “комунах” – аграрних поселеннях, мешканці яких вирощували екологічно чисті продукти. Ключовим гаслом було Love, Peace, Freedom («мир, любов, свобода»). Субкультура хіпі мала великий вплив на культуру західної цивілізації (символом їхньої музики та способу життя стала британська група «Бітлз»), розвиток суспільства, та навіть політики. Відомими були гурти «Цветы» (Стаса Наміна) і «Машина времени» (Андрія Макаревича), чиї неоднозначні пісні деколи негативно сприймала влада.


Слайд #7
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #7

Панки
Є два типи панків:1) люди належать до цього руху тому, що вони слухають відповідну музику (панк-рок музику); 2) люди, які окрім того що слухають цю музику, ще і в житті сповідують панківські принципи.
Основною ідеологією панків є прагнення до особистої свободи і незалежності. Більшість панків підтримує нонконформізм, сповідуючи при цьому принципи “покладайся на самого себе” і “не продавайся”. За політичними поглядами багатьох панків можна охарактеризувати як “лівих”.


Слайд #8
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #8

Панки
Панків можна відразу впізнати по ірокезові на голові. Часто носять чорні шкіряні куртки, люблять пірсинги. В їх стилі завжди присутня неохайність і недбалість. Грубий жаргон, близький до жаргону «зони». Поведінка непристойна. Багато хто з них вживає наркотики, спиртні напої, токсичні речовини. Плюси: може вони і є, але збоку їх не видно. Мінуси: там, де з'являються панки, - бійки, грабунки, насильство з метою наруги над особистістю.Провідною інтонацією виступів панків став різкий протест проти будь-яких моральних правил.


Слайд #9
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #9

Скінхеди
Це молодіжні угрупування закритого типу. Проповідують культ сильної особи, расизм, шовінізм, культ чорної магії, систематично займаються фізичною підготовкою. Не приховують своїх поглядів.  Вітанням є витягнута вперед рука. Часто на чолі такого молодіжного угрупування стоїть доросла людина з профашистськими поглядами. Плюси: звичайно, справжнім плюсом це не назвеш, але ідея скінхедів - тільки сильні можуть жити. Отже, потрібно бути сильним, і не лише тілом, але і духом. Саме це прагнення з натяжкою можна назвати позитивним. Мінуси: мінусів набагато більше. Свою ідею вони сприймають дуже буквально. Саме за скінхедами дуже часто помічаються напади безпричинної агресії по відношенню до інших людей. Вони абсолютно не бояться убити «не свого», і навіть в деякій мірі прагнуть цього.


Слайд #10
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #10

Типовий скін керується в житті такими цілями:
вигнати насильницьким методом усіх осіб неєвропейського походження;
допомогти у побудові “Великої…(Росії, України)”;
боротися з наркоманією;
повалити владу так званого “Z.J.G” (Zionist Occupation Govtmment) – “сіоністського окупаційного уряду”;
створити могутній щит Європи, який припинив би наплив небілих іммігрантів;
дотримуватися “чистої раси”.


Слайд #11
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #11

Гопник
Го́пник (гоп, гопота) — представник радянської та пост-радянської субкультури, утвореної в результаті проникнення кримінальної естетики в робітниче середовище; людина, що вимагає гроші або інші цінні речі від інших людей, шахрай, грабіжник, хуліган. Зазвичай походить з малозабезпечених сімей.
Характерні особливості гопів:
ходять зграйками по декілька осіб;
носять «кепку» та спортивні штани;
улюблене прохання: «дай рубас», «єсть пара двацать пять коп», «займи гривень десять, завтра віддам, мамой клянусь»;
усі один одного називають «васями»;
лузають насіння («сьомки»).


Слайд #12
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #12

Готи
Го́ти — представники готичної субкультури, натхненних естетикою готичного роману, естетикою смерті, готичної музики й відносять себе до готики-сцени. Представники руху з'явилися в 1979 році на хвилі пост-панка. Панківський епатаж готи направили в русло пристрасті до вампірської естетики, до темного погляду на світ.


Слайд #13
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #13

Характерний зовнішній вигляд готів
Чорний (темний) одяг. Чорне довге волосся. Високі шнуровані черевики.
Чорний корсет, облягаючі чорні нарукавники і чорна максі (для дівчат), одяг під старовину, кльошовані рукави, шкіряний одяг.
Шипований нашийник.
Срібні прикраси окультної тематики.


Слайд #14
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #14

Растамани
Із їхньої точки зору, можна: любити людей, палити траву, байдикувати, осягати сенс життя, розповідати іншим про растафарі, філософствувати, грати на барабанах, боротися з Вавілоном, носити дреди і слухати реггі; не можна: їсти свинину, молюсків, сіль, оцет, рибу без луски, коров'яче молоко, палити тютюн, пити ром і вино, носити речі з чужого плеча, їсти приготовану іншими їжу, грати в азартні ігри, торкатися мертвих, проповідувати негідним. Плюси: досить спокійна культура і нешкідлива для суспільства. Як кажуть «чим би дитя не тішилося.»  Мінуси: по суті, їх заняття - це неробство, така людина навряд чи стане кимось великим у соціальному житті.


Слайд #15
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #15

Фріки
Люди, які люблять яскраво одягатися і поводитися, привертати до себе увагу. Тут і яскраві кольори одягу, і тату і різний пірсинг. По суті, ці люди не лише яскраво виглядають, вони і яскраво мислять. Зазвичай такі люди - це співаки, письменники, композитори. Взагалі, знову люди творчої натури.
Фрік-культура – це культура сміливих і абсолютно вільних людей.


Слайд #16
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #16

Металісти, рокери
Їх зовнішній вигляд зухвало агресивний: чорний одяг з великою кількістю металу, зображенням черепів, крові, написом "сатана" англійською мовою. Хоча одяг чистий, охайний. Класичні металісти носять вузькі чорні джинси, заправлені у високі черевики або «козаки», шкіряні куртки з косою блискавкою - "косухи", "косовороти", сережки в лівому вусі, персні із зображенням черепів або інших чорних магічних символів (пентаграма, скелет і т. д.) Але їх зовнішня агресивність і похмурість найчастіше є засобом епатажу оточуючих людей. Ті, яким за 25 років, займаються серйозною роботою, як правило, миролюбні, хоча інколи можуть побешкетувати разом з тими, хто молодший.


Слайд #17
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #17

Емо
  За традиційну зачіску емо вважається косий, рваний чубок до кінчика носа, що закриває одне око, а ззаду коротке волосся, що стирчить в різні боки. Перевага віддається жорсткому прямому чорному волоссю. У дівчат можливі дитячі, смішні зачіски — два маленькі хвостики, яскраві заколочки — сердечка з боків, бантики. Часто емо-кіди проколюють вуха або роблять тунелі. Окрім того, на обличчі емо-кіда може бути пірсинг (наприклад в губах і лівій ніздрі, бровах, переніссі). Їх легко можна впізнати по кольорах в одязі: рожевий і чорний. 


Слайд #18
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #18

РЕПЕРИ
Всім відомі і знайомі люди. Вони носять широкий і вільний одяг, більшість захоплюється баскетболом, бітбоксом і, звичайно, написанням репу. Плюси: людина-репер не лише займається спортом (що вже є плюсом), вона проявляє себе творчо. А прояв таланту завжди спричинює зростанню особистості. Мінуси: все ніби добре, але є така підтечія як «Ганста». Ось саме тут «в моді» агресивний стиль поведінки. Такі люди можуть володіти вогнепальною зброєю, позаяк вважають, що світ жорстокий, і лише вони самі можуть себе захистити. Вони вважають себе за королів і не визнають нікого і нічого вище за себе.


Слайд #19
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 4) - Слайд #19

Кожна молодіжна субкультура має свою центральну ідею або систему ідей, яка визначає її характер і є тотожною меті її існування. У субкультурах трансформуються традиційні погляди й формується “свій”образ світу і способи буття в ньому. Молодіжна субкультура становить форму соціальної адаптації молоді.