Презентація на тему «Історія святкування Нового Року»
Підготував:
Учень 10-А класу
Луцької ЗОШ № 25
Матвійчук Роман
Презентація на тему: “Історія святкування нового року”
Зміст
1) Свято для всіх.
2) Історія та прикмети Нового Року.
3) Святкування на Русі.
4) Святковий стіл.
5) Заключення.
Свято для всіх
Важко знайти людину, яка не любила б Новий рік. З раннього дитинства Новий рік є найулюбленішим домашнім і теплим святом для кожного з нас. Але не всі знають, що традиція святкувати початок нового року дійшла до нас з глибокої давнини.
Історія та прикмети Нового Року
У традиційного Нового року було декілька попередників. Найпершим зимовим святом, яке почало відзначати людство, було Різдво. Як випливає зі стародавніх джерел, перші згадки про святкування Різдва Христового з'явилися ще в II столітті нашої ери. Спочатку і в Римській Імперії, і на Сході Різдво співпадало за часом з іншим релігійним святом – Хрещенням, вони відзначалися в один день.
Святкування Нового року у стародавніх народів зазвичай співпадало з початком відродження природи і в основному було приурочене до березня.
Якщо сталося щось з людиною на Новий рік, то ж буде з ним всі дванадцять місяців;
Не роби важку і брудну роботу - інакше весь рік буде в тяжкій праці без відпочинку;
Не віддасте боргів - весь рік розплачуватися будете.
Святкування на Русі
Новий Рік на Русі завжди святували з розмахом. В звичаї Нового Року неодмінно входили гуляння – ярмакові балагани і катання з крижаних гірок, веселі каруселі та будівництво снігових містечок.
Святковий стіл
За традицією кожен член родини в цей вечір повинен бути вдома, причому не можна спізнюватись до святкового столу, бо будеш весь рік блукати. Під час цієї вечері не можна виходити з-за столу та голосно розмовляти. Святковий стіл повинен вражати своїм різноманіттям, але не треба забувати, що ще триває піст, тому любителям чарки доведеться трохи зачекати.
Заключення
Вступаючи до нового року, кожному з нас варто озирнутися назад, оцінити, як ми поводилися минулого року, що доброго та приємного встигли зробити, які спогади беремо із собою до року наступного. І дійти висновків, що ще залишилося виконати наступного року.