Презентація на тему «Класицизм,як стиль у мистецтві»
Класицизм,як
стиль у мистецтві
Класицизм
Класици́зм (англ. classicism, від лат. classicus — зразковий) — напрям в європейському мистецтві, який уперше заявив про себе в італійській культурі XVI—го ст. Найбільшого розквіту досягає у Франції (XVII ст.). Певною мірою притаманний мистецтву усіх країн Європи, у деяких зберігав свої позиції аж до першої чверті XIX ст.
Грунтуючись на принципах філософського
раціоналізму, класицизм виховував ідеальне уявлення про розумну і
справедливу владу освіченого монарха, тому в художніх творах переважали
громадські, героїчні та патріотичні мотиви. В дусі античного естетичного ідеалу утверджувався чіткий поділ жанрів мистецтва на "високі" "низькі".
Для класицизму характерна орієнтація на античну літературу, яка проголошувалася ідеальною, класичною, гідною наслідування. З мистецтва греків і римлян класицисти узяли лише ті правила, які вимагали дотримання суворого порядку, логіки та гармонії.
Як відомо, основою античної архітектури є принцип прямих ліній або ідеального кола. Класицисти вважали цей принцип перемогою розуму над почуттями, а в добу Відродження цінувалося насамперед почуття. У цьому й полягають відмінності в наслідуванні та відродженні античного мистецтва за різних часів.
1.Ясність і простота змісту, логічне розгортання сюжету, стриманність почуттів, раціоналізм, правильність геометричних форм;
2.Герой класицистів не був вільним у власних діях, а підкорявся суворим нормам. На першому місці для нього – почуття обов'язку, тобто суспільні інтереси важливіші за особисті прагнення.
3.Громадянський пафос, віра в силу розуму, чіткість і ясність моральних та естетичних оцінок.
4.Найхарактерніші риси, притаманні класицизму, втілено в архітектурі. Художники займалися оформленням та прикрашанням міських споруд.
Загальні риси класицизму:
В розвитку класицизму можна визначити три етапи: становлення стилю,
зрілість і занепад.Архітектура першого етапу відзначається переходом від барокко до класицизму, пошуками нових засобів художньої виразності, й новим
підходом до ансамблевої забудови. За часів класицизму набуває значення
відкритий характер композиції ансамблів площ, вулиць і окремих комплексів.
Основним досягненням другого етапу було створення великих ансамблів, а в архітектурі – застосування декоративного мистецтва для втілення значних
художніх задумів.
На третьому етапі поширилося багатоповерхове будівництво, зростали промислові підприємства, учбові заклади.
Собор Св.Павла
(Лондон)
Будинок інвалідів(Париж)
Театральна площа
Большой театр (Москва)
Арка Генштабу(Санкт Петербург)
Жак-Луї Давід (1748–1825), Франція
Жак Реаттю
Лосенко Антон Павлович
Помпео Батоні (1708–1787), Італія
Класицизм у малярстві Європи
(відомі представники)