Презентація на тему «Культура мовлення як показник загального культурного рівня розвитку суспільства»
Культура мовлення як показник загального культурного рівня розвитку суспільства.
Культура мовлення
як показник загального культурного рівня
розвитку суспільства
Актуальність роботи
Культура мовлення забезпечує високий рівень спілкування, ефективне здійснення всіх функцій мови, ушляхетнює стосунки між людьми, сприяє підвищенню загальної культури особистості та суспільства в цілому.
Через культуру мовлення відбувається культивування самої мови, її вдосконалення.
Вбираючи в себе знання, відображені в мовленні, людина вибудовує власний внутрішній світ, або мікрокосм, формує себе як особистість.
Мета роботи – дослідити сучасний стан культури мовлення українців, з'ясувати її роль у підвищенні загального культурного розвитку суспільства.
Завдання :
проаналізувати мовлення української молоді;
охарактеризувати негативні моменти в спілкуванні наших сучасників;
зробити аналіз майбутнього української мови у зв'язку з розвитком культури мовлення;
довести необхідність удосконалення культури мовлення громадян.
Об'єкт дослідження – культура мовлення представників різних вікових груп та взаємозв'язок між культурою спілкування й загальним рівнем культури суспільства.
Предмет дослідження – це найбільш розповсюджені помилки, які допускають у своєму мовленні українці.
У роботі було використано такі методи дослідження, як аналіз, узагальнення й систематизація зібраного матеріалу, діагностичні методи опитування та бесіди.
Культура мовлення суспільства – це чи не найяскравіший показник стану його моральності, духовності, культури взагалі. Словесний бруд, що заполонив мовлення наших співгромадян, мовленнєвий примітивізм, вульгарщина – тривожні симтоми духовного нездоров'я народу.
Експериментально доведено, що грубе слово як негативний подразник діє кілька секунд, але реакція на нього триває декілька годин і навіть днів. Як наслідок – порушення нервової та серцево-судинної діяльності людини, її хвороба, а іноді смерть.
Тому висока культура мовлення – це не інтелігентська забаганка, а життєва необхідність для народу.
Практична значимість
Отримані в ході дослідження результати можуть бути використані на уроках української мови з метою підвищення рівня культури мовлення учнів.