Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 8)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 8) - Слайд #1

Леонардо да Вінчі


Слайд #2
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 8) - Слайд #2

Леонардо да Вінчі народився 15 квітня 1452 року в селищі Анкіано поблизу Вінчі, укріпленої фортеці за 30 км від Флоренції. Перші роки життя Леонардо провів разом з матір'ю. Його батько незабаром одружився на багатій і знатній дівчині, але цей шлюб виявився бездітним, і П'єро забрав свого трирічного сина на виховання. Розлучений з матір'ю Леонардо все життя намагався відтворити її образ у своїх шедеврах.
Леонардо не мав прізвища в сучасному розумінні; «да Вінчі» означає просто «(родом) з містечка Вінчі». Повне його ім'я — італ. Leonardo di ser Piero da Vinci, тобто «Леонардо, син пана П'єро з Вінчі».


Слайд #3
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 8) - Слайд #3

Парашут
Да Вінчі , будучи зачарованим ідеєю літаючого людини , задумав свій парашут як засіб для дрейфу по повітрю. Як писав да Вінчі у своїх нотатках , такий пристрій дозволив б людині « впасти з будь-якої висоти без будь-яких травм і пошкоджень ». Натуралісти двадцять першого століття , які реалізували задум да Вінчі , визнали , що він працює в точності , як той передбачав .


Слайд #4
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 8) - Слайд #4

Орнітоптер
Да Вінчі надихали птиці. Він спостерігав за ними , малював їх і розмірковував над створенням власних літальних засобів . Одним з результатів цього хобі став орнітоптер , пристрій , придуманий да Вінчі , який теоретично міг підняти людину в повітря , як птицю. У той час як парашут да Вінчі дозволив би людині стрибати зі скелі і залишатися в живих , орнітоптер дозволив би йому парити в повітрі над землею.
На папері орнітоптер більше схожий на птаха (або кажана ) , ніж сучасні літаки. Його крила почнуть працювати після того , як пілот поверне рукоятку. Це винахід демонструє глибоке розуміння аеродинаміки да Вінчі. Сучасні спроби відтворити орнітоптер показали , що той справді міг літати - якби його підняли в повітря. Побудувати літальний засіб , який задіює слабкі м'язи людини , було б складніше .


Слайд #5
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 8) - Слайд #5

Кулемет да Вінчі або « 33 - стовбурний орган»
Кулемет да Вінчі або « 33 - стовбурний орган " не був кулеметом в сучасному поданні. Він не міг швидко випускати кулі з одного стовбура . Але зате міг видавати залпи через короткі проміжки , і якби був побудований , ефективно б косив наступаючу піхоту.
Механізм цього кулемета простий. Да Вінчі запропонував зібрати 11 мушкетів на прямокутної дошці , а після скласти три таких дошки в трикутник. Помістивши вал посередині , можна було б обертати всю цю штуковину так , щоб один набір з 11 знарядь стріляв , поки два інших остигають і перезаряджаються . Після цього весь механізм перевертався і давав черговий залп.
І хоча да Вінчі постійно наголошував у своїх зошитах , що ненавидить війну і проклинає машини для вбивств , йому потрібні були гроші , і він легко міг переконати багатьох покровителів , що такі машини допоможуть їм здолати своїх ворогів. Можливо , воно й на краще , що жодна з машин для вбивства , задуманих да Вінчі , не була побудована .


Слайд #6
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 8) - Слайд #6

Мона Ліза
Над розгадкою таємниці усмішки Мони Лізи дослідники б'ються вже багато років. Чи не кожен рік знаходиться вчений , що повідомляє : «Таємниця розкрита! » Деякі вважають , що різниця сприйняття виразу обличчя Джоконди залежить від особистих психічних якостей кожного. Комусь воно здається сумним , комусь задумливим , комусь лукавим , комусь навіть злісним . А деякі вважають , що Джоконда зовсім навіть і не посміхається ! Інші вчені вважають , що справа в особливостях художньої манери автора. Нібито Леонардо так по -особливому накладав фарби , що особа Мони Лізи постійно змінюється. Багато наполягають на тому , що художник зобразив на полотні себе в жіночому вигляді , тому й вийшов такий дивний ефект.


Слайд #7
Презентація на тему «Леонардо да Вінчі» (варіант 8) - Слайд #7

Таємна вечеря
Створюючи фреску «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі дуже довго шукав ідеальні моделі . Ісус повинен втілювати Добро, а Іуда , який вирішив зрадити його на цій трапезі , - Зло.
Леонардо багато разів переривав роботу , вирушаючи на пошуки натурників . Одного разу , слухаючи церковний хор , він побачив в одному юнаку досконалий образ Христа і , запросивши його в свою майстерню , зробив з нього кілька етюдів .
Минуло три роки. «Таємна вечеря» була майже завершена , однак Леонардо так і не знайшов підходящого натурника для Іуди. Кардинал , який відповідав за розпис собору , квапив художника , вимагаючи , щоб фреска була закінчена якомога швидше.
І ось після довгих пошуків художник побачив валяючусь в стічній канаві чоловіка - молодого , але передчасно одряхлілого , брудного , п'яного і обірваного . Часу на етюди вже не було , і Леонардо наказав своїм помічникам доставити його прямо в собор . З великими труднощами його притягли туди і поставили на ноги. Чоловік толком не розумів , що відбувається , і де він знаходиться , а Леонардо відтворював на полотні обличчя людини , який загруз у гріхах. Коли він закінчив роботу , жебрак , який до цього часу вже трохи прийшов до себе , підійшов до полотна і закричав:
- Я вже бачив цю картину раніше!
- Коли ? - Здивувався Леонардо.
- Три роки тому , ще до того , як я все втратив . У ту пору , коли я співав у хорі , і життя моє було сповнене мрій , якийсь художник написав з мене Христа ...