Презентація на тему «Гумор у житті та літературі»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Гумор у житті та літературі» - Слайд #1

Гумор у житті та літературі


Слайд #2
Презентація на тему «Гумор у житті та літературі» - Слайд #2

Скільки вже було сказано про українських гумор, скільки написано гумористичних поезій, оповідань, байок, комедій! Але минають роки, навіть тисячоліття змінилися, а гумор не зникає з повсякденного життя українців та з літератури! Гумор допомагає нам критично сприймати дійсність, виходити зі складних життєвих ситуацій, легше та оптимістичніше сприймати життя, а головне – самих себе. Гумористичні твори доводять нам, що навіть серйозні проблеми можна сприймати з гумором, і від того шанси на розв'язання цих проблем зовсім не зменшуються, а навіть навпаки! Мені дуже сподобався вірш П. Глазового «Заморські гості». Якщо спробувати сформулювати проблеми, окреслені у цій поезії, вийдуть аж надто серйозні речі: проблема української діаспори у Канаді, проблема непоінформованості діаспори про становище в Україні, проблема рівня мовної культури у державі… Навіть моторошно стає: тут слід дисертацію писати ЧИ яку наукову працю…


Слайд #3
Презентація на тему «Гумор у житті та літературі» - Слайд #3

Але ні! Усі ці проблеми вміщуються у один коротенький віршик, до того ж цікавий, з гумором та прихованою іронією! Гумор криється у назві твору і у віршовому розмірі, у самому сюжеті і у мовленні персонажів (зокрема, Міліціонера). Але, читаючи вірш, людина не тільки усміхається, вона замислюється над отими вищезгаданими дуже-дуже серйозними проблемами! Отаким по-справжньому непереможним є вплив гумору на людей.


Слайд #4
Презентація на тему «Гумор у житті та літературі» - Слайд #4

У цікавій, необтяжливій формі автор примушує читачів замислитися над проблемами, що мають величезне значення. Я вважаю, такий підхід є правильним, а головне – ефективним. Недарма кажуть, що сміючись, граючи, легше і навчатися, і переживати важкі моменти, і працювати. Звісно, є у житті серйозні і зовсім не смішні речі, з яких просто гріх кепкувати, але іноді гумор та іронія потрібні у нашому житті, навіть у несподіваних ситуаціях вони допомагають нам. Якшо сприймати життя з оптимізмом, з доброзичливою іронією, жити стає легше, а щоденні турботи та дрібні негаразди не здаються такими неприємними і не так дратують. Вони вже не здатні стерти з обличчя доброзичливу посмішку, яку, до речі, так приємно дарувати роздратованим та заклопотаним дорослим, тмінюючи їхній настрій на краще!


Слайд #5
Презентація на тему «Гумор у житті та літературі» - Слайд #5

Що до творів…
Гумористичні твори за 6 клас:
Леонід Глібов:
Щука
Муха і …
Жаба і …
Степан Руданський:
Пан і … в дорозі
Козак і …
… у короля


Слайд #6
Презентація на тему «Гумор у житті та літературі» - Слайд #6

Роботаучениці 6 класу Іващук Ірини


Завантажити презентацію