Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях»


Рейтинг презентації 4.5 на основі 2 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #1

Людина в різнихжиттєвих ситуаціях
Презентацію підготували
учениці 10-Ф класу
Рискаль Анна та Семененко Анна


Слайд #2
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #2

Прийми те, що можеш стерпіти. Радій тому, що можеш врятувати, і не оплакуй свої втрати занадто довго.Роберт Джордан


Слайд #3
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #3

Так влучно Роберт Джордан висловився про життєві труднощі, які виникають в житті кожної людини. Хочемо ми цього чи ні, але навіть в найспокійніші часи людина не може пройти свій життєвий шлях без зустрічі з ними.


Слайд #4
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #4

Для одного це зміна місця проживання, виду діяльності, для іншого - хвороба близької людини або своя власна, розлучення, смерть близьких людей. Так було завжди. Важка життєва ситуація може виникнути в житті дітей, підлітків, цілих сімей.


Слайд #5
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #5

Одні миряться і пристосовуючись «пливуть за течією». Інші шукають вихід з важкої життєвої ситуації за допомогою дій спрямованих на подолання проблем та неприємностей.


Слайд #6
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #6

Хтось замикається в собі і замість того, щоб спробувати якось подолати труднощі воліє їх не помічати.
А багато хто, проклинаючи долю лише скаржаться на складне життя,фактично не вирішуючи ніяких проблем.


Слайд #7
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #7

Саме тому письменники у своїх творах задаються питаннями: «Який шлях обрати?Як знайти правильний вихід із ситуації?».
Адже, завдання письменника в тому, щоб писати правдиво і, зрозумівши, в чому правда, виразити її так, щоб вона ввійшла у свідомість читача частиною його власного досвіду.


Слайд #8
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #8

Так, Лев Толстой в своєму романі «Анна Кареніна», висвітлюючи проблеми тогочасного суспільства, намагається допомогти читачеві знайти відповіді на питання, що його турбують: кохання,взаємини між людьми, місце людини в суспільстві.


Слайд #9
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #9

«Анна Кареніна» починається фразою, яка є психологічним ключем твору:«Всі щасливі родини схожі одна на одну, кожна нещаслива сім'я нещаслива по-своєму».Цей роман-дослідження руйнування сімей і людських взаємин.


Слайд #10
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #10

Анна Кареніна вибрала свій шлях. Вона, наперекір усім правилам, вирішила піддатися зову серця і пішла від свого чоловіка. Але її історія закінчується трагічно. Жінка, змучена суспільством та собою, кидається під поїзд і вбачає в цьому єдиний вихід.


Слайд #11
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #11

Та чи могла її доля скластися по-іншому? Ніхто не може сказати напевне, але в літературі є схожі сюжети із зовсім різними розв'язками.


Слайд #12
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #12

Героїня однієї з найвідоміших повістей Чехова «Дама з собачкою» також не могла бути з коханою людиною через закони суспільства. Та, напротивагу роману Толстого, герої цієї повісті не відкривали своє кохання на загальний осуд.


Слайд #13
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #13

Фінал цієї історії автор не дописує, але читачу вже зрозуміло, що ця історія не матиме щасливого кінця. Анна та Гуров не зможуть розповісти про своє кохання і як би вони не хотіли бути разом, жорстокі закони соціуму не дозволять їм бути щасливими.


Слайд #14
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #14

Ще один яскравий приклад схожої ситуації відображається в повісті Чехова «Про любов». Героїня повісті, яку також звали Анною, була одружена з нецікавим чоловіком, який був старший за неї. Вона покохала Альохіна − хорошого друга сім'ї.


Слайд #15
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #15

Але кожен з них мав сім'ї, тому разом вони бути не могли. Навіть, коли Альохін зізнався у коханні, він зрозумів, що коли любиш «то в своїх міркуваннях про це кохання потрібно виходити від вищого, від більш важливого, ніж щастя чи нещастя, гріх або чеснота в їх ходячою сенсі, або не потрібно міркувати зовсім ».


Слайд #16
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #16

Спільні імена, відносно спільний час, схожі долі та життєві ситуації, але зовсім різні наслідки. На людей впливає не тільки соціум, але й вони самі. Так, декому вистачить духу зізнатись в коханні і кинути виклик суспільству, а дехто не має сил зізнатись у цьому навіть собі.


Слайд #17
Презентація на тему «Людина в різних життєвих ситуаціях» - Слайд #17

Усі люди різні і рішення, які вони приймають теж різні. Єдиного вірного шляху немає. Але,якби він був,чи було б життя таким, яким ми знаємо його з усіма своїми перевагами та недоліками?