Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20)Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #1

Молодіжні субкультури


Слайд #2
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #2

Культура — сукупність способів і методів матеріальної та духовної людської діяльності, об'єктивно втілених у матеріальних і духовних носіях, які передаються наступним поколінням.


Слайд #3
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #3

Функції культури:
інформативна;
пізнавальна;
регулятивна;
семіотична;
ціннісна.


Слайд #4
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #4

Молодіжна субкультура – будь-яке об'єднання молоді, що має власні елементи культури, а саме: мову (сленг), символіку (зовнішня атрибутика), традиції, тексти, норми і цінності.


Слайд #5
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #5

Молодіжна субкультура – будь-яке об'єднання молоді, що має власні елементи культури, а саме: мову (сленг), символіку (зовнішня атрибутика), традиції, тексти, норми і цінності.


Слайд #6
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #6

5 головних характеристик молодіжних субкультур:
Специфічний стиль життя і поведінки;
Наявність власних норм, цінностей, картини світу, які відповідають вимогам певних соціальних категорій молоді;
Протиставлення себе решті суспільства;
Зовнішня атрибутика, яка має символічне значення;
Ініціативний центр, який генерує тексти.


Слайд #7
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #7

Типологія виглядає так:
l романтико-ескапітські субкультури (хіпі, толкієністи, байкери .)
lI гедоністично-розважальні (мажори, рейвери, репери .)
lII кримінальні (гопники, скінхеди .)
lV анархо-нігілістичні (панки та інші).


Слайд #8
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #8

Хіпі:
Хіпі (Гіпі, англ. hippy, hippie), американський молодіжний рух, який перетворився на субкультуру та став одним із символів своєї епохи. Деколи їх називали «діти квітів».


Слайд #9
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #9

Сьогодні чітко виділяються два прошарки цього руху: так звана "стара система" ("олдові хіпі" від англійського old, тобто старий, "справжні хіпі", "мамонти") та "нова система". "Стара система" складається з людей старшого віку (навіть до 50-ти років), для яких "хіпізм" - це все їхнє життя. Найчастіше ці люди не мають ані постійної роботи, ані постійної сім'ї. Більшість із них деградували і стали наркоманами, бомжами чи психічно хворими особами. "Нова система" об'єднує в собі молодь віком від 14-ти до 20-ти років, які примудряються поєднувати свій "хіпізм" із навчанням у престижних закладах і не завжди дотримуються найважливішої заповіді, яку визначили ідеологи руху - незалежність від соціуму. Натомість молодь робить основний акцент на атрибутиці, перебираючи на себе сленг, манеру одягатися, прикраси та ін.


Слайд #10
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #10

Панки:
Термін "панк" прийшов в українську мову з англійської. Оригінально він пишеться "punk" і має дуже багато значень. Найдавніша згадка про нього належить ще до часів Вільяма Шекспіра, коли воно означало найдешевшу категорію вуличних повій. В сучасній англійській "punk" означає "гниле дерево", "гниль", "непотріб. Наприкінці 60-х років, коли власне і зародився цей молодіжний рух, журналісти так назвали молодь, яка стояла біля його витоків.


Слайд #11
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #11

Типи панків:
люди належать до цього руху тому, що вони слухають відповідну музику (панк-рок музику);
люди, які окрім того що слухають цю музику, ще і в житті сповідують панківські принципи.


Слайд #12
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #12

Скінхеди:
Скінхеди — (від англ. skin head - лиса голова) — сучасна субкультура. Рух скінхедів зародився в Англії. Ці хлопці голили голови і носили тяжкі боти, які тепер стали атрибутом кожного скіна.
Згодом скіни почали об'єднуватися в місцеві банди, так звані мобі. Рух скінхедів швидко ширився. Спочатку в Європі, згодом в США, Австралії, інших країнах. В країни колишнього СРСР цей рух потрапив разом з панк рухом.


Слайд #13
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #13

Гопники:
Го́пник (гоп,гопота) — представник радянської та пост-радянської субкультури, утвореної в результаті проникнення кримінальної естетики в робітниче середовище; людина, що вимагає гроші або інші цінні речі від інших людей, шахрай, грабіжник, хуліган. Зазвичай походить з малозабезпечених сімей.


Слайд #14
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #14

Гопники:
Го́пник (гоп,гопота) — представник радянської та пост-радянської субкультури, утвореної в результаті проникнення кримінальної естетики в робітниче середовище; людина, що вимагає гроші або інші цінні речі від інших людей, шахрай, грабіжник, хуліган. Зазвичай походить з малозабезпечених сімей.


Слайд #15
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #15

Готи:
Го́ти — представники готичної субкультури, натхненних естетикою готичного роману, естетикою смерті, готичної музики й відносять себе до готики-сцени. Представники руху з'явилися в 1979 році на хвилі пост-панка. Панківський епатаж готи направили в русло пристрасті до вампірскої естетики, до темного погляду на світ.


Слайд #16
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #16

Характерний зовнішній вигляд готів:
Чорний (темний) одяг. Чорне довге волосся. Високі шнуровані черевики.
Чорний корсет, облягаючі чорні нарукавники і чорна максі (для дівчат), одяг під старовину, кльошовані рукави, шкіряний одяг.
Шипований нашийник.
Срібні прикраси окультної тематики.


Слайд #17
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #17

Емо:
Емо (скорочення від «емоційний») — стиль музики, що виник в середині 80-х років із Хардкор-панку. Під час існування дуже змінився і урізноманітнився, розділившись, в свою чергу, на піджанри. Характерними ознаками емо-стилю є надривний вокал від крику до плачу і стогону.


Слайд #18
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #18

Головна риса емо — це вираження та нестримання своїх емоцій, найважливіше — бути собою і не заганяти себе у якісь певні рамки. У емо свої погляди на життя, яке складається з двох основних кольорів: чорного (символізує несправедливість, жорстокість світу) та яскравих кольорів (щасливі емоції, кохання, приємне переживання). Часто це відображається у зовнішньому вигляді послідовників цієї субкультури.


Слайд #19
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #19

Фурі:
Субкультура фу́́рі (англ. furry) поєднує людей, які захоплюються антропоморфними тваринами в образотворчому мистецтві, анімації, художній літературі та дизайні. Відмінною рисою є прагнення до втілення образу антропоморфної тварини у творчості, або у собі через ідентифікацію з нею.


Слайд #20
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 20) - Слайд #20

Молодіжні субкультури — особлива частина суспільної культури. Молодіжних неформальних рухів багато. Неформальний спосіб життя притаманний людям підліткового віку. А належність до тієї чи іншої субкультури – це своєрідний спосіб продемонструвати дорослим свої власні погляди на життя. Багато людей упереджено ставляться до представників субкультур. Але, кожен має право бути індивідуальним.
ВИСНОВОК:


Завантажити презентацію