Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів




Слайд #1
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #1

Малювальна школа Мурашка


Слайд #2
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #2

Загальні відомості
Малювальна школа Мурашка — навчальний художній заклад в Києві, заснований 1875 року українським художником-педагогом Миколою Мурашком. Утримувалася коштом І.Терещенка.


Слайд #3
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #3

Загальні відомості
Малювальна школа Мурашка — навчальний художній заклад в Києві, заснований 1875 року українським художником-педагогом Миколою Мурашком. Утримувалася коштом І.Терещенка.


Слайд #4
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #4

Микола Іванович Мурашко
(1844–1909) народився у Глухові. Український художник і педагог. Навчався у художника-реставратора, викладав малювання в 1-й гімназії , реальному училищі, Колегії Павла Галагана. У 1875 році організував і очолив Рисувальну школу. З 1901 жив у селищі Бучі поблизу Києва, де і помер.  Похований на Лук'янівському цвинтарі .


Слайд #5
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #5

Історія
1875 року київський живописець Микола Мурашко відкрив у себе вдома Малювальну школу. Кошти на відкриття школи спочатку збирала громада. Далі невеликою сумою допомогла міська дума, але найбільше посприяв меценат Іван Терещенко. Завдяки внесеній ним сумі навчальний заклад зміг перебратися до зручного приміщення і довести число учнів до 250.


Слайд #6
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #6

Історія
Спочатку це була приватна художня школа, а з 1876 р. стала міською. Цей навчальний заклад відіграв значну роль в становленні українських національних кадрів художників. В ньому отримали художню освіту багато, в майбутньому відомих, художників:


Слайд #7
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #7

Пимоненко Микола
(1862 – 1912) народився у Києві  в родині майстра іконопису.  Учень відомих українських художників. Видатний український художник-жанрист. Зробив значний внесок у створення національної школи реалістичного мистецтва.


Слайд #8
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #8

Дядченко Григорій
(1869 – 1921)народився в селі  Шевченкове Звенигородського району Черкаської області.
В 1884—1889 роках вчився в Київській рисувальній школі Миколи Мурашка. Малював пейзажі та портрети.


Слайд #9
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #9

Світлицький Григорій
(1872–1948)народився у Києві. Учень І. Рєпіна і М. Кузнецова. Працював переважно в техніці графіки: ілюстрував книжки, виконував портрети,плакати згодом перейшов до актуальної тематики.


Слайд #10
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #10

Замирайло Віктор
(1868–1939) народився в Черкасах. Допомагав М. О. Врубелю при реставрації фресок Кирилівської церкви, також був помічником В. М. Васнєцова у виконанні розписівВолодимирського собору. Оформлював та ілюстрував книги.


Слайд #11
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #11

Історія
Також навчались С. П. Костенко,  І. С. Їжакевич, , М. І. Жук,  А. А. Курінний, Ф. С. Красицький; також навчались В. О. Сєров, К. С. Малевич. Школу відвідували та надавали їй матеріальну допомогу відомі художники Російської імперії : І. Ю. Рєпін, М. М. Ге, М. О. Врубель,  Я. Станіславський. Також у школі проводились художні виставки українських та російських художників.


Слайд #12
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #12

Історія
Спочатку школа розташовувалась в домі Тарнавського по вулиці Трьохсвятительській, в 1876–1880 рр. в одному з приміщень міської Думи, в 1880–82 рр. в будинку на Афанасіївській вулиці (зараз І. Франка вулиця), в 1882–91 на Великій Володимирській вулиці (нині Володимирська вулиця) в будинку № 46, а з 1891–№ 47 (обидві будівлі не збереглись).


Слайд #13
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #13

Історія
Київська художня школа проіснувала до 1901 року, коли на її основі було організоване Київське художнє училище. Про діяльність художньої школи розповів сам Микола Мурашко в своїй книзі спогадів «Записки старого вчителя».


Слайд #14
Презентація на тему «Малювальна школа Мурашка» - Слайд #14

Дякуємо за увагу!