Презентація на тему «М.Павич»


Рейтинг презентації 4.5 на основі 2 голосівСлайд #1
Презентація на тему «М.Павич» - Слайд #1

Презентація на тему: М.Павич
Підготував
Боднар Андрій, учень 11 класу Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 2011-2012 н.р.


Слайд #2
Презентація на тему «М.Павич» - Слайд #2

Народження і дитинство
Мілорад Павич народився 15 жовтня 1929 року в Белграді. Його батько був скульптором і походив з інтелігентної сім'ї, мати викладала філософію і tбула знавцем сербського фольклору. Писати Павич почав з раннього віку і завжди вважав літературу своїм родовим покликанням — серед tйого родичів і предків по лінії батька були письменники, і Павич у своїх інтерв'ю віддавав їм tналежне.


Слайд #3
Презентація на тему «М.Павич» - Слайд #3

Дитинство
Дитинство Павича прийшлося на німецьку окупацію. Переживши два бомбардування Белграда, при яких загинули 25 тисяч чоловік, письменник одного разу мало не загинув від рук німецьких солдат: його зупинив патруль, але крім учнівського квитка ніяких документів у 15-річного Павича не було. Лише завдяки зусиллям батька, який трохи знав німецьку і зумів порозумітися з солдатами, Павича не розстріляли.


Слайд #4
Презентація на тему «М.Павич» - Слайд #4

Молодість Мілорада
Згодом, у 1999-му, письменнику довелося пережити третього в його житті бомбардування — ці враження знайшли відображення в його романі «Зоряна мантія».
У 1953 році Павич закінчив філософський факультет Белградського університету, а потім отримав докторський ступінь у Загребському університеті. Незважаючи на те, що Павич не залишав письменництва, за родом діяльності він залишався вченим, літературознавцем, журналістом, перекладачем і викладачем — ким завгодно, але не письменником. Так було до 1973 року, коли в Югославії була опублікована його перша книга — збірка оповідань «Залізна завіса». Втім, навіть після цього Павич, як він скаже пізніше, був «найбільш нечитабельним письменником своєї країни».


Слайд #5
Презентація на тему «М.Павич» - Слайд #5

Письменник, світ і література
У світову літературу Павич увійшов завдяки роману «Хозарський словник», що вийшов в 1984 році. Цей роман, перший для письменника, став європейським відображенням магічного реалізму, гіпертекстової фантазією на тему Борхеса. Влаштований так, щоб кожен мав читати його по-своєму, роман без початку і кінця вийшов ідеальним втіленням того, що передбачив Борхес у своєму «Саді, де розбігаються стежки». Критики, не чекали появи настільки сильного автора в тому місці, де, здавалося, не існувало літературної традиції, захоплено прийняли роман, назвавши його першим зразком нелінійної прози, а самого Павича — першим письменником XXI століття.


Слайд #6
Презентація на тему «М.Павич» - Слайд #6

Експериментальна творчість
Книги, опубліковані після «Хозарського словника», не мали такого успіху, але й письменником одного роману Павич не став. Постмодерні експерименти успішно продовжилися в романі-клепсидри («Повість про Геро і Леандро»), романі-кросворді («Пейзаж, намальований чаєм») та романі-ворожінні на картах Таро («Остання любов у Константинополі»). Зрештою Павич завернув свій творчий досвід в ультимативну літературну форму — «Унікальний роман», детектив з сотнею кінцівок, що пропонує читачеві максимальну участь у вигляді порожніх сторінок, на яких кожен може дописати свій фінал.


Слайд #7
Презентація на тему «М.Павич» - Слайд #7

Письменник із світовим іменем
Сербський класик, за його tttвласним визнанням боявся tttнабриднути читачеві, зумів tttпідкорити читача, зробивши tttйого співавтором своїх творів. tttЕксперименти з інтерактивністю, tttперсонажі і місця, що час від часу ttміняють агрегатний стан, де tttрозходяться сюжетні лінії — у своїх ttтворах Павич змішував сон з tttдійсністю, не намагався робити між ttними відмінностей і в цьому tttзалишився неперевершений.
Був одружений з Ясміною Михайлович, письменницею й літературним критиком.
Помер у віці 80 років від інфаркту міокарда.


Слайд #8
Презентація на тему «М.Павич» - Слайд #8

Милорад Павич
У ташмайданському парку, Белград