Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #1

ІМПРЕСІОНІЗМ
Виконала:учениця 4-Б класуЛикова Юлія


Слайд #2
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #2

Імпресіоні́зм (від фр. impression — враження) — художній напрям, що заснований на принципі безпосередньої фіксації вражень, спостережень, співпереживань. Мистецька течія у живописі, а також в літературі та музиці, котра виникла в 1860-х роках та остаточно сформувалася у другій половині 19 століття у Франції. Засновники імпресіонізму — як і символізму та експресіонізму — діяли на противагу реалізму. Імпресіоністи намагаються у своїх творах відтворити шляхетні, витончені особисті враження та спостереження мінливих миттєвих відчуттів та переживань, природу, схопити мінливі ефекти світла — проте на відміну від неокласицизму не зобов'язувалися об'єктивно відображати реальність, а натомість поділитися власними почуттями з спостерігачем твору.
Імпресіонізм


Слайд #3
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #3

Закладена за часів Людовика XIV, Королівська академія живопису і скульптури, з самого початку робила акцент на вишколі майстерності згідно з чітко окресленою академічною доктриною. Одним з чинників, що підготували революційні зміни у відношенні імпресіоністів до живопису був розвиток науки і техніки.
У XIX столітті з'явилися нові види пензлів: тверді, пласкі, зміцнені сталевою оправою (раніше застосовувалися тільки круглі пензлі з м'якого волосу), що дозволяли застосовувати міцніші кроки. У продажу з'явилися також значно дешевші синтетичні барви — стали більше застосовувати блакитного кольору, який до тієї пори був дуже дорогим. Почали вживати пленерні мольберти та переносні коробки для фарб і пензлів — це полегшило вихід на природу.
Великий вплив на імпресіоністів мав винахід і поширення фотографії. Оглядаючи фотознімки, вони почали подібно компонувати свої малюнки. Люди чи дерева, усічені посередині, викликали справжню революцію на салонах.
Історія


Слайд #4
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #4

Французький імпресіонізм історично ведуть від художньої виставки навесні 1874 року, що відкрилася в майстерні фотографа Надара. А вже 25 квітня 1874 р. маловідомий нині репортер Леруа надрукував в гумористичному виданні «Шаріварі» статтю з назвою «Виставка імпресіоністів». Назва «імпресіонізм» досить беззмістовна на відміну від назв «Барбізонська школа» чи «Школа Фонтенбло», де хоча б є позначка географічного розташування художнього угруповання. Ще менше ясності з кількома художниками, які формально не входили в коло перших імпресіоністів, хоча їх технічні прийоми і засоби цілком «імпресіоністичні». До того ж технічні засоби імпресіоністів були відомі задовго до 19 століття і їх використовували ще Тиціан і Веласкес. Була ще одна стаття і ще одна назва - «Виставка бунтівників», цілком лайлива і несхвальна. Саме вона точно відтворювала несхвальне ставлення буржуазної публіки і критики до художників (імпресіоністів), яке панувало протягом років. Імпресіоністів одразу звинуватили в аморальності, бунтівних настроях, неспроможності бути добропорядними.
Походження назви


Слайд #5
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #5

Французький імпресіонізм не підіймав філософських проблем і навіть не намагався проникати під кольорову поверхню буденності. Натомість імпресіонізм зосереджується на поверхневості, плинності миті, настрою, освітленні чи куту зору.
Як і мистецтво ренесансу ( Відродження ), імпресіонізм будується на особливостях і навичках сприйняття перспективи. Разом з тим ренесансне бачення підривається доведеною суб'єктивністю і відносністю людського сприйняття, що робить колір і форму автономними складовими образу. Для імпресіонізму не так важливо, що зображено на малюнку, але важливо як зображено.
Їх картини представляли лише позитивні сторони життя, не порушували суспільних проблем, оминали й такі проблеми як голод, хвороби, смерть. Це призвело пізніше до розколу серед самих імпресіоністів.
Недоліки імпресіонізму


Слайд #6
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #6

До перваг імпресіонізму як течії відноситься і демократизм. За інерцією, мистецтво і в 19 столітті вважалося монополією аристократів, вищих верств населення. Саме вони виступали головними замовниками на стінописи, монументи, саме вони — головні покупці картин і скульптур. Сюжети з важкою працею селян, трагічні сторінки сучасності, ганебні сторони воєн, бідності, суспільних негараздів засуджувались,не схвалювались, не купувались. Імпресіоністи в цьому питанні займали досить компромісні, проміжні позиції.Були відкинуті біблійні, літературні, міфологічні, історичні сюжети, притаманні офіційному академізму. Художники часто малювали людей у русі, під час забави чи відпочинку,, мотивом їх робіт була також природа. Бралися сюжети флірту, танців, перебувань в кафе і театрі,прогулянок на човнах, на пляжах і в садах. Якщо судити за картинами імпресіоністів, то життя — це черга маленьких свят, вечірок, приємних часів за містом чи в приятельському оточенні.
Переваги імпресіонізму


Слайд #7
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #7

Едуар Мане 
Каміль Піссаро
Клод Моне
П'єр-Оґюст Ренуар
Альфред Сіслей
Дега Едгар
Поль Сезанн
Берта Морізо
Марі Бракмон
Арман Гійомен
Франсіс Пікабіа
Гюстав Кайботт
Головні представники в живопису


Слайд #8
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #8

Поль Сезанн
Дега Едгар


Слайд #9
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #9

 Marta de Andres 


Слайд #10
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #10

Guy Orlando Rose


Слайд #11
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #11

Коршунова Елена


Слайд #12
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #12

Руан, вулиця Епісері. Ефект сонячного освітлення
Франсіс Пікабіа


Слайд #13
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #13

Junko Ono Rothwell
Anna Richards Brewster


Слайд #14
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #14

Lucia Sarto
Гюстав Кайботт


Слайд #15
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #15

К. Піссарро.Село Вуазен
К. Піссарро.Міст в Руані. Дощовий день


Слайд #16
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #16

П'єр-Оґюст Ренуар
Клод Моне


Слайд #17
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #17

Thomas Paquette
John Fabian Carlson


Слайд #18
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #18

Марі Бракмон


Слайд #19
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #19

Mick McGinty


Слайд #20
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #20

Поль Сезанн


Слайд #21
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #21

Едуар Мане


Слайд #22
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #22

Thomas Cole
Thomas Cole


Слайд #23
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #23

Thomas Cole


Слайд #24
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #24

Thomas Cole


Слайд #25
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #25

Клод Моне


Слайд #26
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #26

Марі Бракмон


Слайд #27
Презентація на тему «Імпресіонізм» (варіант 3) - Слайд #27

The end