Презентація на тему «Франц Петер Шуберт»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Франц Петер Шуберт» - Слайд #1

Франц Петер Шуберт
(1797 - 1828)
-австрійський композитор,
основоположник романтизму


Слайд #2
Презентація на тему «Франц Петер Шуберт» - Слайд #2

Відомий композитор
Це ім'я - одне з найвідоміших у світі, і одночасно одне із самих таємничих. Музику Франца Шуберта нині знають усі, від мала до велика. У всьому світі виспівують його пісні - і не тільки музиканти професіонали! Хто не знає Шубертівського "Аве Марія"? Навряд чи зараз знайдуться такі ...


Слайд #3
Презентація на тему «Франц Петер Шуберт» - Слайд #3

.
Біографія
Франц Петер Шуберт народився 31 січня 1797 в Ліхтенталі (зараз Альзергрунд ) , невеликому передмісті Відня , в сім'ї шкільного вчителя , по- аматорськи займався музикою. Батько його походив із селянської родини . Мати була дочкою слюсаря. З п'ятнадцяти дітей у сім'ї десятеро померли в ранньому віці. Франц дуже рано проявив музичні здібності. З шести років він навчався в парафіяльній школі , а домочадці навчили його грати на скрипці та фортепіано.
У віці одинадцяти років Франц був прийнятий в Конвікт - придворну капелу , де , окрім співу , вивчав гру на багатьох інструментах і теорію музики (під керівництвом Антоніо Сальєрі ) . Залишивши капелу в 1813 році , Шуберт влаштувався викладачем до школи. Вивчав переважно Глюка , Моцарта і Бетховена


Слайд #4
Презентація на тему «Франц Петер Шуберт» - Слайд #4

Творчість
В області пісні Шуберт з'явився продовжувачем Бетховена. Завдяки Шуберту цей жанр отримав художню форму , збагативши область концертної вокальної музики. Балада « Лісовий цар» , написана в 1816 році , принесла композитору славу. Незабаром після неї з'явилися «Блукач » , «Похвала сльозам » , « Зулейка » та ін


Слайд #5
Презентація на тему «Франц Петер Шуберт» - Слайд #5

Велике значення у вокальній літературі мають великі збірки пісень Шуберта на вірші Вільгельма Мюллера - «Прекрасна мельничиха » і « Зимовий шлях » , що є як би продовженням ідеї Бетховена , вираженої в збірнику пісень « До далекої коханої ». У всіх цих творах Шуберт виказав чудовий мелодійний талант і велика різноманітність настроїв ; він дав акомпанементу більшого значення , більший художній сенс . Чудовий також збірник «Лебедина пісня» , з якого багато пісень придбали всесвітню популярність (наприклад , «Серенада» , «Притулок » , « Рибалка » , « Біля моря »). Шуберт не пильнував , як його попередники , наслідувати народному характеру , але в його піснях мимоволі відбилася національна струмінь , і вони стали надбанням країни. Шуберт написав майже 600 пісень. Дивовижний музичний дар Шуберта позначився і в області фортепіанної та симфонічної . Його фантазії до мажор і фа мінор , експромти , музичні моменти , сонати є доказом багатющого уяви і великий гармонійної ерудиції. У струнному квартеті ре мінор , квінтеті до мажор , фортепіанному квінтеті « Forellenquintett » (« Форельне » ) , великий симфонії до мажор і незавершеною симфонії сі мінор Шуберт є продовжувачем Бетховена.


Слайд #6
Презентація на тему «Франц Петер Шуберт» - Слайд #6

В области оперы Шуберт не был так одарен; хотя их написано им около двадцати, они немного прибавят к его славе. Среди них выделяется «Заговорщики, или Домашняя война». Отдельные номера его опер (например, «Розамунды») вполне достойны великого музыканта. Из многочисленных церковных сочинений Шуберта (мессы, офертории, гимны и проч.) возвышенным характером и музыкальным богатством отличается особенно месса ми-бемоль мажор. Музыкальная производительность Шуберта была громадна. Начиная с 1813 года он сочинял непрестанно. В высшем кругу, куда Шуберта приглашали для аккомпанемента его вокальных сочинений, он был чрезвычайно сдержан, не интересовался похвалами и даже избегал их; среди друзей, наоборот, он высоко ценил одобрение.


Слайд #7
Презентація на тему «Франц Петер Шуберт» - Слайд #7

В 1825 Шуберт познакомился с поэмами шотландского поэта Вальтера Скотта, в их немецких переводах. Поскольку Скотт был очень популярным поэтом и романистом, Шуберт решил, что, если ему удастся издать свои песни на его стихи одновременно с английским текстом и по-немецки, он станет лучше известен за пределами Австрии.Он не скрывал своего намерения и так писал об этом отцу и мачехе: "Я поступить с этими песнями иначе, чем обычно. Автор стихов - знаменитый Вальтер Скотт. Если, издавая их, добавить английский текст, то они сделают меня более известным в Англии". Итак, имея это в виду, Шуберт отбирает семь из тринадцати песен, входящих в поэму "Дева озера" Вальтера Скотта, которая была опубликована в Австрии еще в 1810 году. Примечательно, что в свое время на эту поэму обратил внимание Россини. В 1819 году он написал одноименную оперу.Семь отобранных стихотворений Шуберт решил аранжировать следующим образом: пять песен для сольного голоса (три песни Эллен, "Песнь Нормана" и "Песнь плененного охотника") и две песни для вокальных ансамблей - "Коронах" (для женского хора в сопровождении фортепиано) и "Песнь лодочников" (для квартета мужских голосов тоже с фортепиано). Так вот, "Третья песнь Эллен" и есть знаменитая "Ave Maria"
Аве Мария


Слайд #8
Презентація на тему «Франц Петер Шуберт» - Слайд #8

Часто были собрания друзей Шуберта – Шубертиады. На этих шубертиадах часто присутствовал Фогль. Благодаря шубертиадам его песни стали распространяться.
шубертиады


Слайд #9
Презентація на тему «Франц Петер Шуберт» - Слайд #9

Неудовлетворенность окружающей жизнью
Ни одна из девяти симфоний композитора не была исполнена при его жизни. Из шестисот песен было напечатано около двухсот, а из двух десятков фортепианных сонат — только три.
В своей неудовлетворенности окружающей жизнью Шуберт был не одинок. Эта неудовлетворенность и протест лучших людей общества нашли отражение в новом направлении в искусстве — в романтизме.


Слайд #10
Презентація на тему «Франц Петер Шуберт» - Слайд #10

Трагическая история любви Франца Шуберта к Ханне Чепль. Однажды друзья, зная застенчивость Франца Шуберта, устраивают пикник, где знакомят его с одной из трех сестер Чепль - Ханнер. Но чувства Франца не трогают Ханни, она влюблена в его друга...
любовь


Слайд #11
Презентація на тему «Франц Петер Шуберт» - Слайд #11

Композитор умер от брюшного тифа. Согласно последнему пожеланию, Шуберта похоронили на кладбище, где за год до того был погребён боготворимый им Бетховен. На памятнике выгравирована красноречивая надпись: «Смерть похоронила здесь богатое сокровище, но ещё более прекрасные надежды». В честь Шуберта назван кратер на Меркурии.
В Вене 19 ноября 1828 года…


Завантажити презентацію