Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17)



Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #1

Проект на тему:Молодіжні субкультури
Виконала:
Учениця 11-А класу
СЗШ № 60
Мелимук Ірина


Слайд #2
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #2

Поняття субкультури
Субкультура – соціальне угрупування, яке об'єднане тим, що кожен з його представників себе до нього зараховує. Члени такого угрупування можуть формувати групи безпосереднього спілкування (компанії, клуби, тусовки), але їхній зв'язок одне з одним може відбуватися і віртуально, завдяки захопленню одним героєм.
Кожен представник чи носій субкультури приймає норми, цінності, картину світу, стиль життя та інше – за зразок свого існування. Але паралельно з цим існують і зовнішні атрибути, які свідчать про приналежність до певного угрупування, як наприклад: жаргон (сленґ), зачіска, одяг, зовнішній вигляд та ін.


Слайд #3
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #3

5 головних характеристик молодіжних субкультур:
специфічний стиль життя і поведінки;
наявність власних норм, цінносте, картини світу, які відповідають вимогам певних соціальних категорій молоді;
протиставлення себе решті суспільства;
зовнішня атрибутика, яка має символічне значення;
ініціативний центр, який генерує тексти.


Слайд #4
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #4

Хіпі
перейняли низку аспектів буддизму, індуїзму й індіанських вірувань америки, заперечували грабіжницький і споживацький капіталізм, закликаючи жити в єдності з природою, без насильства, виступали проти війни у Вєтнамі, пропагували вільне кохання та життя в “комунах” – аграрних поселеннях, мешканці яких вирощували екологічно чисті продукти. Ключовим гаслом було Love, Peace, Freedom («мир, любов, свобода»). Субкультура хіпі мала великий вплив на культуру західної цивілізації (символом їхньої музики та способу життя стала британська група «Бітлз»), розвиток суспільства, та навіть політики.


Слайд #5
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #5

Панки Є два типи панків: 1) люди належать до цього руху тому, що вони слухають відповідну музику (панк-рок музику); 2) люди, які окрім того що слухають цю музику, ще і в житті сповідують панківські принципи.
Основною ідеологією панків є прагнення до особистої свободи і незалежності. Більшість панків сповідує принципи “покладайся на самого себе” і “не продавайся”. За політичними поглядами багатьох панків можна охарактеризувати як “лівих”.


Слайд #6
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #6

Панків можна відразу впізнати по ірокезові на голові. Часто носять чорні шкіряні куртки, люблять пірсинги. В їх стилі завжди присутня неохайність і недбалість. Грубий жаргон, близький до жаргону «зони». Поведінка непристойна. Багато хто з них вживає наркотики, спиртні напої, токсичні речовини. Плюси: може вони і є, але збоку їх не видно. Мінуси: там, де з'являються панки, - бійки, грабунки, насильство з метою наруги над особистістю.Провідною інтонацією виступів панків став різкий протест проти будь-яких моральних правил.


Слайд #7
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #7

Го́пник (гоп, гопота) — представник радянської та пост-радянської субкультури, утвореної в результаті проникнення кримінальної естетики в робітниче середовище; людина, що вимагає гроші або інші цінні речі від інших людей, шахрай, грабіжник, хуліган. Зазвичай походить з малозабезпечених сімей.
Характерні особливості гопів:
ходять зграйками по декілька осіб;
носять «кепку» та спортивні штани;
улюблене прохання: «дай рубас», «єсть пара двацать пять коп», «займи гривень десять, завтра віддам, мамой клянусь»;
усі один одного називають «васями»;
лузають насіння («сьомки»).


Слайд #8
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #8

Готи Го́ти — представники готичної субкультури, натхненних естетикою готичного роману, естетикою смерті, готичної музики й відносять себе до готики-сцени. Представники руху з'явилися в 1979 році на хвилі пост-панка. Панківський епатаж готи направили в русло пристрасті до вампірської естетики, до темного погляду на світ.


Слайд #9
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #9

Характерний зовнішній вигляд готів
Чорний (темний) одяг. Чорне довге волосся. Високі шнуровані черевики.
Чорний корсет, облягаючі чорні нарукавники і чорна максі (для дівчат), одяг під старовину, кльошовані рукави, шкіряний одяг.
Шипований нашийник.
Срібні прикраси окультної тематики.


Слайд #10
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #10

Фріки Люди, які люблять яскраво одягатися і поводитися, привертати до себе увагу. Тут і яскраві кольори одягу, і тату і різний пірсинг. По суті, ці люди не лише яскраво виглядають, вони і яскраво мислять. Зазвичай такі люди - це співаки, письменники, композитори. Взагалі, знову люди творчої натури. Фрік-культура – це культура сміливих і абсолютно вільних людей.


Слайд #11
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #11

Їх зовнішній вигляд зухвало агресивний: чорний одяг з великою кількістю металу, зображенням черепів, крові, написом "сатана" англійською мовою. Хоча одяг чистий, охайний. Класичні металісти носять вузькі чорні джинси, заправлені у високі черевики, шкіряні куртки з косою блискавкою - "косухи", "косовороти", сережки в лівому вусі, персні із зображенням черепів або інших чорних магічних символів (пентаграма, скелет і т. д.) Але їх зовнішня агресивність і похмурість найчастіше є засобом епатажу оточуючих людей. Ті, яким за 25 років, займаються серйозною роботою, як правило, миролюбні, хоча інколи можуть побешкетувати разом з тими, хто молодший.
Металісти, рокери


Слайд #12
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #12

Емо
  За традиційну зачіску емо вважається косий, рваний чубок до кінчика носа, що закриває одне око, а ззаду коротке волосся, що стирчить в різні боки. Перевага віддається жорсткому прямому чорному волоссю. У дівчат можливі дитячі, смішні зачіски — два маленькі хвостики, яскраві заколочки — сердечка з боків, бантики. Часто емо-кіди проколюють вуха або роблять тунелі. Окрім того, на обличчі емо-кіда може бути пірсинг (наприклад в губах і лівій ніздрі, бровах, переніссі). Їх легко можна впізнати по кольорах в одязі: рожевий і чорний. 


Слайд #13
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #13

Для емо характерні:
заснований на естетиці погляд на світ;
акцент на внутрішніх переживаннях (інтровертованість);
романтизм, акцент на піднесеній любові;
сповідування здорового способу життя; відмова від цигарок, алкоголю, наркотиків, безладних сексуальних контактів, часто-вегетаріанство.


Слайд #14
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #14

Плюси: якщо не рахувати їх емоційність, то цілком мирний і тихий народ . Не налаштовані вороже і не хочуть поневолити світ. Ця субкультура цінує сміливість, багатство внутрішнього світу, глибокий розум і аналіз того, що відбувається навкруги. Мінуси: прагнення до переживання яскравих і чистих емоцій і їх вираженню — головне правило для емо. Їх відрізняє: бажання самовираження, протистояння несправедливості, особливе, чутливе світосприйняття. Отже все це може привести до нервового зриву і до проблем у подальшому житті.


Слайд #15
Презентація на тему «Молодіжні субкультури» (варіант 17) - Слайд #15

Що таке супкультура?
Що характерне для панків?
Готи – це ….
Для емо характерно…
Запитання:


Завантажити презентацію