Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11)


Рейтинг презентації 3.88 на основі 92 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #1

Леонардо да Вінчі


Слайд #2
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #2

Леонардо да Вінчі народився 15 квітня 1452 в невеликому місті, під назвою Вінчі, який розташовується недалеко від Флоренції. Леонардо да Вінчі був майстерним італійським живописцем, талановитим скульптором і архітектором, розумним інженером і техніком, обдарованим вченим і ботаніком, перспективним анатомом і математиком, геніальним філософом і музикантом. Він був одним з найбільш розумних і талановитих людей епохи Відродження. Його батько - П'єро да Вінчі, був знатним і багатим нотаріусом, що продовжували справу чотирьох поколінь його предків.


Слайд #3
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #3

Ще в досить юному віці він вчитися читати і писати , займається вивченням латині і математики . Вже в дитинстві він дивує оточуючих своїм почерком. Винахідник писав лівою рукою і дуже дрібними літерами , та ще й справа наліво. Але і цього мало - він всі букви перевертав в дзеркальному зображенні. Він говорив загадками , сипав метафоричними пророцтвами , обожнював складати ребуси . Леонардо не підписував своїх творів , але на них є розпізнавальні знаки. Наприклад, якщо вдивлятися в картини , можна виявити символічного птаха, що злітає. І таких знаків , було чимало ...


Слайд #4
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #4

Вітрувіанська людина (1490-1492) Академічна галерея, Венеція, Італія
Вітрувіанська людина - малюнок , зроблений Леонардо да Вінчі приблизно в 1490-92 роках , як ілюстрація для книги , присвяченої працям Вітрувія . Малюнок супроводжується пояснювальними написами , в одному з його журналів .. На ньому зображена фігура оголеного чоловіка у двох накладених одна на іншу позиціях : з розведеними в сторони руками , що описують коло і квадрат.


Слайд #5
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #5

Винаходи
Леонардо дійсно був " винахідником " , тобто інженером , і, мабуть , були праві ті , хто називав його найбільшим інженером з усіх, кого знала історія. Але глибина його мислення штовхала його до переходу від чистої техніки до узагальнень , від безпосередніх застосувань , характерних для техніки всіх часів , до застосувань віддаленим, характерним для науки. Історики техніки налічують сотні винаходів Леонардо , розсіяних по його зошитам у вигляді креслень , іноді з короткими виразними ремарками , але часто без єдиного слова пояснення , як якщо б стрімкий політ фантазії винахідника не дозволяв йому зупинятися на словесних роз'ясненнях . Часто креслення повторюються , вже описані пристосування модифікуються і удосконалюються , причому часом це відбувається через багато років , що свідчить про серйозне ставлення конструктора , а не про мінливих примхах художника .


Слайд #6
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #6

Повітряний гвинт (вертоліт)


Слайд #7
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #7

Танк


Слайд #8
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #8

Водолазний костюм


Слайд #9
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #9

Живопис
Як живописець , Леонардо да Вінчі створив приголомшливий ефект димки між картиною і глядачем. Його художня спадщина не численна. У всьому світі на слуху назви таких картин , як « Дама з горностаєм » , « Джоконда» , «Мадонна Літта» , «Благовіщення» , « Таємна Вечеря » , «Портрет Джіневри де Бенч ». Роботи да Вінчі донині - еталон майстерності. Багато з ім'ям Леонардо да Вінчі асоціюють справжнє мистецтво , обдарованість . Окультисти вважають його « присвяченим » , людиною від Бога , який по своїй волі спустився на землю щоб допомогти людям , ставши двигуном прогресу . Для його часів такі знання (анатомія , механізми) були не просто фантастикою , нововведенням , а скоріше нонсенсом .


Слайд #10
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #10

Таємна вечеря1494-1498 рр.


Слайд #11
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #11

«Таємна вечеря» - фреска створена да Вінчі для домініканського монастиря Санта -Марія делле Граціє, Мілан . На фресці зображена біблійна сцена останнього вечора , проведеного Ісусом з Назарету в оточенні дванадцяти своїх учнів. У цій фресці да Вінчі постарався втілити всі свої знання про закони перспективи . Зал , в якому сидять Ісус і апостоли , написаний з винятковою точністю в плані пропорцій і віддаленості об'єктів. Задній план кімнати , тим не менш, видно настільки ясно , що представляє собою практично другу картину , а не просто фон . Природно , центром всього твору є сам Христос , саме щодо його фігури спланована і вся інша композиція фрески. Всі твір укладено в суворі прямолінійні рамки , які обмежуються стінами та стелею кімнати , столом , за яким сидять учасники таємної вечері . Якщо для наочності провести лінії по тим точкам , які мають пряме відношення до перспективи фрески , вийде майже ідеальна геометрична сітка , « нитки » якої збудовані під прямим кутом один до одного. Подібної обмеженої точності не зустрічається більше ні в одній роботі Леонардо.


Слайд #12
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #12

Дама з горностаєм
У середині 1480- х років Леонардо написав картину Дама з горностаєм ( Краківський музей ). Контури фігури жінки зі звіром окреслені вигинами ліній , які повторюються у всій композиції , і це , в поєднанні з приглушеними фарбами і ніжним відтінком шкіри , створює враження ідеальної грації та краси. Краса Дами з горностаєм разюче контрастує з гротескними начерками виродків , в яких Леонардо досліджував крайні міри аномалій будови обличчя .


Слайд #13
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #13

Мона Ліза (Джоконда)
«Мона Ліза» - портрет молодої жінки , написаний італійським художником Леонардо да Вінчі близько 1503 року. Картина є одним з найвідоміших творів живопису в світі. Відноситься до епохи Відродження. Виставлена ​​в Луврі (Париж , Франція ) .
Особистість , зображену на портреті , складно ідентифікувати. До сьогоднішнього дня з цього приводу було висловлено багато спірних і , часом , абсурдних думок :
Дружина флорентійського торговця дель Джокондо
Катерина Сфорца
Ізабелла д'Есте
Просто ідеальна жінка
Молодий юнак у жіночому вбранні


Слайд #14
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #14

Можливо, цей малюнок з колекції Хайд в Нью-Йорку зроблено рукою Леонардо да Вінчі і є попереднім ескізом портрета Мони Лізи. У цьому випадку цікаво, що спочатку він мав намір вкласти їй в руки пишну гілку.


Слайд #15
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #15

За однією з версій, вважають «Мона Ліза» - автопортрет художника


Слайд #16
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #16

За однією з версій, вважають «Мона Ліза» - автопортрет художника


Слайд #17
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #17

Цікаві факти про картину:
Да Вінчі Знадоби почти Чотири роки , щоб напісаті цей портрет . У Моні Лізи відсутні брови , є думка , що Леонардо , будучи закінченім перфекціоністом , хотів переробити невдалі брови і стер їх , але руки намалювати їх знову у художника так і не дійшли.
У 1956 чолові на ім'я Уго Унгаца кинув каменем в полотно , це призвело до невеликого пошкодження фарби поряд з лівим ліктем Моні Лізи .
Цікавий факт , Мона Ліза проживає у своїй власній кімнаті в Луврі в Парижі і захищено куленепробивним склом і спеціальним мікрокліматом , що захищає її від згубної дії зовнішнього середовища . Ця кімната була побудована спеціально для картини і коштувала музею більше семи міліонів доларів .
Недавні великі дослідження показують , що є три різні версії Мони Лізи на одному полотні , але в різних кулях. Мабуть, художник кілька разів перемальовував своє творіння .


Слайд #18
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 11) - Слайд #18

Дякуємо за увагу!