Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1)


Рейтинг презентації 3.56 на основі 9 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #1

Культура Японії
Ніколенко Анастасії


Слайд #2
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #2

Зміст
введенняІсторія культури ЯпоніїЯпонська мова і писемністьлітератураОбразотворче мистецтвотеатркінематографархітектураОдягНаціональна кухняСпортРелігіяТрадиції, звичаї, етикет


Слайд #3
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #3

Введення
Культура Японії склалася в результаті історичного процесу, що почався з переселення предків японського народу на японський архіпелаг з материка і зародження культури періоду Дзьомон . Сучасна японська культура випробувала сильний вплив країн Азії ( особливо Китаю та Кореї ) , Європи і Північної Америки.Однією з особливостей японської культури є її довгий розвиток в період повної ізоляції країни (політика сакоку ) від решти всього світу в період правління сьогунату Токугави , що тривала до середини XIX століття - початку періоду Мейдзі.На культуру і менталітет японців великий вплив зробило ізольоване територіальне положення країни , географічні і кліматичні особливості , а також особливі природні явища ( часті землетруси і тайфуни ) , що виразилося у своєрідному відношенні японців до природи як до живого створення . Уміння захоплюватися сьогочасної красою природи , як особливість національного характеру японця , полягало у багатьох видах мистецтва Японії.


Слайд #4
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #4

Исторія культури Японії
Дзьомон ( 10 тис. років до н . Е. . - 300 до н . Е. . ) - Перші зразки кераміки , прикраси та жіночі фігурки догуЯйої ( 300 до н . Е. . - 300 н . Е. . ) - Перехід до землеробства , поливне рисівництво , вироби з бронзи і заліза , дзвони дотакуЯмато :- Кофун (IV століття н . Е. . - VI століття н . Е. . ) - Поширення культури курганів , скульптури ханива , зародження стародавнього синтоїзму і пов'язаних з ним культів
- Асука ( 593-710 ) - запозичення зразків китайської культури , реформи Тайка , створення кодексів законів- Нара ( 710-794 ) - проникнення в країну конфуціанства , даосизму і буддизму , створення літературних творів « Кодзікі » , « Ніхон Секі » , « Манйосю » , « Кайфусо »


Слайд #5
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #5

Исторія культури Японії
Хейан (794-1185) - початок використання складових азбук хірагани і катакани, будівництво святині Іцукусіма , створення « Повісті про Гендзі » , виникнення стилю в живописі ямато-еКамакура (1185-1333) - формування самурайського стануМуромати (1333-1568) - виникнення театру алеСенгоку (1467-1568) - проникнення в країну християнстваАдзуті - Момояма (1568-1600)Едо (1600-1868) - встановлення диктатури Токугава , політика сакоку , придушення християнства і падіння сьогунату , зародження театру кабукі і стилю Укійо-еМейдзі (1868-1912) - кінець періоду самоізоляції , початок капіталістичного шляху розвитку , зародження японського кінематографаТайсе (1912-1926)Сева (1926-1989)


Слайд #6
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #6

Японська мові та письменість
Японська мова завжди був важливою складовою японської культури. Переважна частина населення країни розмовляє японською мовою. Японський є агглютінатівним мовою і характеризується складною системою написання, що складається з трьох різних типів знаків - китайські символи кандзі, складові абетки хірагана і катакана.


Слайд #7
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #7

Найдавніша відома форма японської мови носить назву старояпонского мову, вона склалася шляхом запозичення китайської писемності та системи ієрогліфів і використовувалася аж до початку періоду Хейан. У процесі подальшого розвитку японської мови, званого потім класичним японським мовою або пізнім старояпонского, були додані нові способи письма - дві складові абетки хірагана і катакана, що призвело до суттєвого розвитку японського літературної мови та бурхливому розквіту японської літератури.
Японська мові та письменість


Слайд #8
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #8

У сучасній японській мові досить високий відсоток займають слова , запозичені з інших мов (так звані гайрайго ) . Японські імена записуються за допомогою кандзі , складаються з прізвища та імені , прізвище вказується спочатку .Японська мова вважається одним з найскладніших для вивчення. Для транслітерації японських ієрогліфів використовуються різні системи , найбільш поширеними є ромадзі ( латинська транслітерація ) і система Поліванова ( запис японських слів кирилицею) . Деякі слова в російській мові були запозичені з японської мови , наприклад , цунамі , суші , караоке , самурай і т. д.
Японська мові та письменість


Слайд #9
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #9

У сучасній японській мові досить високий відсоток займають слова , запозичені з інших мов (так звані гайрайго ) . Японські імена записуються за допомогою кандзі , складаються з прізвища та імені , прізвище вказується спочатку .Японська мова вважається одним з найскладніших для вивчення. Для транслітерації японських ієрогліфів використовуються різні системи , найбільш поширеними є ромадзі ( латинська транслітерація ) і система Поліванова ( запис японських слів кирилицею) . Деякі слова в російській мові були запозичені з японської мови , наприклад , цунамі , суші , караоке , самурай і т. д.
Японська мові та письменість


Слайд #10
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #10

Література
Довгий час японська література відчувала вплив Китаю , літературні твори також створювалися китайською мовою.Першими письмовими пам'ятками вважаються збори японських міфів і легенд « Кодзікі » (« Записи про діяння давнини » ) та історична хроніка « Ніхон Сьокі » (« Записані пензлем аннали Японії » або « Ніхонгі » - « Аннали Японії » ), створені під час періоду Нара (VII - VIII століттях) . Обидва твори були написані китайською мовою , але зі змінами для передачі японських імен богів та інших слів. У цей же період були створені поетичні антології « Манйосю » (яп.万 叶 集, «Збори міріад листя » , 759 ) і « Кайфусо » (яп.懐 风 藻) ( 751 ) .
Слово «японська мова» японською


Слайд #11
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #11

Література
Японська містична проза XVII-XIX столітьЗвід законів Тайхоре«Повість про Гендзі» (Мурасаки Сикибу)Сказання про ЕсицунеТрилогія культових японських романів жахів "Дзвінок", "Спіраль", "Народження".Широко відомі і за межами Японії види поетичних форм хайку (яп. 俳 句), вака (яп. 和 歌 «японська пісня») і різновид останньої танка (яп. 短歌 «коротка пісня»).


Слайд #12
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #12

Абе Кобо (1924-1993)японський письменник ( "Жінка в пісках " , "Чуже обличчя " , "Людина- ящик" ) .Рюноске Акутагава (1892-1927)японський письменник , автор новел " Расемон " , "Ніс" .Самогубство по- японськиХитається очерет вітром безумстваЯсунарі Кавабата (1899-1962)японський письменник , лауреат Нобелівської премії з літератури 1968 року.Рохан Коду (1867-1947)японський письменник.Юкіо Місіма ( Хіраока Кімітаке ) ( 1925-1970 )японський письменник.
Дзюн'їтіро Танідзакі (1886-1965)японський письменник , один з видних представників літературного угруповання " тамбіха " (" естети " ) .Сімей Фтабатея ( Хасегава Тацуноске ) ( 1864-1909 )японський письменник , зачинатель японського критичного реалізму і сучасної літературної мови .Біме Ямада (1868-1910)японський письменник , філолог .
Кафу Нагаї (1879-1959)японський письменник , член Японської академії мистецтв .Дещо Одзаки (1867-1903)японський письменник.
Японські письменники


Слайд #13
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #13

Образотворче мистецтво. Живопис
Японська живопис (яп. 絵 画 Кайга, «картина, малюнок») - один з найбільш древніх і вишуканих з японських видів мистецтв, характеризується широким розмаїттям жанрів і стилів.Для японського живопису, як і для літератури, характерно відведення провідного місця природі і зображення її як носійки божественного начала.


Слайд #14
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #14

Починаючи з X століття в японського живопису виділяють напрямок ямато-е, картини являють собою горизонтальні сувої, якими ілюстрували літературні твори. У XIV столітті розвивається стиль сумі-е (монохромна акварель), а в першій половині XVII століття художники починають друкувати Укійо-е - гравюри на дереві, що зображували гейш, популярних акторів театру кабукі і пейзажі. Вплив популярності гравюр Укійо-е на європейське мистецтво XVIII століття називають японизма.
Образотворче мистецтво. Живопис


Слайд #15
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #15

Образотворче мистецтво. Живопис


Слайд #16
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #16

У Японії каліграфія вважається одним з видів мистецтв і носить назву сьодо (яп. 书 道 «шлях письма»). Нарівні з малюванням каліграфія викладається в школах.Мистецтво каліграфії було завезено до Японії разом з китайською писемністю. У давнину в Японії ознакою культурної людини вважалося володіння мистецтвом каліграфії. Існує кілька різних стилів написання ієрогліфів. Вдосконаленням стилів написання ієрогліфів займалися буддійські ченці.
Образотворче мистецтво. Каліграфія


Слайд #17
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #17

Образотворче мистецтво. Скульптура
Найдавнішим з видів мистецтв Японії є скульптура. Починаючи з епохи Дзьомон виготовлялися різноманітні керамічні вироби (посуд), також відомі глиняні фігурки-ідоли догу.В епоху Кофун на могилах встановлювалися ханива - скульптури з обпаленої глини, спочатку простих циліндричних форм, а потім складніші - у вигляді людей, тварин чи птахів.


Слайд #18
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #18

Образотворче мистецтво. Скульптура
Історія скульптури в Японії пов'язана з появою в країні буддизму. Традиційна японська скульптура - це найчастіше статуї буддистських релігійних понять ( татхагата , бодхисаттва та ін ) Одна з найдавніших скульптур в Японії - дерев'яна статуя будди Амитабхи в храмі Дзенків - джі . У період Нара буддистські статуї створювалися державними фахівцями - скульпторами .В якості основного матеріалу для скульптур (як і в японській архітектурі ) використовувалося дерево . Статуї часто покривали лаком , позолачівалі або яскраво фарбували . Також в якості матеріалу для статуй використовувалася бронза або інші метали.


Слайд #19
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #19

Образотворче мистецтво. Скульптура
Історія скульптури в Японії пов'язана з появою в країні буддизму. Традиційна японська скульптура - це найчастіше статуї буддистських релігійних понять ( татхагата , бодхисаттва та ін ) Одна з найдавніших скульптур в Японії - дерев'яна статуя будди Амитабхи в храмі Дзенків - джі . У період Нара буддистські статуї створювалися державними фахівцями - скульпторами .В якості основного матеріалу для скульптур (як і в японській архітектурі ) використовувалося дерево . Статуї часто покривали лаком , позолачівалі або яскраво фарбували . Також в якості матеріалу для статуй використовувалася бронза або інші метали.


Слайд #20
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #20

Театр
Одним з ранніх видів театру став театр але (яп. 能 але: «талант, майстерність»), склався в XIV-XV століттях, актори грали у масках і розкішних костюмах. Театр вважається «маскованих» драмою, але маски (о-моте) надягають лише Сіте і вакі. У XVII столітті склався один з найбільш відомих видів японського традиційного театру - кабукі (яп. 歌舞 伎 «пісня, танець, майстерність»), актори цього театру були виключно чоловіки, їхні обличчя були складним чином загримовані.Бунраку - театр маріонеток


Слайд #21
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #21

Театр
Одним з ранніх видів театру став театр але (яп. 能 але: «талант, майстерність»), склався в XIV-XV століттях, актори грали у масках і розкішних костюмах. Театр вважається «маскованих» драмою, але маски (о-моте) надягають лише Сіте і вакі. У XVII столітті склався один з найбільш відомих видів японського традиційного театру - кабукі (яп. 歌舞 伎 «пісня, танець, майстерність»), актори цього театру були виключно чоловіки, їхні обличчя були складним чином загримовані.Бунраку - театр маріонеток


Слайд #22
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #22

Кінематограф
Перші японські кінострічки початку XX століття мали прості сюжети , кінематограф цього періоду розвивався під впливом театру , гра акторів була театральною , жіночі ролі виконувалися акторами -чоловіками , використовувалися театральні костюми і декорації. До появи звукового кіно демонстрацію фільмів супроводжував бенсі - живий виконавець , японський варіант тапера .Спочатку кінематограф вважався низьким мистецтвом , побутувала презирливе ставлення до людей , що займався кіно. Визнання і авторитет цей вид мистецтва отримав лише наприкінці 30 -х років минулого століття.


Слайд #23
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #23

Кінематограф
У 50-ті - 60 - ті роки минулого століття припадає активний розвиток японського кінематографа. Ці роки вважаються «золотим віком» японського кінематографа. У 1950р було випущено 215 фільмів, а в 1960р - вже 547 фільмів. У цей період з'являються жанри історичного, політичного кіно , бойовики і фантастика , за кількістю випущених фільмів Японія займала одне з перших місць у світі. Відомі кінорежисери цього періоду - Акіра Куросава , Кендзі Мідзогуті , Сехей Імамура . Відомим за межами країни стає актор Тосіро Міфуне , що зіграв майже у всіх кінокартинах Куросави .Під час кризи кіноіндустрії 60 -х років популярними жанрами стають фільми про якудза і недорогі порнографічні фільми.У 1990 -х актор і режисер Такесі Кітано отримує широку популярність як в Японії так і за її межами.


Слайд #24
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #24

Акіра Куросава
Кендзі Мідзогуті
Сехей Імамура
Відомі кінорежисери


Слайд #25
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #25

Тосіро
Міфуне
Такесі Кітано
Відомі актори


Слайд #26
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #26

Архітектура
Японська архітектура має настільки ж довгу історію як будь-яка інша складова частина японської культури . Спочатку випробувавши сильний вплив китайської архітектури , японська архітектура розробила безліч відмінностей і власних підходів , притаманних лише Японії. Як приклади традиційної японської архітектури можна назвати храми , синтоїстські святилища і замки в Кіото і Нарі . В цілому , для японської архітектури характерне прагнення до простоти .Традиційні дерев'яні житлові будинки простих японців , звані минка (яп.民家) , максимально пристосовані до клімату країни. Мінка має каркасну конструкцію з несучою колоною в центрі будинку і розсувними дверима. В даний час минка збереглися тільки в сільській місцевості.


Слайд #27
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #27

VII століття був відзначений бурхливим будівництвом буддійських храмів на території Японії. Святилище Ісе дзінгу , присвячене богині Аматерасу , - основна синтоїстська святиня Японії.Своєрідністю відрізнялися японські замки , служили не тільки для захисту своїх господарів від ворогів , а й символом влади. Назви двох замків ( Адзуті і Момояма ) дали назву періоду в історії Японії - Адзуті - Момояма . У початковому стані збереглося дуже небагато замків , багато середньовічні замки були зруйновані під час воєн , згоріли при пожежах , були розібрані за вказівкою уряду як пережиток феодального минулого , в XX столітті частина замків була відновлена.
Архітектура


Слайд #28
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #28

Необхідність відбудовувати зруйновані будівлі після Другої світової війни дала стимул для розвитку японської архітектури. При цьому відбудовані заново міста сильно відрізнялися від довоєнних.Деякі сучасні архітектори, наприклад, Йосіо Танігучі і Тадао Андо, відомі тим, що широко використовують об'єднання традиційних японських і західних архітектурних впливів.
Архітектура


Слайд #29
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #29

Необхідність відбудовувати зруйновані будівлі після Другої світової війни дала стимул для розвитку японської архітектури. При цьому відбудовані заново міста сильно відрізнялися від довоєнних.Деякі сучасні архітектори, наприклад, Йосіо Танігучі і Тадао Андо, відомі тим, що широко використовують об'єднання традиційних японських і західних архітектурних впливів.
Архітектура


Слайд #30
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #30

Необхідність відбудовувати зруйновані будівлі після Другої світової війни дала стимул для розвитку японської архітектури. При цьому відбудовані заново міста сильно відрізнялися від довоєнних.Деякі сучасні архітектори, наприклад, Йосіо Танігучі і Тадао Андо, відомі тим, що широко використовують об'єднання традиційних японських і західних архітектурних впливів.
Архітектура


Слайд #31
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #31

Необхідність відбудовувати зруйновані будівлі після Другої світової війни дала стимул для розвитку японської архітектури. При цьому відбудовані заново міста сильно відрізнялися від довоєнних.Деякі сучасні архітектори, наприклад, Йосіо Танігучі і Тадао Андо, відомі тим, що широко використовують об'єднання традиційних японських і західних архітектурних впливів.
Архітектура


Слайд #32
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #32

Необхідність відбудовувати зруйновані будівлі після Другої світової війни дала стимул для розвитку японської архітектури. При цьому відбудовані заново міста сильно відрізнялися від довоєнних.Деякі сучасні архітектори, наприклад, Йосіо Танігучі і Тадао Андо, відомі тим, що широко використовують об'єднання традиційних японських і західних архітектурних впливів.
Архітектура


Слайд #33
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #33

Одяг
В Японії можна зустріти два типи одягу - традиційну - вафуку (яп. 和服 японська одяг), і більш просту, повсякденних, за європейським зразком. Кімоно (яп. 着 物) - буквально перекладається «одяг, вбрання» - загальний термін для позначення будь-якого одягу, а у вузькому - різновид вафуку.-Юката - легке бавовняне кімоно-Обі - різні види поясів-Гета - дерев'яні сандалі-Мон - фамільний герб родини


Слайд #34
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #34

Одяг
В Японії можна зустріти два типи одягу - традиційну - вафуку (яп. 和服 японська одяг), і більш просту, повсякденних, за європейським зразком. Кімоно (яп. 着 物) - буквально перекладається «одяг, вбрання» - загальний термін для позначення будь-якого одягу, а у вузькому - різновид вафуку.-Юката - легке бавовняне кімоно-Обі - різні види поясів-Гета - дерев'яні сандалі-Мон - фамільний герб родини


Слайд #35
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #35

Одяг
В Японії можна зустріти два типи одягу - традиційну - вафуку (яп. 和服 японська одяг), і більш просту, повсякденних, за європейським зразком. Кімоно (яп. 着 物) - буквально перекладається «одяг, вбрання» - загальний термін для позначення будь-якого одягу, а у вузькому - різновид вафуку.-Юката - легке бавовняне кімоно-Обі - різні види поясів-Гета - дерев'яні сандалі-Мон - фамільний герб родини


Слайд #36
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #36

Національна кухня
Японська кухня відома своїм упором на сезонність харчування , якість інгредієнтів і подачу страв. Основою японської кухні є рис. Слово гохан (яп.御 饭дослівно « варений рис » ) також може перекладається як « їжа» . Крім свого основного призначення як продукт харчування рис також служив своєрідною грошовою одиницею , в старовину рисом виплачувалися податки та платню . Японці використовують рис для приготування різноманітних страв , соусів і навіть напоїв ( саке , сетю , бакусю ) . Другим за значимістю продуктом харчування японців є риба. Японія займає четверте місце в світі по вживанню риби і морепродуктів на душу населення. Часто риба вживається в сирому або напівсирому вигляді , наприклад суші. Також дуже популярний в Японії соєвий сир ( тофу) .


Слайд #37
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #37

Національна кухня
Для збереження їжі в умовах високої вологості її часто засолюють , зброджують або маринують , прикладами таких страв можуть служити натто , умебоси , Цукемоно і соєвий соус.У сучасній японській кухні можна легко знайти запозичення з китайської , корейської та тайської кухні . Деякі запозичені страви , наприклад рамен (китайська пшеничне локшина) , стають дуже популярними.Особливе місце в традиційній японській кухні займає японська чайна церемонія . Останнім часом японська кухня досить популярна за межами Японії , також внаслідок її низької калорійності вона вважається корисною для здоров'я.


Слайд #38
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #38

Національна кухня
Для збереження їжі в умовах високої вологості її часто засолюють , зброджують або маринують , прикладами таких страв можуть служити натто , умебоси , Цукемоно і соєвий соус.У сучасній японській кухні можна легко знайти запозичення з китайської , корейської та тайської кухні . Деякі запозичені страви , наприклад рамен (китайська пшеничне локшина) , стають дуже популярними.Особливе місце в традиційній японській кухні займає японська чайна церемонія . Останнім часом японська кухня досить популярна за межами Японії , також внаслідок її низької калорійності вона вважається корисною для здоров'я.


Слайд #39
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #39

Національна кухня
Для збереження їжі в умовах високої вологості її часто засолюють , зброджують або маринують , прикладами таких страв можуть служити натто , умебоси , Цукемоно і соєвий соус.У сучасній японській кухні можна легко знайти запозичення з китайської , корейської та тайської кухні . Деякі запозичені страви , наприклад рамен (китайська пшеничне локшина) , стають дуже популярними.Особливе місце в традиційній японській кухні займає японська чайна церемонія . Останнім часом японська кухня досить популярна за межами Японії , також внаслідок її низької калорійності вона вважається корисною для здоров'я.


Слайд #40
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #40

Національна кухня
Для збереження їжі в умовах високої вологості її часто засолюють , зброджують або маринують , прикладами таких страв можуть служити натто , умебоси , Цукемоно і соєвий соус.У сучасній японській кухні можна легко знайти запозичення з китайської , корейської та тайської кухні . Деякі запозичені страви , наприклад рамен (китайська пшеничне локшина) , стають дуже популярними.Особливе місце в традиційній японській кухні займає японська чайна церемонія . Останнім часом японська кухня досить популярна за межами Японії , також внаслідок її низької калорійності вона вважається корисною для здоров'я.


Слайд #41
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #41

Національна кухня
Для збереження їжі в умовах високої вологості її часто засолюють , зброджують або маринують , прикладами таких страв можуть служити натто , умебоси , Цукемоно і соєвий соус.У сучасній японській кухні можна легко знайти запозичення з китайської , корейської та тайської кухні . Деякі запозичені страви , наприклад рамен (китайська пшеничне локшина) , стають дуже популярними.Особливе місце в традиційній японській кухні займає японська чайна церемонія . Останнім часом японська кухня досить популярна за межами Японії , також внаслідок її низької калорійності вона вважається корисною для здоров'я.


Слайд #42
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #42

Спорт
У Японії популярні бейсбол, футбол та інші ігри з м'ячем. Також традиційно популярні деякі види бойових мистецтв (дзюдо, кендо і карате).Боротьба сумо хоча і не є офіційним спортом в Японії, але на думку професійної асоціації сумо, вважається національним видом спорту.Кюдо («шлях лука») - стрільба з лукаАйкідо («шлях гармонійного духу»)


Слайд #43
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #43

Дзюдо


Слайд #44
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #44

кендо


Слайд #45
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #45

Релігія
На ранньому етапі розвитку японського суспільства був широко поширений тотемізм . Із стародавніх японських релігійних вірувань сформувалися уявлення синто - основний релігії Японії. Синтоїзм (або синто ) дослівно можна перекласти як «шлях безлічі ками ( богів )»). Основу цієї течії складає поклоніння силам природи. Згідно з уявленнями синто сонце, дерева , гори , камені і природні явища є камі (або микото ) і наділені душею , їм поклоняються в спеціально побудованих для цієї мети храмах. Важливою особливістю синтоїзму є культ предків.


Слайд #46
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #46

Релігія
Стародавні японці вважали, що японські острови і люди, що населяли їх, були створені ками, що знайшло своє відображення в японській міфології. З цими уявленнями пов'язаний також культ імператора - вважалося, що імператорська сім'я походила від богів-творців японського архіпелагу. Стародавні міфи і легенди синтоїзму про створення японських островів богами і передачу влади над країною нащадкам богів (Дзімму і Нінігі) збереглися в зведеннях «Кодзікі» і «Нихонги».


Слайд #47
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #47

Релігія
Позже, из Индии через Корею и Китай, в страну проникает буддизм, 552 год считается официальной датой признания новой религии. Буддизм оказал большое влияние на образование, литературу и искусство Японии, хотя сам значительно трансформировался и сильно отличается от индийского и китайского буддизма. При императоре Сёму (правил в 724—749) буддизм был признан государственной религией.
В середине XVI века в Японию пришло христианство, поддержаное Ода Нобунагой и запрещённое впоследствии сёгунатом Токугава. Запрет на христианство был снят после реставрации Мэйдзи.
В современной Японии доля населения, одновременно исповедующего две религии — буддизм и синтоизм, составляет 84 %, около 0,7 % населения страны исповедует христианство.


Слайд #48
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #48

Релігія
Позже, из Индии через Корею и Китай, в страну проникает буддизм, 552 год считается официальной датой признания новой религии. Буддизм оказал большое влияние на образование, литературу и искусство Японии, хотя сам значительно трансформировался и сильно отличается от индийского и китайского буддизма. При императоре Сёму (правил в 724—749) буддизм был признан государственной религией.
В середине XVI века в Японию пришло христианство, поддержаное Ода Нобунагой и запрещённое впоследствии сёгунатом Токугава. Запрет на христианство был снят после реставрации Мэйдзи.
В современной Японии доля населения, одновременно исповедующего две религии — буддизм и синтоизм, составляет 84 %, около 0,7 % населения страны исповедует христианство.


Слайд #49
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #49

Релігія
Позже, из Индии через Корею и Китай, в страну проникает буддизм, 552 год считается официальной датой признания новой религии. Буддизм оказал большое влияние на образование, литературу и искусство Японии, хотя сам значительно трансформировался и сильно отличается от индийского и китайского буддизма. При императоре Сёму (правил в 724—749) буддизм был признан государственной религией.
В середине XVI века в Японию пришло христианство, поддержаное Ода Нобунагой и запрещённое впоследствии сёгунатом Токугава. Запрет на христианство был снят после реставрации Мэйдзи.
В современной Японии доля населения, одновременно исповедующего две религии — буддизм и синтоизм, составляет 84 %, около 0,7 % населения страны исповедует христианство.


Слайд #50
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #50

Традиції, звичаї, етикет
Для японського суспільства характерно явно виражене відчуття приналежності до певної соціальної групи (робочий колектив , сім'я , студентська група ) , що також виражається в особливих відносинах усередині групи .У Японії велике значення надається поняттям про «борг » і « зобов'язанні» , зазвичай звані гирі (яп.义理) . Хоча гирі є спільною соціальною нормою поведінки японців , в деяких випадках, наприклад у відносинах серед молоді , до цього поняття відносяться простіше.Слід знати , що в Японії існують певні правила жестикуляції , і чим стриманіше людина, тим більше поваги він викликає , тому панібратське поплескування по плечу і хапання за руку в Японії не викличуть радості.
Этика бизнесменов


Слайд #51
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 1) - Слайд #51

Дякую за увагу!!!