Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #1

 цим терміном позначають кіноіндустрію США, найбільшу у світі, і зосереджену, головним чином, в околицях містечка Голлівуд (поблизу Лос-Анджелеса штат Каліфорнія), в якому знаходяться офіси та знімальні павільйони найбільших кінокомпаній США. Індустрія кіно також добре розвинена у місті  Нью-Йорк та у штаті Флорида. 
Кінематограф США 


Слайд #2
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #2

Історія голлівудського кіно


Слайд #3
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #3

Виникнення
До початку 20 століття існувало кілька десятків дрібних кіностудій, переважно в Нью-Йорку. Дорога оренда приміщень, постійні судові позови, велика кількість похмурих і дощових днів заважали кіновиробництву. І висвітлення в павільйонах через слабо розвинених освітлювальних засобів і малої світлочутливості кіноплівки безпосередньо залежало від сонячного світла.
Село Голлівуд, що отримало назву від величезного ранчо, що знаходилося на його місці в кінці 19 століття, розташована в околицях глухого Лос-Анджелеса, володіла винятковими кліматичними та географічними особливостями: більше 300 сонячних днів у році, поблизу гірські масиви (в тому числі знаменитий Великий каньйон), величезні простори прерій і тихоокеанське узбережжя. Місто під боком могло поставляти будівельні матеріали і робочі ресурси, а з часом стати центром з виробництва кіноустаткування і кіноматеріалів (що і відбулося в подальшому).


Слайд #4
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #4

Становлення американського кінематографа, найпопулярнішого на сьогоднішній день, почалося в 1892 році, коли Томас Едісон сконструював кінескоп. Перший публічний сеанс відбувся в Нью-Йорку в мюзик-холі Байела і Костера. Сеанс складався з невеликих гумористичних і танцювальних номерів.
Через 9 років з'явилися «Нікелодеони» — вид дешевих кінотеатрів у США початку 20 століття, вхід до яких коштував 5 центів. З кожним роком кількість театрів збільшувалася, і до 1908 року їх було вже більше трьох тисяч. Звичайно ж, нова розвага користувалася великим успіхом у глядачів. Загострення конкуренції приводило до краху дрібнішіх студій.
Стали з'являтися великі об'єднання — так звані кінотрести. Ті у свою чергу стали об'єднуватися з прокатними фірмами. Наприклад:
В 1912 «Парамаунт» (назва з 1927)
В 1919 «Юнайтед артістс» (Мері Пікфорд, Дуглас Фербенкс, Чарлі Чаплін та Девід Гріффіт)
В 1924 «Метро — Голден — Маєр»
В 1925 «Ворнер бразерс»
Становлення


Слайд #5
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #5

Розквіт
Головні досягнення Голлівуду пов'язані з розробкою жанрів:
Комедії М. Ліндера, Ч. Чапліна, Б. Кітона, Г. Ллойда, братів Маркс.
Мелодрами за участю Рудольфо Валентіно
Вестерни Джона Форда
Фільми-нуар з Г. Богартом
Мюзикли з Фредом Астером та Джином Келлі.
Трилери А. Хічкока
і т. ін. аж до фантастичних стрічок, жахів, бойовиків та блокбастерів останнього часу, — всі ці жанри живуть і виникають «на вимогу» масового глядача, задають досить вузькі рамки для самовираженнярежисера.


Слайд #6
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #6

Післявоєнний період
Для повоєнного періоду характерно створення пеплумов — високобюджетних масштабних кінострічок великого хронометражу по античних сюжетів, з великою кількістю грандіозних сцен масовок і вражаючих уяву декорацій, приміром, «Бен-Гур». Саме з них почалася популярність широкоекранного кіно, яке дозволяло глядачеві «розкрити очі ширше», насолоджуючись панорамою, збудованою у кадрі. Перші десятиліття після війни також вважаються часом розквіту традиційних голлівудських мюзиклів.


Слайд #7
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #7

Сучасний період


Слайд #8
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #8

Сучасний період у голлівудському кіно розпочався в кінці 1960-х років з розвалом студійної системи. Інтерес до традиційних, шаблонним студійним фільмів за участю зірок неухильно падав, і багато хто навіть великі кіностудії були поставлені на межу розорення. Студійні боси дивувалися про те, яке кіно хоче бачити глядач, і почалися експерименти. Серед молодих режисерів, яким був даний шанс продемонструвати свої здібності, виявилися Джордж Лукас, Стівен Спілберг, Мартін Скорсезе,Френсіс Форд Коппола, Брайан Де Пальма. І саме ця група режисерів сформувала сучасний кінематограф в тому вигляді, в якому він увійшов в XXI століття. Їхні фільми в кінці 1960-х і на початку 1970-х мали величезний успіх, саме через них виникло слово «блокбастер». Керівники великих студій стали довіряти молодим режисерам, запрошувати їх для зйомок стало модно, тим більше що вони, вийшовши з кіношкіл і маленьких студій, вміли укладатися в дуже невеликі бюджети. Потужна хвиля нового, незвичайного, відвертого кіно 1970-х захопила глядачів і в голлівудському кіно почалася нова епоха.
Голлівудський кінематограф виступає ідеологічним знаряддям, таким собі символом сучасної Америки і засобом формування іміджу цієї держави на світовій арені.


Слайд #9
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #9

Зірки голлівудського кіно


Слайд #10
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #10

Інститут зірок
Інститут зірок у голлівудському кіно почав виникати ще приблизно в 1920-х роках, сформувався протягом 1930-х і досягнув розквіту в 1940-х та 1950-х. Зірки здавалися глядачам небожителями, майбутніх зірок спеціально готували на курсах при кіностудіях. Величезна піар-індустрія при великих кіностудіях спеціально працювала над створенням і підтримкою іміджу зірок. Жовта преса пильно стежила за кожним кроком зірок, розповідаючи про всі події в їх життя і про ексцентричних витівки самих зірок, які таким чином перевіряли межі своєї популярності. Лише в 1970-х роках, з крахом студійної системи та зародженням сучасного голлівудського кінематографа, інтерес до зірок почав набувати інший відтінок: зірки стали ближче, вони вже не здавалися недосяжними. З другого боку, зірки ставали набагато самостійнішими і, врешті-решт, до 1980-м років повністю звільнилися від контролю кіностудій і стали самі формувати свій імідж і навіть самі вибирати репертуар фільмів, в яких вони будуть грати. А до 1990-х років самостійність зірок досягла такого масштабу, що не було перебільшенням сказати, що багато в чому вони самі диктують стиль і напрям розвитку кінематографа, вибираючи ті чи інші фільми, поява у яких відразу приносить фільмів популярність і високі касові збори. Таким чином ситуація кардинально змінилася в порівнянні з 1940-ми роками: кіностудії лише пропонують матеріал для зірок, а зірки, гонорари яких досягли позахмарних вершин, вибираючи той чи інший фільм для зйомки, як раз і задають цим напрям розвитку цілих жанрів.


Слайд #11
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #11

Знамениті режисери


Слайд #12
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #12

Вуді Аллен
Альтман Роберт
Клінт Іствуд
Джеймс Камерон
Мартін Скорсезе


Слайд #13
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #13

Стівен Спілберг
Вільям Вайлер
Квентін Тарантіно
Люк Бессон


Слайд #14
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #14

Відомі актори


Слайд #15
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #15

Бред Пітт
Кеті Бейтс
Кім Бесінгер
Роберт Де Ніро
Джеймс Дін


Слайд #16
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #16

Бетт Девіс
Кірк Дуглас
Тоні Кертіс
Сільвестр Сталлоне


Слайд #17
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #17

Курт Рассел
Ніколас Кейдж
Вів'єн Лі
Мерилін Монро


Слайд #18
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #18

Том Круз
Аль Пачіно
Джинджер Роджерс
Джулія Робертс
Різ Візерспун


Слайд #19
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #19

Брюс Вілліс
Гаррісон Форд
Том Генкс
Дастін Гоффман
Шерон Стоун


Слайд #20
Презентація на тему «Кінематограф США» (варіант 1) - Слайд #20

Джонні Депп
Арнольд Шварценеггер
Тейлор Лотнер
Анджеліна Джолі
Роберт Паттінсон