Презентація на тему «Готика» (варіант 3)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Готика» (варіант 3) - Слайд #1

Готика
Підготували
учениці 11 -Ю класу
Побережна Марія
Олексюк Аліна


Слайд #2
Презентація на тему «Готика» (варіант 3) - Слайд #2

Готика
Художній стиль, що був завершальним етапом у розвитку середньовічної культури країн Західної Європи (між серединами XII і XVI століть). Термін «Готика» введений в епоху Відродження як зневажливе позначення всього середньовічного мистецтва, що вважалося «варварським».


Слайд #3
Презентація на тему «Готика» (варіант 3) - Слайд #3

Готика
Готика зародилася в Північній частині Франції у середині ХІІ ст. і досягла розквіту в першій половині ХІІІ ст.
Готика розвивалася в країнах, де панувала католицька церква, і під її егідою феодально-церковні основи зберігалися в ідеології та культурі епохи Готики. Готичне мистецтво залишалося переважно культовим за призначенням і релігійним за тематикою: воно було співвіднесено з вічністю, з «вищими» ірраціональними силами.


Слайд #4
Презентація на тему «Готика» (варіант 3) - Слайд #4

Готика
Для готики характерний символіко-алегоричний тип відображення. Від романського стилю готика успадкувала верховенство архітектури в системі мистецтв і традиційні типи будинків. Особливе місце в мистецтві готики західноєвропейських країн займав міський собор — вищий зразок синтезу архітектури,скульптури і живопису (переважно вітражів). Непорівнянний простір собору, вертикалізм його веж і зводів, підпорядкуванняскульптури ритмам динамічності архітектури, багатобарвне сяйво вітражів робили сильний емоційний вплив на віруючих.


Слайд #5
Презентація на тему «Готика» (варіант 3) - Слайд #5

Готика
Собор Паризької Богоматері
Собор в Шартрі, Франція


Слайд #6
Презентація на тему «Готика» (варіант 3) - Слайд #6

Готика
Готика Англії виникла дуже рано (наприкінці ХІІ ст.) й існувала до XVI ст. Млявий розвиток міст призвів до того, що готичний собор став не міським, а монастирським, оточеним полями і луками. Звідси, очевидно, його «розпластаність» по горизонталі, розтягнутість у ширину, наявність безлічі прибудов. Домінанта собору — величезна вежа на середхресті. Найчистіший зразок ранньої англійської готики — собор у Солсбері. Він стане темою полотна Джона Констебла — зберігається в музеї Метрополітен,Нью-Йорк.


Слайд #7
Презентація на тему «Готика» (варіант 3) - Слайд #7

Готика
Сомерсет, Кафедральний собор, Британія.


Слайд #8
Презентація на тему «Готика» (варіант 3) - Слайд #8

Готика
В Італії дістали поширення лише окремі елементи готики: стрілчасті арки, «рози». Основа — суто романська: широкі приземкуваті храми, гладка площина стін яких часто інкрустована кольоровим мармуром, що створює смугасту поверхню фасаду (собор у Сієні). Приклад пізньої італійської готики — величезний Міланський собор, який вміщує 40 тисяч людей, другийсеред найбільших храмів Європи.
Міланський собор


Слайд #9
Презентація на тему «Готика» (варіант 3) - Слайд #9

Готика
Один з найцікавіших періодів історії архітектури України — кінець XIV — перша І половина XV століття. На західних землях, які менше за інші потерпіли від монголо-татарської навали, тоді зростають міста, розвиваються ремесла й торгівля. В українські міста прибуває багато поселенців, переважно німців, які принесли в мистецтво, а зокрема в архітектуру, нові стильові форми.
Серед культових споруд переважали католицькі костели. Вирішальну роль у формуванні нового стилю відіграв Львівський кафедральний костел. Його заклали на початку 60-х років XIV століття, а завершили в основному в 80-х роках наступного. У подальших століттях костел зазнав численних перебудов, втратив одну з двох веж і отримав цілком новий вигляд, однак планувальна структура залишилась первісною.


Слайд #10
Презентація на тему «Готика» (варіант 3) - Слайд #10

Готика
Львівський катедральний костел