Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц»


Рейтинг презентації 3.4 на основі 5 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #1

Ге́нріх Ру́дольф Герц - Німецький фізик.
Підготували: Свириденко Маргарита та Васюкова Олена


Слайд #2
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #2

Біографія
Ге́нріх Рудольф Герц (22 лютого 1857 року — † 1 січня 1894 року) — німецький вчений.
Перший отримав електромагнітні хвилі, існування яких теоретично передбачено Максвеллом. Дослідження властивостей електромагнітних хвиль, проведені Герцом, показали, що ці хвилі підлягають тим самим законам, що й світлові. Цим відкриттям підтверджено електромагнітну теорію світла.
Періодична зміна електричної та магнітної компоненти в електромагній хвилі


Слайд #3
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #3

Генріх Рудольф Герц народився 22 лютого1857 року в родині адвоката, що пізніше став сенатором. У дитинстві Генріх був слабким і хворобливим.
Закінчив Берлінський університет , де його вчителями були Герман фон Гельмгольц і Густав Кірхгоф . З 1885 по 1889 рр. . був професором фізики Університету в Карлсруе. З 1889 року - професор фізики університету в Бонні.


Слайд #4
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #4

Основне досягнення – експериментальне підтвердження електромагнітної теорії світла Джеймса Максвелла. Герц довів існування електромагнітних хвиль. Він докладно досліджував відображення , інтерференцію , дифракцію і поляризацію електромагнітних хвиль , довів , що швидкість їх поширення збігається зі швидкістю поширення світла , і що світло являє собою не що інше , як різновид електромагнітних хвиль.
Він побудував електродинаміку рухомих тіл , виходячи з гіпотези про те , що ефір захоплюється рухомими тілами. Однак його теорія електродинаміки не підтвердилася дослідами і пізніше поступилася місцем електронної теорії Хендріка Лоренца . Результати , отримані Герцем , лягли в основу розвитку радіо.


Слайд #5
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #5

У 1886-87 рр. . Герц вперше спостерігав і дав опис зовнішнього фотоефекту . Герц розробляв теорію резонансного контуру , вивчав властивості катодних променів , досліджував вплив ультрафіолетових променів на електричний розряд. У ряді робіт з механіки дав теорію удару пружних куль , розрахував час зіткнення і т. д. У книзі « Принципи механіки » (1894 ) дав висновок загальних теорем механіки та її математичного апарату , виходячи з єдиного принципу (принцип Герца) .Іменем Герца з 1933 року називається одиниця вимірювання частоти Герц , яка входить в міжнародну метричну систему одиниць СІ .
зовнішній фотоефект


Слайд #6
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #6

Генріх Рудольф Герц народився 22 лютого 1857 року в Гамбурзі. Його батько, адвокат і в 1887-1904 роках сенатор Густав Фердинанд Герц , народився під ім'ям Давид Густав Герц у вельми заможній єврейській родині. Густав Фердинанд Герц був процвітаючим комерсантом і членом міської ради Гамбурга в 1860-1862 роках; мати - Бетті серпня Оппенгейм була дочкою великого банкіра Соломона Оппенгейма з Кельна , засновника нині діючого банку Sal. Oppenheim. І дід і батько Генріха Герца взяли лютеранство.


Слайд #7
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #7

Метеорологія
У Герца завжди був глибокий інтерес до метеорології , ймовірно , набута внаслідок його контактів з Вільгельмом фон Бецольда (він був професором Герца по лабораторному курсом в Мюнхенському політехнікумі влітку 1878). Герц , однак , не зробив особливого внеску в дану область , за винятком деяких ранніх статей в якості асистента Гельмгольца в Берліні.
Сюди входить дослідження випаровування рідин , розробка нового виду гігрометра , а також розробка графічних засобів для визначення властивостей вологого повітря , підданого адиабатическим змінам


Слайд #8
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #8

на основі котушки Румкорфа ( з ударним збудженням коливального контуру ключовим переривачем ) . ? Постійний струм від джерела , проходячи через котушку намагнічує її залізний сердечник , він притягує рухомий контакт і ланцюг розривається , коли магнітне поле зникає контакт замикається знову. [ 9 ] Для проведення дослідів Герц придумав і сконструював свій знаменитий випромінювач електромагнітних хвиль , названий згодом « вібратором Герца ». Вібратор представляв собою два мідних прутка з насадженими на кінцях латунними кульками і по одній великій цинкової сфері або квадратної пластині , що грає роль конденсатора. Між кульками залишався зазор - іскровий проміжок . До мідним стержням були прикріплені кінці вторинної обмотки котушки Румкорфа - перетворювача постійного струму низької напруги в змінний струм високої напруги. При імпульсах змінного струму між кульками проскакували іскри і в навколишній простір випромінювалися електромагнітні хвилі. Переміщенням сфер або пластин уздовж стрижнів регулювалися індуктивність і ємність ланцюга , що визначають довжину хвилі.
Радіопередавач Герца
Діаграми спрямованості вібратора Залежно від відношення довжини вібратора до довжини хвилі, його діаграма спрямованості приймає вид, вказаний на малюнку:


Слайд #9
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #9

Експериментальний апарат Герца 1887.


Слайд #10
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #10

Щоб уловлювати випромінюються хвилі , Герц придумав найпростіший резонатор - дротове незамкнуте кільце або прямокутну незамкнуту рамку з такими ж , як у « передавача » латунними кульками на кінцях і регульованим іскровим проміжком .Завдяки своїм дослідам Герц прийшов до наступних висновків:    1 . Хвилі Максвелла « синхронні » ( справедливість теорії Максвелла , що швидкість поширення радіохвиль дорівнює швидкості світла) ;    2 . Можна передавати енергію електричного і магнітного поля без проводів.У 1887 по завершенні дослідів вийшла перша стаття Герца « Про дуже швидких електричних коливаннях » , а в 1888 - ще більш фундаментальна робота « Про електродинамічних хвилях у повітрі і їх відображенні ».Герц вважав , що його відкриття були практичніше максвелловскую : «Це абсолютно марно. Це тільки експеримент , який доводить , що маестро Максвелл був правий . Ми всього-навсього маємо таємничі електромагнітні хвилі , які не можемо бачити оком , але вони є ». «І що ж далі? » - Запитав його один із студентів. Герц знизав плечима , він був скромна людина , без претензій і амбіцій : «Я припускаю - нічого ».Але навіть на теоретичному рівні досягнення Герца були відразу відзначені вченими як початок нової « електричної ери» .
Радіоприймач Герца ( іскровий )


Слайд #11
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #11

У 1892 році у Герца була діагностована інфекція ( після серйозної мігрені) . Його кілька разів прооперували , щоб вилікувати хворобу , але марно. Він помер від зараження крові у віці 36 років в Бонні. Похований у Гамбурзі на кладовищі Ольсдорф .
Хоча Герц був лютеранин і навряд чи вважав себе євреєм , його портрет був знятий нацистами з почесного місця в міській ратуші Гамбурга , оскільки він «частково єврейського походження».
Його дружина Елізабет Герц (у дівоцтві Елізабет Долль ) заміж більше не виходила. Герц залишив двох дочок , Джоану і Матильду . Всі троє в 1930 -і роки , після приходу Гітлера до влади , емігрували до Англії. У 1960 -ті роки Чарльз Зюскінд взяв у Матільди інтерв'ю , яке потім опублікував у книзі про Генріха Герці . Згідно книзі Зюскінда , дочки Герца в шлюбі не перебували , тому нащадків у нього не залишилося. Матильда Кармен Герц (1891-1975) , якій було всього три роки , коли помер її батько , стала відомим психологом.


Слайд #12
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #12

Племінник Г. Герца - Густав Людвіг Герц - став відомим фізиком і лауреатом Нобелівської премії , а син останнього - Карл Хельмут Герц - творцем медичної сонографії .18 грудня 1897 один з винахідників радіо - Олександр Попов - передав за допомогою телеграфного апарата , приєднаного до приладу , слова «Генріх Герц » ​​, які є одними з перших переданих по радіо.На честь Герца назвали кратер , який знаходиться на сході зворотного боку Місяця. У Нижньому Новгороді , Росія , на честь Герца названий міський ринок радіоелектроніки. Міська теле- радіокомунікаційна вежа в Гамбурзі названа на честь знаменитого уродженця міста .


Слайд #13
Презентація на тему «Генріх Рудольф Герц» - Слайд #13

У 1889 Італійське суспільство наук в Неаполі нагородило його медаллю імені Маттеучі, Паризька академія наук - премією Лаказ, а Віденська імператорська академія - премією Баумгартнера. Через рік Лондонське королівське товариство нагороджує Герца медаллю Румфорда, а в 1891 Королівська академія в Турині - премією Бресса. Прусський уряд нагороджує його орденом Корони. Крім того, Герц був удостоєний японського ордена Священного скарби.